Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teofillines kúppal van tapaszt...

Teofillines kúppal van tapasztalatok?

Figyelt kérdés

17 hónapos kisfiam kapta, mert az alsó légutakból nehezen ürül a váladék. A Spiropenttől nagyon ment a kicsi szíve, így ezt adta a doktornénink. Délben (alvás előtt) illetve éjszakára kell Neki adnom. (3 napig max.)Nem sok mindent találtam a net-en, leginkább annyit említenek az anyukák hogy nem aludt tőle a gyerek. :( Ezen kívül még milyen mellékhatása van? Nem volt a dobozában betegtájékoztató...


Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!



2012. márc. 8. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hááát, alvás előtt szerintem nem túl szerencsés, mert pörgeti a szívet, így épp az alvás nem biztos hogy menni fog. De az orvos biztosan jobban tudja.
2012. márc. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is ettől félek! Egyébként is felkel még éjjel 2-3-szor. :(((

De gondolom azért írta így, hogy ne legyen magas nagyon a pulzusa...Mert ha alszunk akkor lelassul a szívműködés, nem? Legyen már reggel!!!

2012. márc. 8. 20:29
 3/12 anonim ***** válasza:

"

Suppositorium theophyllini 20 mg FoNo VII. Parma

Suppositorium theophyllini 30 mg FoNo VII. Parma


"A készítmény alkalmazása során nyugtalanság, álmatlanság, fejfájás, végtagremegés, vérnyomáscsökkenés, szapora szívverés, hányinger, hányás, hasi fájdalom, hasmenés jelentkezhet.

Az előbb említett mellékhatások, vagy bármely szokatlan tünet jelentkezéséről tájékoztassa kezelőorvosát!"

2012. márc. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Óóó, ez szuper! :(((((((

Nagyon szépen köszönöm!!!

2012. márc. 8. 20:40
 5/12 anonim ***** válasza:

A linken az alul látható PIL ikonra kattintva olvashatod el a betegtájékoztatót:

[link]

2012. márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi Karácsonykor kaptuk, és olyan rossz állapotban volt a fiam (pont 2 évesen), hogy 6 óránként kellett adni (összesen 4-et). A lelkemre kötötte a dokinő, hogy fixen tartsan az időt, este 11-kor kelteni kellett a kicsit. 24 óra múlva újra meghallgatta, és elrendelt még 4 kúpot.
2012. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsótól kérdezném!

Neked nem volt nyugtalan tőle a gyerek? És használt legalább a kúp?


Az előbb volt fent a kisfiam, úgyhogy tényleg pörgeti...

De -amennyire tudom- nincs más lehetőség. Azt mondta a doki, hogy kell a kúp, mert akkor (megint) tüdőgyulladása lesz! :(((

2012. márc. 8. 20:59
 8/12 TKI Ibolya ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokinéni,hogy csak délelőtt adjam a gyereknek,mert alvás zavart okozhat.
2012. márc. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6. vagyok.

Nekünk használt, de mellette 6*2 puff Ventolint és antibiotikumot is kapott, mert már alig volt használható felület a tüdején, előző éjjel magunk közé vettem, mert csak felületesen pihegett a sok váladéktól :(

2012. márc. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a spiropent pörgette fel.A kúptól semmi baja nem volt.Azt mondta az orvos,hogy este adjam neki a Teophillin-es kúpot.Meg is gyógyult tőle.2x már kapta.Jobbulást!E.
2012. márc. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!