Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mini felmérés: Leírnád, hogy...

Mini felmérés: Leírnád, hogy főleg anyatejes vagy tápszeres volt a gyereked, és hogy az utóbbi 1-2 évben mennyit volt beteg, ill. mennyire volt súlyos a betegsége (pl. több napig lázas vagy csak enyhe nátha)?

Figyelt kérdés
NEM célom a VITA. Csupán kíváncsi vagyok, mennyire igaz az a megállapítás, hogy az anyatejes babák immunrendszere erősebb, ergo kevesebbet betegek.
2011. febr. 14. 15:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Összesen 6 hónap koráig szopott csak (4 hónaposan már mást is evett)és utána tápszeres lett most két éves eddig 2 - szer volt lázas, egyszer oltás után.
2011. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém anyatejes még mindig, 7 hónapos, és ezidáig nem volt semmi baja sem, pedig a közvetlen környezetünkben sajnos jöttek-mentek a tüdőgyulladásos és torokgyulladásos megbetegedések.

Én is kíváncsi leszek a felmérésed eredményére, és remélem, hogy senki nem fog vitát gerjeszteni.

2011. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
2 éves, anyatejes. Pár napos orrfolyáson túl még nem volt beteg. Antibiotikumot nem kapott ezáltal, és ezt jó lenne sokáig fenntartani:) Úgy érzem, elég edzett kisfiú.
2011. febr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
68%

Szia.4 és fél hónapig anyatejes volt,de aztán egy mellgyulladás miatt kapott tápszert,de aztán még 1 hónapot szopizott is megint.

már 2 hetesen beteg lett.elkapta egy nővértől a kórházba.az elhúzódott 3 hétig is,de aztán 7 hónapig semmi baja nem volt.2 éves most és egyszer volt egy 3 napos lázas betegsége.2 szer olt torokgyulladása,és egy hasmenéses betegsége is volt.igazából egyik betegsége se tartott 3 napnál tovább.de amióta nem fogzik még taknyos se volt.mert ugyanis nálunk minden torokfájás után 1,2 napra rá megérkezett a fog.csak halkan jegyzem meg,szerintem az anyatejes babák nem ellenállóbbak.sajnos!

2011. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
5,5 hónapig evett anyatejet, 5 hósan már egy két étkezés gyümölcs is volt.Azóta tápszert/babatejet iszik (BEBA) még ma is, mert a tehéntejet nem issza meg. Most 2 éves és négy hónapos, tehát szük 2,5 éves. Egyszer volt beteg, az én hibámból, megfázitottam, hideg volt az uszodaviz, ahol pancsoltunk. Erős torokgyulladása volt hőemelkedéssel, tehát egyszer kapott eddig antibiotikumot. Kétszer volt magasabb láza a fogzás alatt éjjel, más baja sosem volt. Ehhez hozzájárul, hogy keveset van gyerekek között, nincs ovis tesó és nem bölcsis.
2011. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

15 hónaposom van. (fiú)

13 hónapig evett női tejet (nem az enyémet, azért írom így), 6 hónapig kizárólag csak azt.

8 hetesen volt beteg először, szörcsögött, mikor orvoshoz vittem és ennyi tünetből 1 hét alatt majdnem tüdőgyulladás lett.

5 hónaposan 2 napig lázas volt, majd pöttyös. (Nálunk a 3 napos láz csak 2 napos :-))

6 hónaposan újabb szörcsögés, antibiotikumtól gyógyult végül.

8 hónaposan kórház, mert súlyosan ekcémás és minden porcikája vörös volt és viszketett, kivéve a pelus alatti rész. :-)

Fogzáskor hetekig folyt az orra

13 hónaposan (karácsonykor) ismét 3 napos láz, és ismét 2 napig, kicsit köhécselt is utána.

13 hónapos kora óta Pregomin tápszert kap, naponta 2*180ml-t, azóta még nem volt beteg, pedig jövünk-megyünk, vonatozunk sokat.

2011. febr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.

Nálunk van egy 7 és egy 11 éves testvér, ők már biztos hazahoztak néhány dolgot! Pl. nem egyszer volt hasmenés miatt bezárt ovi, suli, influenza, a kicsi nem kapott el semmit, kopp-kopp!!!

2011. febr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém 8 hónapig csak szopott, mást nem nagyon fogadott el. Ahogy az anyja megvonta az anyatejet tőle, kb egy évesen egyre gyakrabban lett beteg, mindig köhögött, lázas volt, orra folyt. Többször volt hasmenése hányással. Bekerült kétévesen bölcsibe, azután egy hét böli, egy hét betegség. Most öt éves, kb 2-3 hetente beteg, lázas, vagy simán taknyos-köhögős. Ehhez hozzátartozik, hogy elég egyoldalúan eszik.
2011. febr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

2,5 éve koraszülött a kisfiam.

16hónapos koráig cicizett

4 hós hozzátápláltam de nem cicit váltottam ki

2x volt beteg láz nélkül

1x volt egy minden más tünet nélküli pár órás láza

2011. febr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
majusban lesz 3 eves a fiam, 2 es fel eves koraig szoptattam. 8 honaposan, masfel evesen, es most decemberben volt nathas/influenzas, 1 het alatt mindig rendbejott, antibiotikumot meg soha sem kapott.
2011. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!