Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A beszélni későn kezdő gyermek...

A beszélni későn kezdő gyermekek alaptermészete visszahúzódóbb, félénkebb az átlagnál vagy nincs összefüggés? Ha ismertek valakit, mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
2012. márc. 10. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém taplraesett vagány kispasi, 2,5 éves, 2 éves korától beszél intenzívebben, de még most sem tart ott, hogy más számára egyértelműen érthető mondatokat mondjon. emiatt nem tűnik túl kommunikatívnak. Szerintem nincs összefüggés.
2012. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lányom 3 évesen kezdett igazán beszélni, mikor elkezdte az ovit. Barátkozós, minden érdekli, nincs összefüggés. A huga 1,5 éves kora óta mondatokban beszél és ő is barátkozós, minden érdeklős természetű.
2012. márc. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lányom 3 évesen kezdett el beszélni, addig csak gagyogott. Ennek ellenére a játszótéren felnőtthöz, gyerekhez egyaránt odament, és mondta mondta nekik, de se én, se más nem értette mit mondd! Két hónapja elkezdett beszélni, tisztán, szépen, és olyan szavakat tud, hogy csak rácsodálkozok! Udvariasan köszön, mondja köszönöm szépen, tessék parancsolj, bocsánat elnézést, 15-ig elszámol, színeket tudja, mese szereplőit, mondja mit kér, babákkal szerepjátékozik. Nem gondoltam volna hogy ennyit fejlődik ennyi idô alatt! Eddig mindent magában raktározott, most meg adja elő a dolgokat!
2012. márc. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk viszonylag korán kezdett el beszélni a kisfiam, de a természete félénk, nehezen barátkozó. Szerintem nincs összefüggés. Vagyis nyelvészeti szempontból biztos, hogy nincs (ezt mint nyelvész teszem hozzá).
2012. márc. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az unokaöcsém (3 éves múlt) csak 2,5 évesen kezdett beszélni, még mindig nem beszél tisztán, néha alig érteni. Felnőttekkel jól elvan, de gyerekekkel (még a nála kisebbekkel is) nagyon visszahúzódó. A bölcsiben is gond van vele, alig vannak barátai, egyedül játszik, de a családban lévő gyerekekkel (nagyjából egyidősek és ők is fiúk) sem tud együtt játszani, inkább anyukája szoknyáján ül, még a saját otthonában is.

De hogy ez attól van-e, hogy későn kezdett beszélni, nem tudom.

2012. márc. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés. Nagyobbik lányom már elmúlt 2 éves amikor úgy igazándiból elkezdett beszélni. Azóta be nem áll a szája, azt pedig távolról se mondaná róla senki, hogy visszahúzódó lenne, sőt! Kimondottan vezéregyéniség, az oviban "udvartartása" van, ha megérkezik, akkor kész fogadóbizottság várja -és nem mi neveltük ilyennek, egyszerűen ilyan típus. Kisebbik lányom már 1 évesen énekelte a hinta-palintát, kimondottan hamar kezdett el beszélni, mégis a nagyhoz képest sokkal visszahúzódóbb, pont az ellentéte a nagylánynak, a kicsi inkább megalkuvó, az a típus, akit bármiről meg tudsz győzni, totál nyugodt természet.
2012. márc. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!