Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül elalvós kérdés -...

Egyedül elalvós kérdés - hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kislányom decemberben volt 2,5 éves. Mint minden gyerkőcnek, neki is rengeteget változtak az elalvási szokásai babakorától kezdve. Volt több periódus is, amikor otthagytam és egyedül aludt el, az utolsó ilyennek másfél évesen lett vége mikor visszamentem dolgozni.

Azóta úgy aludt el, hogy ott ülök az ágya mellett, simizem a hátát, vagy fognom kell a kezét. Az utóbbi hetekben ez már nagyon megterhelő volt, mert a korábbi 5-10 perccel ellentétben már legalább negyven percig kellett az ágya mellett ülnöm, ami alatt elgémberedek teljesen, elfáradok,nem haladok a még meglévő dolgaimmal stb.

Pénteken egy óra ücsörgés után meguntam a banánt, felpattantam és kijöttem, mondván, ő már nagylány, ha kellek, a másik szobában vagyok. Gondolom fáradt volt már, így elaludt hamar.

Szombat-vasárnap sem volt gond az otthagyással, mert vendégség miatt nem aludt ebéd után, este mindkét nap két perc alatt kidőlt. Úgyhogy ma volt az első "éles bevetés". Hát. Vegyesek az érzelmeim. Mosolyogva köszönt el, büszke volt magára, hogy nagylány, és egyedül alszik el. De hallottam, ahogy csendben szipog, miután kijöttem... de nem szólított, elaludt hamar.

Kicsit rosszul érzemmost magam. Folytassam tovább? Vagy üljek vissza megint órákra? Éjjeli fénye van. Nem értem, miért sírdogált, két perccel azután, hogy mosolyogva integetett nekem, ahogy jöttem ki.

Éjjeli fénye van, ajtaja nyitva, ha akar, kijöhet.


2012. márc. 12. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ne add fel,meg kell tanulnia egyedül aludni.A változás őt is megviseli,lehet hogy ezért sírdogált(örülj hogy nem tört ki bömbölésben:)1-2 nap és megszokja.
2012. márc. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne fordulj vissza. Neki meg kell szoknia, pár nap és rendben lesz, ne aggódj.
2012. márc. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!