Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon durva dackorszakot...

Nagyon durva dackorszakot hogyan vészeltétek át?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves 7 hónapos és kb. 1 hónapja iszonyatos amit művel. Teljesen el vagyok keseredve. Próbálok türelmes lenni, de mindig az a vége, hogy vagy dühöngök v. elvonulok sírva, hogy ezt én már nem bírom.

3x is meggondolom, hogy elinduljunk e valahova, mert kész tortúra a felöltözés, semmivel sem tudok hatni rá, dobálja magát, ordít és a folyamatos NEM NEM és NEM.

Persze ez van a fürdéskor és a kádból kijövetelkor is és mindenre ez a válasz ha szólok neki.

Mit tehetnék??? Segítsetek!


2012. márc. 9. 20:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Néha nem árt egy nyakleves, csodákra képes, bár manapság nem "trendi"
2012. márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%

Ne engedj a hisztijének,akkor sem ha sokáig ordít! Ne az történjen,amit ő akar,hanem,amit te.

Ilyenkor vidd be a szobájába,ott addig ordít,amig akar. Te

észre se vedd. Ha nagyon hisztis,akkor adhatsz egy kicsit a fenekére,nem lesz tőle lelki beteg.

2012. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Hány éves vagy, ha nem haragszol meg? Illetve első gyermeked?
2012. márc. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

A dackorszakos hisztire az a jellemző, hogy a gyerek se tudja mit akar, de azért hisztizik. Ez nem a szokásos, amikor valami baja van, és azt a problémát meg lehet oldani kedvességgel, keménye rászólva vagy figyelemeltereléssel.

Ilyenkor csak egy megoldás van: egy nagy adag lesz.rom tabletta. Egy szülő azt írta, hogy amíg a gyereke a földön fetrengett, leült a járda szélére és megvárta hogy elmúljon. Az elsőnek nincs igaza, a dackorszakos hisztire nem megoldás az odasózás vagy az azzal fenyegetőzés.

Ha fontos valami , akkor induljatok korábban, ha nem és nekiáll hisztizni, akkor csak arra figyelj, hogy ne tegyen kárt magában, de szép nyugodtan menj a hűtőhöz, tölts magadnak enni, vagy ülj le egy újságot olvasni.


Az én nagyobbik gyerekemhez más már ördögűzőt hívott volna, tényleg semmi nem hatott, csak ha hagytam az egészet a fenébe egy addig elfoglaltam magam.

2012. márc. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nagyon jó amit az utolsó ír. Ha olyan lelkiállapotban vagyok, hogy nem érdekel (de tényleg nem csak úgy teszek) akkor hamar abbahagyja, ha feszült vagyok akkor van, hogy belemegyek a játékába sajnos. Mondjuk nekünk ez a fajta dackorszak már lecsengett, de a lányom elég hisztis fajta így ellenkezés mindenre megvan ami szintén fárasztó. (4.5 éves)

De engedni a hisztinek soha nem szabad (akkor se, ha kellemetlen helyen/boltban stb, rendez jelenetet,) mert ezzel magad alatt vágod a fát. Max ha nagyon elhagyta magát akkor otthagyod a vásárlást vagy fapofával végig csinálod.


(egyébként nem vagyok szent 1-2X én is rásóztam a fenekére, de rájöttem, hogy ez meg a kiabálás is csak olaj a tűzre. A legjobb az ha nem tud felidegesíteni, de nyilván ez néha/sokszor kivitelezhetetlen)

2012. márc. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
na azért egy boltban hagyni üvölteni, földön hemperegni hagyni egy gyereket,miközben faarccal nézzük az árcimkét a lecsókonzerven,az is egy merénylet márcsak a környezetünkre is..
2012. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam borzalmasan durva dolgokat csinált ennyi idősen.Hiába raktam a szobájába, hogy ott hisztizzen, csapkodta a székaket, a játékait, a fejét verte a falba, harapdált, tépett.Zokogtam, kiborultam, naná, hogy egyedül voltam vele, meg a kicsivel otthon, vártam, míg elmúlt.Nagyon nehéz volt.Este meséltem a páromnak mi történt, mire kezdte volna a nagy hisztit, bevágta a csap alá, durr neki hideg víz.Utána csak annyit kellett neki mondani, hogy megyünk-e a víz alá? Azóta nem volt ilyen hisztije.De ő kárt tett magában is,annyira felhúzta magát.Most már csak tényleg rá kell szólni, és bocsánatot kér, és azt mondja, hogy elkapta a hiszti.Én nem ütném, és a csap alá sem volt szívem enek ellenére sem berakni, de ha nincs más...
2012. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Így van ,a hidegvíz is nagyon jó bevált módszer ,ismerősnél is működött ,ott egy szifonnal locsolták le az örülten viselkedő gyereket.És hatott! Nem mindenki birkatürelmű meditáló guru..
2012. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Valóban a hideg víz segíthet, már ha otthon vagytok, azt utcán nem.

Mondjuk nálunk az arclocsolás attól fogva nem váltott ki durvább őrjöngést, hogy 1x egy egész napos hisztit a lányom a kádban a maximumra tetőzte és akkor végső elkeseredésemben és tehetetlenségemben fogtam a zuhanyt és telibenyomattam hideg vízzel.

Nem vagyok rá büszke...sőt :( de hirtelen nem tudtam már mit csinálni (ezt azóta se csináltam soha) Viszont azóta elég csak megemlíteni, hogy kérsz hideg vizet, vagy pár cseppet fröcskölni az arcára. Sőt volt olyan is, hogy kérte mossuk le.

Mondjuk nálunk ez a fajta (arcmosásos) megoldás csak akkor jön elő, ha elkapja a hisztihév, amikor ki kell zökkenteni, mert már fogalma sincs, hogy miért hisztizik, mi is a baja csak ordít. Ha csak hisztizik, hogy ne húzzam fel a kabátot nyakig vagy másik sapkát/cipőt stb-t akar akkor a fapofa válik be (lehet ez is beválna, de nem akarom, hogy féljen tőlem)

2012. márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A fiam 2 éves. Én már ki vagyok tőle borulva.

Tegnap reggel 2 órán keresztül ment a hiszti, hogy nem ezt a pulcsit akarom felvenni. Mondtam neki, hogy akkor válasszon ő, de már annyira belelovalta magát, hogy mindent kidobált a szekrényből. Erre ráadtam én egy pulcsit, és órákig tépkedte magáról és dobálta magát a földhöz. És nem segít neki semmi, bár ilyenkor legtöbbször otthagyom. Ha nincs közönség, tényleg előbb abbahagyja, de ha már nagyon belelovalta magát, akkor nagyon nehezen tud lenyugodni. És én már nem is megyek vele sehova, mert mindenhol iszonyú hisztiket csinál.

A hideg vizet mi próbáltuk, de annál jobban sírt, nem hagyta abba nálunk. Bár talán érdemes kipróbálni, mert anyu meséli, hogy amikor én voltam kicsi, akkor bevált. Én már csak abban reménykedem, hogy kinövi, mert nagyon nehéz így vele.

2012. márc. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!