Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Télen is nyitott ablaknál...

Télen is nyitott ablaknál tudok csak aludni, különben fulladásos rohamaim lesznek. Van megoldás rá?

Figyelt kérdés

Volt valaki hasonló helyzetben, ha igen. Miképpen kezelte és gyógyult meg?

Normális válaszokat várok.


2012. febr. 17. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálam az asztam is hasonlóan kezdődött. Ez persze nem jelenti azt, hogy asztmás vagy, de lehet nem ártana kivizsgálni a tüdődet.
2012. febr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a tüdődnek nincs baja, akkor klausztrofóbiára és pánikbetegsére érdemes gyanakodni.
2012. febr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én lelki problémára tippelek, vélemény erről?
2012. febr. 17. 20:44
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, lelki probléma nem kizárt. Tudod is, mitől lehet?
2012. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Bezártság talán? Nem tudom. :(
2012. febr. 17. 20:56
 6/12 anonim ***** válasza:
Van ami nyomaszt, ami miatt szorongsz vagy szomorú, lehangolt vagy?
2012. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes kivizsgáltatni magad, ha pánikbetegség, akkor is kezelni kell.

A tünetek rosszabbodhatnak, ha nem szünteted meg a kiváltó okot. Van olyan ismerősöm, aki már délután nem mer aludni, mert fél, hogy " rohamot" kap.

Ne halogasd szerintem, érdemes kideríteni.


Ha pánikbetegség van mögötte, olyan pszichiátert érdemes keresni, aki nem csak felírja a gyógyszert és elhajt, hanem beszélget is Veled (tehát érdemben a kiváltó okot is kezelni próbálja).

2012. febr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A legvalószínűbb okok:


- asthma (vagy pedig súlyosabb allergia pl. porra);

- bal szívfél elégtelenség (tüdőödémát, az pedig fulladást okoz; a tankönyvek általában őket szokták "ablaknyitogatónak" leírni);

- pánikbetegség


Mivel se a korod, nemed, korábbi betegségeid, elvégzett vizsgálatokat és azok eredményeit nem írtad le, ezért nem nagyon lehet tovább szűkíteni a kört...

2012. febr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha lelki probléma, menj pszichológushoz, az segít. Ha netán kiderül, hogy valóban pánikbetegség, ajánlom figyelmedbe Szendi Gábor Pánik c. könyvét. Én is pánikbeteg voltam, de már nem vagyok az. :)
2012. febr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémám van, bár talán nem ilyen durva.

Nekem elég, ha közvetlenül lefekvés előtt 10 percre kinyitom az ablakot.

De ha pl. éjszaka felébredek (pl. wc-re kell mennem). Akkor nem tudok visszaaludni, ha nem szellőztetek.


Te amúgy ilyen hidegben hogy oldod meg? Egész éjszaka nyitva van az ablak?

2012. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!