Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda választás menetében...

Óvoda választás menetében (Budapesten) segítene valaki?

Figyelt kérdés
Szégyellem, de ez valahogy nem tisztul ki nekem...:( Ha nem abba az oviba szeretném íratni, ahova tartoznánk, hanem kerületen belül ugyan, de másikba, akkor mit kell tennem? Oda is és a körzetesbe is beadjam a jelentkezést? Ilyet lehet? Vagy nem lehet, de más is így csinálja? Mert a körzetesbe ugye kötelező jelentkezni. És egyáltalán mi dönti el, hogy valakit felvesznek-e? Segítség, kicsit naív vagyok ehhez!!
2012. febr. 25. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Bármelyikbe beadhatod, többe is. Még olyat is csinálhattok, hogy abba a kerületbe jelentkeztek, ahol apuka vagy anyuka munkahelye van. Elsősorban azokat veszik fel, akik körzetesek. Ha marad még hely, akkor nézik a szociális helyzetet.
2012. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Add be több helyre mindenképpen! Ha felveszik oda, ahová te szeretnéd (a nem körzetesbe), akkor a másikat utána lemondod.

Ha van várólista az oviban, akkor számít a jelentkezés ideje (azaz ki jelentkezett korábban), a gyermek kora (5 évesen legkésőbb kötelező felvenni), hogy körzetesek vagytok-e (körzetesek előnyben), ill. a szociális helyzet (ha szociális okok miatt indokolt, akkor akár létszámon felüliként is felveszik).

2012. febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm!! Végre kitisztultam:) Mégegyszer köszönöm a hasznos kommenteket!
2012. febr. 25. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!