Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beválhat bilire szoktatásnál...

Beválhat bilire szoktatásnál a jutalmazás?

Figyelt kérdés
Kislányom októberben múlt 2 éves és szeretném lassan bilire szoktatni. Arra gondoltam, hogy veszek valami matricás könyvet és mindig kap bele matricát, ha produkált valamit a bilibe. Hülyeség ez, hogy egy természetes dologért jutalmazom?
2012. febr. 28. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk bevált!Aggódtam,hogy hülyeséget csinálok amúgy...Én úgy vettem rá a bilizésre,hogy minden pisilés csináltunk valami olyat amit amúgy tilos.pl: felállhatott az ablakba kikukucskálni,bekapcsolhatta nekem a mikrót stb...Mi kb 2 hete kezdtük,most ott tartunk,hogy már nem kér "jutalmat",viszont nagy öröm,hogy Ő húzza le a wc-t.Nagyon ügyes,már csak éjszakára kell pelus és gyakran reggelre száraz marad.Ő novemberben volt 2 éves.ja és mér a wc-be (szűkítővel) megy a kaki is (ilyenkor le is kefélheti,ettől még nagyobb az öröm).:)
2012. febr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elírtam...már.
2012. febr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fiam is most kezd leszokni, neki az a jutalom, hogy mindig viszünk valami játékot ami nézi, hogy pisil, és ha sikerül az is megtapsolja. Ezt ő találta ki, hogy vigyük magunkkal. A másik jutalom a wc lehúzása. Csak akkor húzhatja le, ha pisilt vagy kakilt.

Ettől függetlenül nálatok lehet hogy bejön, fiamnál nem hiszem, hogy bejött volna.

2012. febr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is a matrica a jutalom! :)

Nekünk bevált, igaz nálunk a pisiléssel nem volt gond, már bilibe intézni rég, mikor a kakit még mindig csak pelusba. Én a bilibe kakilásért kezdtem neki matricát adni, szerette nagyon, ügyeskedett érte. :) Ősz eleje óta kakil bilibe és a mai napig kéri a matricát. :)


A legújabb, amit kitaláltam, hogy ha kifújja az orrát azért is kaphat matricát, de nincs motiválva sajnos. Tudja, hogy úgyis kiszívom előbb vagy utóbb. :)


2,5 éves múlt.

2012. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz a dícsérettel, ha tudsz jól dícsérni és elhiszi és nem csak "úgy" csinálsz. Egy idő után elfogynak a matricák és lehet, hogy nem is elég érdekes. Akkor majd lehet, hogy mást követel.. Aztán lehet, hogy később már nem is érdekli semmi és úgyis bilizik,de jobb elkerülni a tárgyi jutalmakat.
2012. febr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, én is ellene voltam a tárgyi jutalmaknak, de ahhoz fogok folyamodni. Fiam 3 éves lesz, és egyáltalán nem akar szobatisztává válni. Már teljesen kész vagyok. Vissza kell mennem dolgozni, és muszáj addigra elhagyni a pelust, mert nem veszik be az oviba. Úgyhogy marad a "zsarolás". Hát ez van :O(
2012. febr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nálunk még nem létszükséglet, csak októberben vinném oviba, de addigra viszont jó lenne. Érkezik augusztusban a kistesó és nem tudom bírnám-e itthon 2 gyerekkel.
2012. febr. 28. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!