Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Barátnőm másfél éves kisfia...

Barátnőm másfél éves kisfia csak cumisüvegből hajlandó elfogadni az ebédet. Mivel lehetne rávenni, hogy kanállal egyen?

Figyelt kérdés

5 hónaposan kezdte a hozzátáplálást és mivel sajnos nem volt tejcsije, ezért cumisüvegből kapott tápszert az elejétől fogva. Valószínű ezért alakult ki nála ez a cumisüveg függőség. Kezdetben elfogadta a barátnőm, hogy csak cumisüvegből eszi a főzeléket, de mostmár elég nagy ahhoz, hogy még mindig csak abből legyen hajlandó enni. Már nagyon kétségbe van esve, uis a gyerek üvölt és nem hajlandó kanállal enni, csakis ciumisüvegből.

Várjuk a megoldást,

köszönöm.


2012. márc. 12. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Másfél évesen már azt kellene ennie,amit a család. Természetesen darabosakat is.

Ne adjon neki pépes ételt. Egyenek együtt az asztalnál. Legyen a kicsi kezében is kanál,az anyuka egy másikkal etesse. Az sem baj,ha a kisfiú kézzel szedi ki a tányérból az ételt. Ha semmiképpen nem eszik,akkor maradjon éhes. Ha éhes lesz,akkor fog darabosat is enni.

Pár nap alatt megszokja,és megtanul kanállal enni.

2012. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Erre csak szüleim és nagyszüleim régi bölcsességét tudom mondani: majd megeszi ha éhes lesz.

Valószínű azért eszik cumisüvegből mert hagyjátok. Ha üvöltözéssel bármit el tud érni mégis minek változtasson? Ez egyébként nem csak az evésre igaz, egy felnőtt nem kéne hogy hagyja, hogy egy ekkora gyerek hisztivel zsarolja. Szóval én nem adnám be a derekam, akárhogy is üvölt a gyerek, ha nem ér el vele semmit fog enni rendesen is.

2012. márc. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

visszanyalt a fagyi???

azt se értem, hogy gondolkodó felnőtt embernek hogy jut eszébe cumisüvegbe tölteni a főzeléket? és látod, azért mert anya lusta volt kanalazni, vagy kanállal próbálkozni, most a gyerek szenved!


gondolom az az egyetlen megoldás, hogy kivágják az üveget aztán ha már nagyon éhes, lehet 2-3 nap múlva, majd eszik.

szerencsétlen gyerek :(

2012. márc. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére nincs ilyen gond, de ki lehet próbálni, hogy mi tetszene neki. A lányomnak nagyon tetszett, hogy kézzel lehet csipegetni a tésztát, rizst, kukoricát, aztán pedig, hogy a kanálra ügyesgeti. Talán ezzel lehet érdemes próbálkozni, hogy csipegessen, megfoghassa, szétnyomhassa... :)
2012. márc. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Enyém és másfél éves, és imád a mi tányérunkból enni, az sokkal jobban ízlik neki, amit mi eszünk. Persze ugyanazt eszi ő is, csak a miénk az jobb valamiért. :) Barátnőd fiát nem is érdekli, hogy azt egye, amit az apja meg az anyja?
2012. márc. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonló tanácsot tudok én is adni. A cumisüveget el kell felejteni. Eszik kanállal, ha éhes lesz, és iszik pohárból, mert szomjas lesz. Ennyi, nincs ezen mit túlragozni.
2012. márc. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!