Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elevit és hízás? Mi a tapaszta...

Elevit és hízás? Mi a tapasztalat, van összefüggés?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 13:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%

Szia, mi most próbálkozunk babával, és 4 nap múlva fogy el a 100 darabos Elevit. Azóta 2 kilót híztam, de nem látszik. Meg télen amúgy is hízékonyabb vagyok. Úgyhogy ha valaki odafigyel az evésre, este 10-kor nem eszik kenyeret, figyel a testmozgásra, akkor szerintem nem hízik az Elevittől.

Üdv:

Mimi 27L

2010. dec. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Előző babámnál is végig szedtem az Elevitet, 56 kilóról kezdtem a terhességet és 78-al fejeztem be. 37. hétre született a babám 3800 grammal és 54 centivel (valszeg el volt számolva). Ez volt 15 hónapja. Most 21 hetes terhes vagyok, elejétől kezdve szedem az Elevitet, eddig 3 kiló jött fel csupán. Ebből arra gondolok, hogy nem az Eleviten múlik, hiszen mindent ugyan úgy csinálok, mint eddig.
2010. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs. Én az Elevitet szedtem minden nap a 39. hétig és összesen 8 kg-t híztam.
2010. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
30%

persze hogy van, egy akkorka tablettában annyi de annyi kalória van, hogy tutira elhízol tőle.

Milyen összefüggés lenne? Az elhízás a zabálással függ össze. Nem kell zabálni, mindenféle okok miatt, mert terhes vagyok, mert szoptatok, mert vasat szedek, mert elevitet szedek és lám nem fogsz elhízni. Ennyi.

Ja egyébként én terhesség elejétől, minden nap szedtem az utolsó napig és 10 kilót híztam a 4 kilós gyerekkel. Úgyhogy semmi összefüggés nincs, csak egy magyarázat, miért hanyagolja el magát valaki és hízik el. De ez a legostobább magyarázat.

2010. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Mármint a gyereknél vagy az anyukánál?

Igazából mindkettőnél megfigyelhető egy fokozott súlygyarapodás, ami a normálistól eltér. Az anyukánál inkább azért mert olyan vitaminokat is tartalmaz amik növelik az étvágyat. A babáknál... Hát nem ritka a 4,5-5 kgos gyerek sem...

Nem biztos, hogy az elevit a legjobb.

2010. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Abszolút nem "zabálok" és mozogni is szeretek, bármilyen furcsa is. Mégis híztam 2 kilót, mióta szedem. A Maternát szedtem régen, akkor nem tapasztaltam ilyet, ezért mertem feltételezni, hogy van valami az összetételében, ami nem jó nekem...

Köszönöm a válaszokat :)

2010. dec. 28. 13:52
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés.

Terhesség előtt és alatt is szedtem/szedem az elevitet. Eddig két kiló jött fel, nem vagyok kívánós, sőt inkább étvágytalan.

26 hetes kismama

2010. dec. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Első babánál Elevitet szedtem,+11kg a baba 3200g.Második babánál Gravida,+6kg,a baba 3300g.De a másodiknál szénhidrát diétán voltam.
2010. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

az elsőnél naponta szedtem az elevitet elejétől végig Én híztam 11 kilót, a baba 3630 volt. A másodiknál gravidát szedtem minden másnap és +11 kiló és 4 kiló lett a baba. És szinte a legkisebb babák voltak az osztályon.

Egyébként azt mondta a nővér, a méhlepény működésétől függ, hogy mekkora lesz a baba, nem a vitamintól.

2010. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem meg van összefüggés. A vitaminkészítmények növelik az étvágyat, az egy dolog hogy van akinél nem, de túlnyomó részt ez így van.
2010. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!