Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hagynátok hogy nasit...

Ti hagynátok hogy nasit (túrókrém, tejszelet, rudi, kuki, ilyesmi) egyen a 2évesetek ha egyébként rendes ételt nem hajlandó enni?

Figyelt kérdés
Reggel óta egy fél almát sikerült belediktálnom,na meg a reggeli kakaóját. Semmilyen főtt ételt nem hajlandó megenni,sem kenyeret sem felvágottat sem sajtot sem semmit.
2012. márc. 6. 12:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam nekik nasit adni kaja helyett. Esetleg ha már napok óta nem akarnak enni, akkor "véletlenül" olyasmit főzök, amit nagyon szeretnek. Ha abból sem akarnak enni, akkor gyanús, hogy betegek lesznek. De kaja helyett nasi betegen sincs nálunk, csak legfeljebb olyasmiket főzök nekik, ami tuti siker szokott lenni.
2012. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem beteg,csak ma ilyen napja van! Furcsállom hogy reggel óta nem éhes.
2012. márc. 6. 12:24
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fáj a torka. Ha amúgy máskor rendesen eszik, egy-két napig elmegy a kölesgolyó, keksz, alma meg ilyesmi. Pláne ha betge. De ha általában sem eszik jól, akkor kaja helyett persze nem adnék rágcsát.
2012. márc. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 éves. Sajnos rosszul eszik egy ideje. A meleg ételt szinte soha nem eszi meg. Átlagban kétnaponta eszik. Egyik nap alig valamit, s másnap rendesen, valszeg pótolja a hiányokat.

Én csak túró rudit szoktam egyébként is adni neki, tejszeletet és túrókrémet soha. Túró rudit viszont, ha van itthon, akkor is adok, ha nem ebédelt. Persze nem rögtön, hanem kicsit később, hogy legalább az kerüljön be a gyomrába. Azt nem mondom, hogy ez jó megoldás, de én már kínomban nem tudtam mit kitalálni. Abban tuti biztos vagyok, hogy nem a napi egy túró rudi miatt nem eszik.

2012. márc. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam ilyesmit adni Neki. Ha evett rendes ételt, utána kaphat. De persze a rendes ételből sem egy harapásnyit, hanem azért valami mennyiségre gondolok. Engem bepróbált már ilyennel a gyerek :)
2012. márc. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem főétel helyett, hanem étkezések között szokott kapni, ha végképp semmit sem akar megenni.
2012. márc. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy van ha evett "rendes" ételt,ez legyen reggeli vagy ebéd addig nem kap semmi nasi félét, mert ha kapna utána rájön hogy óóóóóóóóó hát ezt így is lehet,akkor nem eszek "rendes" ételt csak kérem a nasit! Bepróbálkozott már nálam is a fiam ezzel de megértette hogy mit akarok és csak akkor kéri a nasit ha tudja hogy kérheti.(2,5 éves)

Persze nálunk is volt egyszer tavaly olyan eset hogy hányásos,hasmenéses beteg volt és kb 3 nap után semmi mást nem fogadott el csak a kukit,örültem hogy azt eszi így azt adtam neki! Ha beteg a gyerek más a helyzet!

2012. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy nincs itthon túró rudi meg pingvin, hanem ebéd után sétálunk és mindig "vehet" a közértbe magának. Azt elmajszolja amíg sétálgatunk.

De csak ma nem eszik vagy általában nem eszik? Mert ha csak ma akkor simán hagynám, lehet, hogy tényleg fáj a torka. Viszont nem tudom mit csinálnék ha rendszeresen nem enne semmit csak nasit.

2012. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Főétkezés helyett nem, csak utána kaphat nasit, ha normális adagot ehet.

Szokott is toporzékolni, hogy de neki csak a nasi kell... de hát azt ugye nem lehet.


Nálunk a leves mindig befutó, ilyenkor összedobok neki 1 répa, 1 fehérrépa, krumpli, bab v, borsó... szóval egy gyors levest csinálok.

2012. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*evett
2012. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!