Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit volt beteg a gyereked...

Mennyit volt beteg a gyereked mikor elkezdte az ovit? Előtte mennyire volt beteges?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Én inkább arról írok, amikor a bölcsit kezdte. 2 hétig bírta az elején (gyakorlatilag a beszoktatást), aztán kidőlt. Tulajdonképpen folyamatosan. Azon a télen ki is vettük, mert már nem bírtuk elviselni a folyamatos betegségeket. 8 antibiotikumot kapott azon a télen. Aztán kiderült, az orrmandulája gócként működik, így nyáron kivették. Szeptembertől ovis, szedett immunerősítőt, plusz a kivett orrmandula hatása is az, hogy most már elég jól bírja. Ezen a télen csak 1x kellett antibiotikumot szedni, most pedig már 4 hete folyamatosan jár oviba, nem szakította meg betegség. Szóval igaz az, hogy idővel hozzászoknak, megerősödik az immunrendszerük.
2012. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiam kb fél évente betegdett meg. Elöször 6, majd 12, 18 honapos korában volt beteg, ebböl talán egyszer kellett antibiotikum. Utána is betegeskedett néhányszor, amig elkezdte az ovit, de inkább csak nátha, meg 2 évesen krupp. Az oviban kb 2 honapig semmi baja nem volt, utána néha taknyos lett, de nem volt vészes. A február szönyu volt. Egy hét beteg, egy hét ovi, aztán megint egy hét beteg, egy hét ovi. Most már másfél hetet birt oviba menni. Ma már nem vittem. Annak ellenére, hogy össze vontak 2 csoportot, mert alig volt egészséges gyerek még is elkapott megint valami taknyosságot. Olyan beteg gyerekek vannak az oviban, hogy csak na! Szinte sajnálom öket. Az ovonéni is szolt már az egyik anyukának, hogy vigye már el orvoshoz.
2012. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A fiam az ovikezdés előtt egyszer volt 2 éves kora körül egy picit orrfolyós, de semmi egyéb. Most 2,5 éves, 3 hónapja kezdte az ovit (magánovi) és ugyan annyira nem volt beteg, hogy itthon kellett maradnia, de azért folyt az orra rendesen 3 hétig. Persze a kicsit is állandóan fertőzte, aztán kapta vissza vagy megint jött az oviból, nem tudom, de folyamatosan betegek voltunk 3-4 hétig. Azóta semmi.
2012. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam egy hónapja jár családi napközibe. Azóta folyamatosan beteg valaki a családban. Ő általában gyorsan meggyógyul, de a férjemről és rólam ez már nem mondható el. Korábban egyikünk sem volt beteges.
2012. márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3,5 évesen kezdte az ovit, előtte sosem szedett antibiotikumot, néha kicsit náthás volt,de semmi több. Na, az ovi óta 3 hónap alatt 3 antibiotikum. Kiderült, hogy orrmandula gondok vannak, ki fogják neki venni sajnos. :(
2012. márc. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lányom 2 évesen kezdte a bölcsit. 1 év alatt 1-szer volt mandulagyulladása, arra kapott antibiotikumot. 3 évesen ment oviba, kiscsoportban (2 évig járt) 2x2 napot hiányzott, kötőhártyagyulladás miatt. Most középsős, eddig 1-szer volt náthás, ami miatt itthon tartottam, mert nehezen akart kilábalni belőle, illetve múlt héten felfázott, mi miatt hiányzott 3 napot. Szerencsére nem egy beteges típus. :)
2012. márc. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Amíg itthon volt, egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt beteg. Idén kezdte az ovit, eddig 12 napot bírt a 3 hónap alatt. :((( Persze vele együtt mi is nagyon betegek voltunk és sajnos vagyunk most is :((( Ez őrület, komolyan mondom! Mikor lesz már ennek vége?! Én gyerekkoromban nem voltam ennyit beteg, mint most 31 évesen :/ 2 napja az ágyban fekszek, semmi erőm nincs. :( Ma már jobban vagyok, de a hét az sajna "le van írva"...
2012. márc. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 éves koráig szinte soha nem volt beteg. 1-2 orrfolyás és egy hányós-hasmenéses betegséget leszámítva. Amikor elkezdte az ovit, kb 1,5 hetet ment, 1 hetet volt itthon egészen tavaszig. Nem volt semmi komolyabb baja, antibiotikumot is csak egyszer kapott, de állanóan köhögött, taknyos volt. A doki már ki akarta vetetni az orrmanduláját, de nem mentem bele. Aztán tavasztól jobb lett a helyzet. A középső csoportot már jobban bírta. Kevesebbet köhögött, antibiotikum továbbra sem kellett, inkább taknyosság volt a jellemző. Orrmandulája azóta rendben. Viszont a kicsi most télen kezdte a bölcsit és így oda-vissza adják egymásnak a betegségeket. Már nagyon várom a jó időt, hogy vége legyen ennek!
2012. márc. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!