Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak 3,5 éves gyereke...

Mit csináljak 3,5 éves gyerekemmel, hogy ne sírjon mindig? Születése óta állandóan üvölt valamiért. Főképpen saját tapasztalatokat várnék.

Figyelt kérdés
Azt gondoltuk, hogy hasfájás, fogfájás, mindig mindent megtettünk érte, de még ölbe is teli torokbol üvöltött. Jelenleg is mindig hisztizik, sír, toporzékol. Egy kezemen megtudom számolni, hányszor kelt fel úgy, hogy alvás után ne üvöltött volna vagy 20 percet, hiába ölelgettük puszilgattuk. A dackorszaktól még keményebb a helyzet. Nevelésinél voltam, azok nem normáéisak. Azt mondta minden alkalommal dugjam a zuhanya alá, mert amikor megszületett a kistesója, akkor csak így sikerült leyugtatni, hogy megmostam az arcát. Na a nevelési szerint minden hisztinél ezt kellene alkalmaznom...érdekes..Okos, értelmes gyerek, de már nem nagyon bírom elviselni, hogy vele soha sehova nem lehet kimozdúlni, mert mindig van ok a teli torokból üvöltésre...
2011. dec. 19. 12:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szia,


elöször valószínü tényleg baja volt ezért sírt, hasfájás fogfájás, meg minden ami kell.


Egy gyerek kb 7 hós korában kezdi el megtanulni, hogy ha sírok, akkor megkapom amit akarok, addig ki kell elégíteni minden baját, mert azért sír mert baja van.


7 hós korától kell elkezdeni azt hogy elöször lenyugtatni majd utánna oda adni azt ami kell (persze ha te is akarod amit ö )


vagy is felakarja magát vetetni, akkor elébb hagyja abba az üvöltést majd ezek után veszed fel.

kell a játéka és üvölt rögtön érte, akkor elöbb hagyja abba az üvöltést, majd ezután adod neki oda.


te gyereked már elég nagy és eltudod neki mondani, hogy csak akkor kapja meg ami kell ha abba hagyja az üvöltést és kimondja anya kéremszépen (vagy amit kell mondania nálatok). annyira következetesen be kell tartani, hogy egyetlen egy üvöltésre sem reagálni (az elsö pár napban mindig elmondani hogy mondja hogy...) csak ha kimondta amit szeretne.

mikor felébredés után ordít, menj be mond meg neki ha nem ordít akkor odamész megöleled, kiveszed vagy amit szoktatok, de addig semmi.


elsö pár alkalommal lehet 20 percet üvötl, a másodiknapokban már csak 5 percet, és azt mondom hogy ha nincs agyi problémája és tényleg következetes vagy akkor 2 hét alatt ezzel a módszerrel leszokik, hogy üvöltsön ha kell neki valami.

elsö napokban mindig mond el neki hogy ha kell az x dolog mondja ki, aztán a második héttöl az üvöltséd meg se halld. ha nem mondja ki akkor pechje van.


ne félj az üvöltéstöl, neki nem rossz, ö ezt manipulációra használja.


zuhanyoztatni ne tedd.

2011. dec. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell lenyugtatni. Üvöltsön ha akar. Ne foglalkozz vele. Ha nem reagálsz rá, előbb utóbb feladja. Egy jó pszichológus szintén javíthatna a helyzeten, bár ahhoz anya meg apa együtt működése is kell.

Viszont én kivizsgáltatnám (háziorvos, ha beutal akkor neurológus), mert az ébredés utáni ilyen fokú ok nélküli sírás ebben a korban, már elfogadhatatlan.

2011. dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, nem szabad foglalkozni az üvöltéssel - már rég nem lett volna szabad. Enyémek is van, hogy bepróbálkoznak, úgy lépek keresztül rajtuk, hogy azt se mondom, pá. Elég hatásos, mert gyorsan megtanulták, hogy üvöltés nélkül jobban járnak. :-)
2011. dec. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

elsö vagyok,


amit írtok hogy nem kell vele foglalkozni egyáltalán ez akkor lehetséges ha már képes kimondani amit szeretne.


itt viszont nagyobb a baj ahogy a kérdezö írja, itt a gyerek egyáltalán nem képes semmit kimondani csak üvölteni tud, amire reagálnak. ezért kell elöször elmondani, megmutatni neki mit kell tennie, majd ha ez megy neki néhány elmondott alkalommal, akkor lehet már figyelembe sem venni az üvöltést, csak úgymond átlépni rajta.


ezt azért írom mert az enyém még csak 15 hós, ö is próbálkozik üvöltéssel, de már most megvárom míg megmutatja, abba hagyja az üvöltést. (beszélni ugye nem tud). öt még pl átlépni nem lehet, mert meg kell tanulnia hogy fejezze ki magát, mit kell csinálnia ha kell neki valami.

2011. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen,bár nem ilyen mértékben,2 éves.Szerintem egyszerűen vannak ilyen természetű babák,gyerekek,ahogyan felnőttben is van olyan,akinek semmi sem jó és mindig panaszkodik.Én tudom,hogy az én fiamnak a hasamban volt a lehető legjobb,és neki ez egy fájdalom volt,hogy ezt az idilli nyugalmat fel kellett adnia,és meg kellett születnie.Vannak napok,amikor egész álló nap vonyít.És nekünk is a dackorszak csak rontott a helyzeten.Szerintem kinövi majd a te fiad is.
2011. dec. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Három és fél évesen már illik beszélnie egy gyereknek. Nem mutogatni, hanem beszélni. Éppen ezért ha hisztizik, át lehet lépni. Az alvás utáni viszont ki vizsgálandó. Ha idegrendszeri a probléma az a neurológiára tartozik.
2011. dec. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Még valami. Ugye már saját, rendes ágya van, ahonnan ki tud menni? Fontos lenne, hogy ilyen idősen ne babaágyban aludjon. Óvodában, hogy viselkedik?
2011. dec. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

utolsónak:

ez a gyerek nem tudja hogy fejezze ki magát hogy ha akar valamit ezért üvölt. ezért kell megmutatni az elsö alkalmakkor.

ez olyan mint a biciglizés, nem ülteted rá a 4 éves gyereket és löksz rajta hanem elöször megmutatod neki mit kell tennie, majd ha megtanult biciglizni akkor csak löknöd kell rajta egyett.

2011. dec. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Beszél a fiam, kis hibával, de folyékonyan..szinte egész nap :) De ha üvölt, akkor artikulálatlanúl teszi és én is átlépném legszívesebben, de már az agyamra megy. Olyan hangja van, mintha 5 gyerek üvöltene. Ő a kortársaihoz képest hatalmas, erős és nagyhangú. Már a kórházban is kitűn a többiek közül. Tudom, hogy vannak ilyen gyerekek, akik hisztisebbek, akaratosabbak, ezért mentem nevelésihez. De azok nem tudnak semmit. Én mindent próbáltam, kedvesen szeretettel, seggra csapással, megbeszélve mindehogy..nála semmi nem jöne be, csak üvölt és üvölt én meg megőrülök tőle. A kistesó meg ellenpólus szerencsére.
2011. dec. 19. 13:09
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Pedig hidd el, nem tehetsz mást, minthogy átléped és nem figyelsz oda. Vegyél füldugót.Hosszú távon, hidd el ez a legjobb mindenkinek. Ha egyszer végig csinálod, akkor egyre rövidebb lesz a hiszti és egyre ritkább.négy gyermekem van, megőrülnék, ha engednék a hisztinek.
2011. dec. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!