Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kis szobában valami szellőztet...

Kis szobában valami szellőztetés/légcsere megoldás?

Figyelt kérdés

Közvetlen az ablak alatt van az ágy (nincs hely arrébb rakni), így télen ha nyitva van, akkor egyenesen arra megy a hideg, aki ott alszik. Viszont ha meg be van csukva, akko meg nincs elég levegő bent, és rossz így aludni.


A javaslatokat előre is köszönöm


2011. dec. 20. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha az ablak megoldhatatlan, akkor ennek a szobának kell legyen egy bejáratának is. Azon keresztül lehet a lakás más részéből szellőztetni?
2011. dec. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ki van nyitva az ajtó, de nem elég a légmozgás.
2011. dec. 20. 13:03
 3/10 anonim ***** válasza:
De ne csak az ajtó legyen nyitva, hanem a lakásban valahol egy ablak is.
2011. dec. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet beépíteni szellőzőt a szoba másik sarkába, vagy ha műanyag ablak van, akkor a keretbe. Így cserélődik a levegő, de nem annyira, hogy kellemetlen legyen.
2011. dec. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Télen azért nyitott ablaknál aludni nagy gondatlanság. Szellőztetni nem akkor kell, ha az ágyon fekszik valaki, hanem előtte. Egyébként a szellőztetést kereszthuzattal kell elintézni, mert az sokkal hatékonyabb és gyorsabb.
2011. dec. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, az tényleg segít, ha közben ki van nyitva valahol egy ablak, csak most meg az a probléma, hogy ha ezt este is így marad, akkor meg kihűl a lakás, ha meg nem, akkor este folyamán valamikor megint ott vagyunk a kevés oxigén problémánál.
2011. dec. 22. 08:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Mond kérdező, Hány éves vagy és milyen iskolai végzettséges van ?
2011. dec. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Mond kérdező, Hány éves vagy és milyen iskolai végzettséges van ?"


24, és felsőfokú, azon belül meg valószínűleg nívósabb, magasabban jegyzet, mint a tied, ha van - ettől függetlenül még megengedem, hogy válaszolj a kérdésemre.


A felsőfokú végzettségemtől az otthon felmerülő gyakorlati megoldásokhoz, működő praktikákhoz nem fogok jobban érteni - mitől tenném?-, ezért tettem fel itt a kérdést, hogy az ebben nálam járatosabbaknak van-e használható ötletük.


Egyébként, hogy ne okozzon zűrt: hogy az adott szoba a szüleimmé, ők alszanak benne, érzékelhetően rosszul, és így nem személyesek a tapasztalatok. Illetve azt én is tapasztalom, hogy ha reggel bemegyek oda, akkor még ha előtte ki is volt szellőztetve, akkor is valahogy elfogy vagy megreked bent a levegő, olyan állott lesz, és nagyon nem kellemes ott bent.

A másik probléma, hogy édesanyám nagyon fázós, már olyankor is panaszkodik, hogy fázik, amikor mi még semmit nem érzünk. Tehát emiatt már olyankor sem nagyon lehet szellőztetni, amikor ők már itthon vannak, mert fázik ilyenkor a lakásban, és panaszkodik, hogy valahonnan jön be a hideg levegő.


Emiatt azt se lehet csinálni télen, hogy kinyitja estére az ember valamelyest az ablakot a szobában, mert az ágy pont alatta van, a radiátor is, és így pont az azon oldalon fekvő édesapámra megy az összes hideg, ő meg szenved utána tőle. Az se megy ilyenkor, hogy a lakásban valahol máshol közben nyitva hagyjuk az ablakot, mert mikor kipróbáltuk, reggel édesanyám azzal fogadott, hogy jujj de hideg van, teljesen kihűlt a lakás (én nem így éreztem, de más a hőérzékelésünk, és ne kelljen már neki megfagynia ezért, amikor az lenne a cél, hogy neki jobb legyen).

Próbálkoztunk párologtatóval, de nem sokat ért.

2011. dec. 23. 09:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg nem akartalak megsérteni, de valószinű kevés információval én rendelkezem, mert egyszer már válaszoltam és továbbra is csak írod, hogy azért nem lehet mert ... Összegzem :Tehát egy állandóan fekvő édesanyád van és apukád, akik éjjel nappal azon ablak fekszenek betegen, amin Te szellőztetni szeretnél, de az általam vélt okok miatt nem lehet. Jól sejtem ?
2011. dec. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nem, de ezt úgy vélem, hogy elég érthetően leírtam már korábban kétszer is.

De 3 a magyar igazság elve alapján megpróbálom még egyszer leírni, lehetőleg jobban kifejtve, hátha majd így:


- az egy dolog, hogy napközben kiszellőztet az ember (illetve akkor, amikor az ember hazaért, ami ha késő eset történik, amikor már rendesen lehűlt a levegő, akkor megint problematikus), de az a probléma, hogy ez nem elég, mert ha este nincsen légmozgás a szobában (és magától nincs), akkor 2 ember elég gyorsan beleheli azt a kis légteret (ami engem meglepett, de tapasztalhatóan tényleg így van), és hiába szellőztettél előtte, az este második felére egyszerűen rossz lesz ott, ami miatt aztán fel is ébrednek, rosszul alszanak.

- ha ellenben valahol nyitva van az este az ablak, hogy legyen valami légmozgás, akkor meg a hideggel van probléma.


Szóval a 22es csapdája helyzet, ezért kértem tanácsot.


Aki a szellőztetőt írta, tudna adni valami linket, leírást, esetleg személyes tapasztalatról beszámolót a dologról?

2011. dec. 23. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!