Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adjatok tanácsot alvás ügyben,...

Adjatok tanácsot alvás ügyben, mert megőrülök! Miért nem alszanak rendesen?

Figyelt kérdés

3 és 5 évesek. Minden áldott nap, minden egyes este és délben megy a vita a kiabálás a szemtelenkedés. Este meseolvasás után jóéjpuszi,addig rendben van. eltelik 10 perc és onnanstól kezdve rohangálnak. Ilyenkor jön a fenyegetés, amit tudnak be is tartom. De sz@rnak rá. Kiröhögnek. Utána jön a bünti, kirakom a nappaliba aludhat ott. Visít akármelyikről is legyen szó. Lenyugszik újra jóéjt, megígérik, hogy jók lesznek , 5 perc múlva már röhögve rohannak ki. Na ekkor jön hogy eleresztem a hangom. Megint ügyesen csend 5 percig és utána újra vagy szétszedik a szobát, kapcsolgatják a villanyt. Ekkor már 10 óra is elmúlt. Na ekkor jön egy egy kisebb pofon időnként, elnézést azoktól akik ellenzik, de itt már tehetetlen vagyok és dühös :( És ekkor alszanak. Azért nem kapnak minden este, félre ne értsetek, de békében sosem alszanak. Minimum a kiabálásig elmennek.

Most pl. 1 óta csinálják, pedig álmosak, 5:30 kor ébredtek. És már 3 óra. Beígértem ha szépen alszanak, kimegyünk alvás után. Az első kirohanásuk után mondtam, hogy ezt eljátszottátok, na ezért üvöltöttek 1 órát, és folytatódik a szemtelenkedés.

mondjátok meg mit tegyek. Őszintén megmondom szétvet az ideg.


2012. febr. 22. 15:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Miért nem maradsz bent a szobájukban, amíg nem alszanak el?
2012. febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mert nem akarok. Egész nap velük vagyok, szeretném ha aludnának rendesen egyedül. De úgy tűnik ez nálunk nem megy. minden ismerősömnél szépen bevonulnak a gyerekek aludni, még azok is akikkel előtte anyuka ott aludt, úgy tűnik csak én vagyok ilyen béna, hogy nem tisztelik a gyerekei ennyire :(
2012. febr. 22. 15:12
 3/17 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de ha 10 perc ottlét neked nem ér meg annyit, hogy utána aludjanak.....akkor ne várj csodát.

Nem vagyok dádá ellenes, na de nem ilyen miatt. Főleg, hogy tehetnél az ellen, hogy ne rohangáljanak ki.


2 fiam van, az egyik 2 múlt, a másik 4 lesz. Tudom miről beszélsz, de ez nem állapot. Én is ott maradtam eleinte, amikor ezt csinálták. Sőt, volt, hogy fogtam az ajtó kilincsét 1 percig, hogy ne tudjanak kijönni. De 2 nap után megtanulták, hogy alvás van, nem pedig rohangálás. Nem fenyegetni kell őket és nem megütni ilyen miatt.

Na, minden jót :)

2012. febr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Volt idő mikor befeküdtem hozzájuk, és nem tanulták meg, pláne nem két nap alatt.Akkor is csak szórakoztak. Megpisiltettem őket, ittak, vittem is be nekik inni, de akkor is 1 órán keresztül csak szórakoztak. :( Hidd el nem új keletű dolog ez. Nem is írnám ki még idegeneknek sem. És nem vagyok pofozkodós, most nem kell ezért megróni, de hosszú hónapok alatt az emberben lesz némi feszkó a mindennapos kínlódástól.
2012. febr. 22. 15:29
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ne altasd őket délben. az én lányom 3v múlt, de ha nagy nehezen elalszik délben este nem akar. már ne igényli. így meg fél nyolckor kidől.


és vezess be valamit a kiabálás helyett. apa hol van ilyenkor?

2012. febr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van, de nem tudom hogy lenne jó. Mindenesetre én nem eröltetem hogy egyedül aludjanak. Neked is egyszerűbb lenne, mert ha bent lennél legalább elaludnának, lehet hogy fél óra, lehet hogy egy, de akkor sem két óra és pofon árán. Én az öt évesemnek is dúdolgatok még, mert ő így alszik el.


Hülye divat ez hogy egyedül kell aludni a gyereknek, de ha szerinted így kell akkor minek kérsz tanácsot?

2012. febr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Dolgozik :( Csak hétvégén van itthon. Igénylik a déli alvást, ha elalszanak az egyik 2 órát is lenyom, a nagy meg 1 órát. Próbáltam már, hogy kihagyjuk, de inkább nem írom le miket művelnek akkor délután 5-től. Még nekik kell. De teljesen mindegy mennyire fáradtak, ha majd összeesnek akkor is ezt csinálják, és ez olyan kimerítő :(
2012. febr. 22. 15:39
 8/17 anonim ***** válasza:

Déli alvás helyett vidd el őket sétálni, kirándulni, futkorászni. Estére tuti kidőlnek. Ha most, háromkor elalszanak, ne csodálkozz, hogy este nem akarnak aludni.

Sok gyereknek ilyenkor már nincs igénye a déli alvásra.

2012. febr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Miért kérdezek? Mert semmi mást nem szeretnék, csak aludjanak nyugton egyedül. Én itthon dolgozom, de olynakor amikor ők alszanak. Nem veszem el az idejüket. Házimunkát elvégzem mellettük, amikor nem beteg a nagy viszem hozom oviba, bevásárolunk. De amikor pihenő van nekem akkor dolgoznom kell. Most is azt teszem még mielőtt valaki megró..
2012. febr. 22. 15:44
 10/17 A kérdező kommentje:
Viszont az én energiám is véges. Ráadásul 5 után ébrednek reggel, így lehet gondolni mennyi időm marad és miért is szeretnék valami módszert hogy megtanulják ha alvás van akkor aludni kell! De ehhez úgy tűnik kevés vagyok vagy béna.
2012. febr. 22. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!