Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti kezelése hideg vizes...

Hiszti kezelése hideg vizes lefröcsköléssel? Vélemények? Anyósom szerint ez a megoldás.

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 09:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A hiszti egyetlen igazán hatékony ellenszere ha olyankor észre sem veszed. A lefröcskölés lehet,hogy sokkszerűen éppen hat, de nem éri el a célt, hiszen attól még bejött a hiszti, figyeltek a gyerekre. A negatív reakció ugyan úgy megerősíti a helytelen viselkedést mint a dicséret. Anyósodnak meg szintén jobb,ha hallgatással nyugtázod a kéretlen jó tanácsait.
2012. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem csak rosszabb lesz.A "gyere szépen, beszéljük meg értelmesen!" sokkal hatásosabb.
2012. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk,én először az anyóst locsolnám le, mondván, hogy csak tesztelem a módszerét.
2012. febr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Mikor kisebb volt a fiam, megpróbáltam, hogy hideg vízzel lemosom az arcát, mikor nagyon belelendül. Nos, annyira bepukkadt tőle, hogy fulladozott.

Szerintem ez nem járható út a hisztikezelésre.

2012. febr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Szia!lehet h lepontozast fogok kapni de en igy kezelem a hisztit!nalunk ez az egy valt be!probaltam en mindent megbeszelni,leultetni buntetesbe,rahagynas nalunk meg rosszabb mert addig üvölt mig nem figyelsz ra!akkor vannak a legrosszabb napok ha jon a foga mint most 2 hete 3 foga jon ki!kesz vagyok teljesen megallas nelkul ordit ha nem sikerul vmi neki semmi nem erdekli! En mar csak emliten a vizet es abbahagyja!nalunk ez valt be sztem jobb meg ez is mintha egesz nap uvoltenek pedig meg igy is neha elofordul ha percekig kepes vmin nyejeregni hiaba segitek neki!!!!!
2012. febr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Hát konkértan a lefröcskölést nagyon ellenzem, ez túl drasztikus. Azonban az segít, ha hideg vízzel megmosom az arcát, lecsillapodik és nem kapkod levegő után a sokktól. Hozzáteszem, ő még nem beszél, ezért nehéz lenne elmagyarázni neki, hogy miért ne hisztizzen.
2012. febr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a módszert még nem próbáltam, tehát nem tudom megmondani, hatásos e, viszont én egyszer hisztiztem, lehettem 4 éves. Anyám a belvárosból vitt haza, egész úton ordítottam, a buszon is, a lépcsőházban végig, addig-addig, hogy már hánytam.... beléptünk a lakásba, ruhástól, cipőstől, ahogy voltam beleállított a kádba, és hideg zuhany. Szegénynél nagyon elszakadt a cérna. Soha többé nem volt hiszti..... Szerencsére az enyéimnél a hiszti nagyon gyengére szokott sikerülni, gyorsan le lehet őket szerelni, elvonni a figyelmüket. Nálam a terelés vált be..
2012. febr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

Szia.

Azt nem tudom elképzelni,hogy fogok egy pohár hideg vizet,és az arcába öntöm.Meglepődne tőle,de folytatná a cirkuszt.

És jöhet a lepontozás,de nálunk úgy működik ha már semmi nem hat a hiszti ellen,felteszem a kérdést a fiamnak.

Mennyünk mosakodni?

A válasz igen,elmegyünk lemosom az arcát,közben elmagyarázom mit miért nem lehet,még akkor sem ha hisztizik.

Mire kimegyünk a fürdőből nyugi van!

2012. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk a hideg-hűvös vizes arclemosás vált be. Most már nemsokára 4 éves a nagyobbik csemete, de néha már ő mondja, hogy "anya, menjünk arcot mosni, mert nem tudok lehiggadni". De általában ez nem hiszti-kezelés, hanem olyan esetben, amikor "belelovagolja" magát a sírásba.

Klasszikus hiszti kezelése a nem foglalkozás. Ha foglalkozok vele, akkor tovább csinálja, ha nem, akkor abbahagyja és meg lehet vele beszélni, hogy mit miért (nem) csinálunk.

2012. febr. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
én sem próbáltam még,de szerintem van az a helyzet amikor már bizony használhat.nem lefröcskölni hanem megmosni.halottam olyan gyerekekről akik majdnem hánynak hiszti közben,van aki nem kap levegőt,ilyenkor bizony ki kell zökkenteni valahogy.és ez hatásos lehet,de a sima sírós,toporzékolós hisztire én nem használnám.Nekem több módszer kombinálása segített,és ezeket és a hisztijeit megismerve,jol alkalmazva nekem beváltak.
2012. febr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!