Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Türelmetlen és feszült vagyok...

Türelmetlen és feszült vagyok 3,5 éves kislányommal. Van aki hasonló helyzetben van/volt? MIt havasolnátok?

Figyelt kérdés
Apuka ritkán van itthon. szinte egyedül nevelem 3,5 éves kilányunkat. Útban van akitesó is, akit nagyon várunk. A hormonok vagy tudomis én mi okból türelmetlen, feszült vagyok. Még a legapróbb kukaságon is kiakadok és ordibálok szegénnyel. Utána persze kibékülünk, de rövidesen újabb hülyeség jön... rossz anyának érzem magam, aki képtelen atörelemre.. Sokszor sírok emiatt. Pár napja szedem a Sedatif homeopátiás bogyókat h ne legyek ennyire idegbeteg. Kérem írjon aki hasonló helyzetben volt vagy van! Megőrültem vagy mi lehet a baj??? Ítélők kíméljenek mert ostorozom épp eléggé magamat...
2012. márc. 7. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi probléma sincs veled. Az ember elfárad, főleg így tavasszal jön a nagy tavaszi fáradtság. Nem vagy rossz anya ezt jól véssed a fejedbe!!!!! Nem létezik rossz anya, főleg aki még foglalkozik is azzal, hogy utána nézzen mi lehet a probléma!!!

Nagyon nagyon sőt a legfárasztóbb dolog gyereket nevelni, főleg ha az ember "egyedül marad". De persze tudom apának dolgoznia kell mert amit mi anyák kapunk nagyon kevés.

Nem tudom dolgozol e , de ha igen akkor persze, hogy elfáradsz főleg ha várod a másodikat. Csak néhány dolgot tudok tanácsolni, de minden attól függ mi okozza a fáradságot.

- itt a jó levegő menjetek el sétálni, találkozz más kismamákkal, anyukákkal, a társadalmi élet nagyon jót tesz főleg így tél végén mert eddig be voltatok zárva a nagy fal közé

- lehet esetleg valami kismama klubot keresni, baba úszást, vagy nagyobb játszótereket felkeresni

- kérd meg apát/nagy szülőt/barátot amennyiben lehetséges heti 1 órát mentsen fel a gyerektől (de az az egy óra csak rólad szóljon, olvass, sétálj, varrj stb. amit csak szeretnél ENNYI jár minden anyukának

- legyen 1-2 óra hetente hogy a férjeddel együtt legyetek a gyerköc nélkül (ettől nem vagy rossz anya!!!!!, apa is megérdemli a törődést, és te is hogy nő legyél ne anya)

- ha meg oldható hétvégente kiránduljatok, egyetek étteremben, rendeljetek pizzát és legyen meghitt családi program

Ezek mind aktív dolgok, de nagyon fontosak és gyakran meg feldekezünk róluk.

Ha úgy érzed inkább más probléma van akkor kérdezd meg az orvost/ védőnőt bátran. Nem te vagy egyetlen anyuka aki ilyen gonddal küzd. Érdemes még oda figyelni, hogy eleget aludj, sok vitamint egyél, rendszeresen étkezzél (reggeli , ebéd, vacsora mindig ugyan abban az időben)

2012. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm , kedves vagy! Megfogadom a tanácsokat!

Jóéjt! :)

2012. márc. 7. 23:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Majdnem ugyanebben a szituban vagyok,azzal a különbséggel hogy a három évesem mellett már itt a pici, aki egy hónapos,és ugyanígy rosszul érzem magam miatta . Sokszor kiabálok a naggyal, pedig minden reggel megfogadom, hogy türelmes leszek,de egy hónapja 2 órákat alszom egyben. Ráadásul a nagy is sokszor ébred a picivel, kettőt altatok az éjszaka közepén, és a nagylányom már napközben nem alszik.

Nagyon nehéz, én most azon gondolkodom, hogy orvosi segítséget kérjek-e. Szégyellem, de nagyon kivagyok...

Szóval segíteni nem tudok, de azért írtam, hogy tudd, nem vagy egyedül ezzel a problémával...

2012. márc. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igen, sokat segíyt ha tudja az ember h nincs egyedül és más is küzd hassonlóval.. MInden reggel én is megfogadom h ma nem kiabálok, ma türelmes leszek...

Ez a hét azt hiszem sikerhét.. pedig volt alkoholos filccel terítőfirkálás, virágcseréptörés, sárban hempergés... és sikerült higgastan kezelnem a dolgot.. kérdezte is a lányom h mami nem haragszol?? mire én: vannak ennél nagyobb problémák is a világban!


És milyen igaz??? Egy barátnőm 8 éves kisfia rákos - most derült ki.. borzasztó lehet, elgondolkodtam hogy fene megette a terítőt meg virágcserepet, meg az éjszakai szellemüldözést... a lényeg h van nekem és egészséges!

Nagyon átfordult bennem valami...

Mellette szedem napont a homeos sedatif pc-t , esetleg ajánlom Neked is! Kitartás! :)

2012. márc. 9. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!