Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek durva ha a kisfiam...

Szerintetek durva ha a kisfiam úgy alszik el délután ha rázárom az ajtót?

Figyelt kérdés

Próbálkozom enélkül, de nem megy, állandóan kijárkál huncutkodik. Miután elaludt kinyitom, de legalább addig a pár percig muszáj, különben játszadozik.

Valami jobb ötletetek nincs, mert én ezt durvának tartom. Kárt nem tud magában tenni, de azért mégis...


2012. márc. 2. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Ülj le a szobájában egy fotelbe. Ha ott vagy biztos nem mer felkelni, ha elalszik kijössz.

Egyébként meg ha tényleg nem tud magában kárt tenni nem olyan durva.

2012. márc. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem durva, nem kínzod, mert elalszik, nem ordíttatod órákig, csak megakadályozod abban ,hogy alvás helyett szórakozzon. Ha ez nektek bevált, miért ne csinálhatnád így? Egy idő után megszokja, és az is elég lesz, ha csak úgy csinálnál, mintha rázárod, próbálkozni sem fog, hanem elalszik simán.
2012. márc. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem jó ha bent maradok, próbáltam azt is, bár lehet türelmesebbnek kéne lennem. De pár hét és megszületik a kistesó, nekem is szükségem van a pihenésre. Egyébként azt vettem észre, ha egyedül van könnyebben és hamarabb elalszik, mint ha ott vagyok bent vele, régebben is ez volt. Csak olyan lelkiismeretfurdalásom van...
2012. márc. 2. 13:25
 4/11 A kérdező kommentje:
ja és pár hete váltottunk át heverőre a rácsos ágy helyett, így élvezi a "szabadságot" :-)
2012. márc. 2. 13:26
 5/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne durva? Az én 1.5 évesem is így alszik el. csak így tud, ha magában van. Igaz kimászkálni nem tud, mert rácsos ágyban van, de ha bent vagyok csak esztelenkedik , kukucskál. Így kap egy puszit, az alvósát és megyek ki. Rácsukni meg azért szoktam, hogy nyugiban alhasson a nagy ne zavarja.

Én nagyon örülök, hogy elalszik magától és remélem megtartja jó szokását, mert a nagy már 4.5 éves, de még mindig ott kell ülni mellette, amíg el nem alszik.


(ha nem azért zárod rá az ajtót, hogy ne halld az ordítását akkor semmi baj nincs vele)

2012. márc. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én meg azt mondom,hogy elég durva.belegondoltál mit érezhet ha nem nyílik az ajtó?milyen érzés egy bezárt szobába lenni ahol nem tud kimenni?ők akik félnek a sötétben a nyuszi fülétől is?mi játszódik a lelkében és mi marad meg ebből későbbre?szerintem ezeket nem veszed komolyan.
2012. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha félne vagy valami baja lenne tőle sírna vagy szólna.Inkább örülj neki,hogy elalszik így magától.Nálunk is mindjárt születik a kistesó,de az én 2,5 éves kisfiam csak úgy alszik el ha ott ülök az ágya mellett...na gondolhatod,előre félek mi lesz így.Én kimenni nem tudok,mert úgy nem alszik el,vagy kijön ő is vagy elkezd sírni,hogy anya gyere,na ő valóban fél,őt hidd el nem tudnám bezárni.Szerintem ne legyen lelkiismeret furdalásod ha nem sír vagy kiabál érted!
2012. márc. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5 vagyok megint. Nem hinném, hogy félne. Nálunk a nagy fél vagy csak hisztizik nem tudom, de sír így őt nyilván nem zárnám be, hanem vele ott ülök. A kicsi meg fogja magát és elalszik. Szerintem szerencse, nekem meg sem fordult a fejemben, hogy lelkiismeret furdalásom legyen.

Mondom, nem kiabál utánam, nem sír, hanem egyszerűen csak zavarja, ha valaki ott van bent, mert akkor azzal a valakivel akar foglalkozni.

2012. márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

azért azt nem hiszem hogy nem venném komolyan, ha nem venném komolyan akkor talán ide se írtam volna, és nem lenne lelkiismeretfurdalásom.

ha félne annak pedig lennének jelei

2012. márc. 2. 14:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is így csinálom. És ugyanez van amit előttem leírtak, ha ott maradok a szobában és LÁT akkor még a 6 hónaposom se alszik el, nemhogy a 2.5 éves..

és ha itt tartunk a lelki sérülésnél meg félelemnél, hogy mit érezhet ha be van zárva, ezzel az erővel kiságyban se aludjon (rácsosban) mert végülis az meg egy ketrec.. Onnan se tud kijönni.

Én is így csináltam abban az időszakban amikor heverőre váltottunk kiságyról, hogy bezártam az ajtót, hallottam hogy sertepertél, elaludt kinyitottam. Ahogy motoszkálni kezd már megyek is be érte.

Most már több mint fél éve heverőn alszik, és már vagy 2 hónapja semmi szükség a zárásra, mert magától megy alszik meg se próbál kijönni, ha felébredt akkor pedig egyedül jön is ki.

Nem tűnik lelkisértültnek:)

2012. márc. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!