Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Mióta nem alszik...

Anyukák! Mióta nem alszik gyermeketek délután? Milyen idősen hagyta el?

Figyelt kérdés
Kisfiam novemberben volt 3 éves és úgy néz ki,hogy nem igényli a délutáni alvást.Hetek óta vita és hisztizés övezte az ebéd utáni időszakot,mert nem akart aludni. Én mégis ragaszkodtam hozzá,ő aludt is.Két napja "ráhagyom" azt mondja nem akar aludni,akkor nem alszik.Meglepően jól viseli,igaz többször majd kiesik a száján,de bírja estig.Nem hisztizik,este is hamarabb: fél 9-9 körül alszik.Előtte fél 11-11 körül aludt el és reggel is 6-fél 7 körül kelt.Most alszik éjjel 9-10 órát.Kicsit bizonytalan vagyok,hogy ez jó-e így,mindenkitől azt hallom,hogy szüksége van még du.alvásra. Oviba ősszel megy és ebéd után hazajárós lesz. Apukája sem aludt már 3 évesen. Várom véleményeteket,tapasztalatokat.Kinek mióta nem alszik gyermeke? Köszi
2012. márc. 4. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3 és fél éves és már nem igényeli a délutáni alvást. Ezt oviban nem nézik jó szemmel, de én nem erőltetem. Minek? Szerintem nincs értelme. :)
2012. márc. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Azért esik ki a száján, mert fel van borulva az egész alvásrendszere. Nem emlékszem, hogy én bármikor is fennmaradhattam 11ig.
2012. márc. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3 éves. Oviban alszik, itthon már nem mindég 2,5 éves kora óta.
2012. márc. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Ez számomra is kicsit furi, hogy fent maradhat 11-ig is. De mindenki úgy csinálja ahogy akarja, és persze gyermeke válogatja. Kisfiam legkésőbb 8-kor már ágyban van)fél 9 fele már alszik), hétvégén van egy kis kedvezmény (tegnap fél 10-kor aludt el).
2012. márc. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az én fiam is novemberi,akkor volt 3 éves,viszont ő már 26 hónapos kora óta nem alszik el délután.nem is igényli,nem nyűgös,simán bírja.este így hn.8-negyed 9 között már mindig alszik és mindig megalussza a 11 órát,néha 10 és felet de van hogy 12 órát,én inkább ezen változtatnék,mert szerintem ennyit azért jó ha megalszik,tehát jóval előrehoznék mindent neki hogy időben aludjon el,nálunk 6-f7 vacsi,aztán fürdés,fogmosás,mese és alvás!f8tól már mindenképp legyen ágyban.
2012. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Kedves 2. válaszoló! Nem 11-kor fektettem le,csak volt,hogy akkor aludt el.Fél 10-nél korábban nem volt álmos.És minden este sokáig tartott míg elaludt. Az hogy kiesik a száján az azóta van,hogy du. nem alszik.De most 8-kor ágyban van már.

Valószínű,hogy pár nap alatt átáll erre,hogy nem alszik ebéd után.Addig,amíg nem lesz kezelhetetlen a fáradságtól,addig nem is fogom erőltetni :)

2012. márc. 4. 11:07
 7/12 anonim ***** válasza:
A lányom két éves volt, amikor már majd megőrültünk az alvástól. Délután kínlódtunk, hogy aludjon, de ha aludt, akár csak egy órát is, akkor este 11-éjfél előtt képtelenség volt elaltatni. Amint ráhagytam és nem akartam mindenáron lefektetni délután, azonnal rendbe jött minden. Gyakorlatilag két éves kora óta nem alszik délután, viszont este nyolckor leteszem és alszik. Ez így sokkal jobb, neki is és nekünk is.
2012. márc. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi neked is.Azt hiszem nálunk is így lesz jó.Rossz volt ez az örökös hiszti,meg az is, hogy eset szegénykém képtelen volt elaludni.
2012. márc. 4. 12:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kiesik a száján akkor kellene neki a du alvás
2012. márc. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A lányom 3 éves kora óta nem alszik itthon. Az oviban néha elalszik, mivel ott csendben kell 2 órát feküdni. De én azt vettem észre, hogy akkor sokkal hisztisebb, mivel elég sokáig forgolódik, és mire végre elaludna, akkor meg felkeltik. Ha mégis alszik 1 óránál többet, akkor nem tud elaludni még 11-kor sem. Egyébként nálunk fél 8-8 körül van a lefekvés. És fél 8-kor kelünk.

Az óvónők egyébként valóban nem hajlandók tudomásul venni, hogy egyes gyerekek nem alszanak már ennyi idősen. (Persze, mert nekik elég nagy baj ez.) Legutóbb nekem kifejtette egy óvónő, hogy egy csomó gyerek azért nem iskolaérett 6 évesen, mert nem alszik nappal. Mondtam neki, hogy hiába fektetem le, nem alszik az enyém sem, felkel az ágyból, és játszik. (Persze nem ülök az ágya mellett 2 órát). Szerinte meg igenis ott kéne ülnöm mellette 2 órát. Vagy lefeküdni vele. Én meg mindig elgondolkodom az ilyeneken, akiknek ilyen ragyogó ötletei vannak, hogy vajon nálunk minden nap a bejárónő főz, most, vasal, vagy mi. Ha a gyerek fent van, akkor játsszak vele egész nap, meg aztán délután aludjak is vele. 4 éves, könyörgöm, nem egy újszülött! Ha nem álmos, nem alszik. Nem nyűgös egyébként délután sem, viszont este 7-kor már szokta mondani, hogy ő szeretne már lefeküdni. Én sem aludtam ennyi idősen már, és mégis iskolaérett lettem időben.

2012. márc. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!