Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az oka, hogy otthon a...

Mi az oka, hogy otthon a csivavám minden idegent megtámad, mindent megugat ami él és mozog, séta közben viszont az utcán fél mindentől, mindenkitől?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ezen változtatni vagy segíteni?
2009. szept. 16. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
sajnos ilyen természetű a chihuahua. azért támad, mert fél. ő jobban fél, elrettenteni probál..hát h mit lehet vele kezdeni..:S sajnos nemtudom:S
2009. szept. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Hát szerintem az oka egyszerű: védi a területét, ezért ugat otthon, viszont az utcán, nyílt terepen kicsi ő ahoz, hogy mindenkinek "beszóljon". A mi csivavánk is ilyen volt.

Szerintem sétáltassa az, akit ténylegesen a gazdájának tekint (vele van a legtöbbet, bízik benne...stb.) és csendes helyen sétáljatok, addig,amig megszokja és nem fél, (pisilje körbe:)mint a területét) aztán lassanként "tévedjen" oda olyan ember, akit amúgy otthon megugatna. A végén szvsz jobb lesz.

2009. szept. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
max annyit lehet tenni, hogy amikor ellenséges, akkor rá kell kiáltani..és rácsapni a hátsójára..:/
2009. szept. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, de egy idegbeteg kutyád van szerintem... :S

[link]

2009. szept. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát ja ez egy nagyon hülye kutya már bocs..nekem szétszedte a lábújjam..
2009. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

fél a kutya !stresszel, idegileg kivan !

rosszul nevelted !! kényeztetted !

és nem lett szocializálva ! Ő a falkavezér,és az ezzel járó felelőség megöli -felörli kicsi testét-agyát !

kezd el az elejétől !

és soha ne üsd meg !

a szereteted megöli ! ez van !

tanulj belőle,és kezd el megtanulni a kutyatartás lényegét .

te = falkavezér

te engeded meg hogy ,mikor-hol-mit játszon-egyen-pihenjen stb !

te fárasztod -vezeted és legeslegutoljára csak ha már mindent megtett ,dícséred és szeretgeted !

és te véded őt,nem ő téged !

a félelmében támad-ugat-remeg,stb .

a félelem nagyon nehezen kinevelhető !

tanulj meg kutyául, vagy cseszheted,és marad egy idegroncs kutyád aki előbb-utóbb meg -h a r a p !

sajnos a kis testű kutyák 30-50 % a felelőtlen szaporítás,és nevelés miatt idegileg gyengébbek , nem rosszabbak,csak gyengébbek ,mint fajtársaik !

nézz meg egy vakvezető kutyát !

mi van ráirva a hámjára !

tartsd észben , nem simogatni való 4 lábú játék,hanem állat akiér te felelsz .

és most megbuktál, tehát:)

kezd ujból,elölről !!

tanulj meg kutyául !

és meglátod a te kutyád lessz a legjobb !!

hogy miért ?:)

mert a kérdést már feltetted,tehát ,látod hogy valami nem jó !

és akarsz is változtatni :)

jan fennel

cessar millan

módszerek a neten elérhetőek.

kutyaiskolák meg vannak mindenhol.

ha ,meg ciki egy kis ölebbel odamenni,kérj tanácsot a kiképzőktől !

bár szerintem egy chivava tök jól néz ki 2-3 moszkvai őrkutya mellett !:):):)

plussz a sok kutya között, legyőzheti a félelmét !

te meg tanulsz kutyául .

fel a fejjel koma ,nincs veszve semmi , csak osztályt kell ismételni :)

2009. szept. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ceberos kutyaiskola Törpe kutya tanfolyam azonnal!!
2009. szept. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, hogy rosszul lett nevelve... de ami még rosszabb: szerintem öröklött betegség. :((
2009. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Milor szembe jön valaki és ráugat rögtön sétálj vele az ellenkező irányba mielőtt az ellenszenve a tetőpontra hágna! Ezt megkell csinálni egy párszor és mikor nem ugat akkor adj neki jutalom falatot! Képzeld magad az ő helyébe mivel kicsi mindenkit félelmetes óriásnak lát! akár egy barátoddal/barátnőddel gyakorolhatjátok mikor szembe jön veletek hajoljon le a kutyushoz és adjon neki valami finom falatot és ezt csináljátok többször különböző emberekkel míg a félelme teljesen alább hagy!
2009. szept. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sztem nem kell egyből kutyaiskola meg tízezreket ilyenre kaidni..nekem is ilyen kis hülye a kutyám..és azért mert itthon mindenki elkényesztette...estefele nem nagyon lehet hozzászólni úgymond...meg más kutyával agresszív...meg idegenekkel is(bár azt nem bánom, soha senkit nem bánt, csak ugatja őket...és legalább távol marad a sok hülye ember, aki egyböl meggyömöszölné...) de tényleg az van, hogy "újra kell tanítani"...:S sztem egyetlen egy dologra kell költeni...jutifalat...és naponta gyakorolj vele valamit...hogy ha te kimész, akk nem rohanjon utánnnad mint az őrült, vagy mást ne ugasson meg...stb...és ha ügyes volt, akkor megdícséred és adsz egy falatot neki...FONTOS hogy mind a kettő meg legyen. na kábé ennyit tudok tanácsolni..tévében is ezt láttam, meg én is tapasztalom, hogy beválik...:)
2009. okt. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!