Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves fiam mehetne oviba?...

2,5 éves fiam mehetne oviba? , de nem akar ottmaradni, csak ha anya is ott van, hogy hagyjam ott, ha sír? Az óvonö szerint csak addig sir mig kimegyek a kapuig, utánna jol elvan. Mit tanácsoltok? úgy sajnálom mikor sír, hogy hagyjam ott?

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudsz tenni semmit , ha zat akarod ,hogy járjon ott hagyod és kész, csak így fogja megszokni. Tudom nagyon nehéz, nekem is a szívem majd megszakadt, a gyerek bent sírt én meg kint a folyosón, ez kb, két hétig így ment, úgyhogy nagyon kitartónak kellett lennem, de utánna szépen megszokta és már szívesen ment oviba, mostmár középsős.
2012. márc. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne éreztesd vele, hogy nehezen hagyod ott. Kedvesen, de határozottan köszönj el, próbálj nyugodt maradni. Ne húzd sokáig a búcsúzást, annál rosszabb. És ha elindultál, ne menj vissza!

Tudom, hogy nehéz, a lányomnamk is volt ilyen időszaka, úgy kellett lefejteni rólam, bömbölt, kapaszkodott... de elmúlt ez az idő, most már mosolyogva megy a csoportszobába.

2012. márc. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3 éves kor fölött lehet vinni, alatta bölcsödébe lehet csak. És fokozatosan is be lehet szoktatni. Először ott vagy vele, aztán rövidebb időre hagyod ott, majd egyre hosszabb ideig.
2012. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
falun lakunk,romániában,20km re van csak bölcsöde,innen senki nem viszi oda,mert nincs mivel,reggel fél ötkor van busz ,4kor nem kelthetem fel,kb 20 gyerek van a 3 csoportba,az ovonéniktöl függ,hogy mehet-e,szerintük már ekkora gyereknek kell a társaság.Rendesen csak jövöbe mehet mivel okt,ben tölti a 3 évet,idén még nem irják be.9-12ig vannak,a jó hír,hogy kezdi megszeretni és csak pár perc a sirás anya után.
2012. márc. 28. 04:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon is lehet vinni 2,5 éves kortól, ha az óvódavezető engedélyezi, és ha szobatiszta.
2012. márc. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!