Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy a kisfiam...

Mit csináljak, hogy a kisfiam ne pisiljen direkt akkor, amikor cserélem a pelust? (2 ÉVES)

Figyelt kérdés

Kb. egy hete csinálja, amint kibontom rajta a bodyt, látom a hasán, hogy szorítja az izmot, ráfeszít, erőlködik. Szerintem kakálni próbál, de pisi jön. Eleinte röhögött is hozzá, most már nem. Nagyon gáz, sokszor épp tiszta kakás a feneke, próbálom tisztítani, miközben ő nagyívben pisili le a pólót és a bodyt. Ha leteszem a fenekét, alatta lesz minden kakás.

Gondoltam, hogy ha ilyen jól megy a direkt pisilés, mehetne a wc-be is. Kimegyünk óránként és nem is kell pelus. De ott nem hajlandó. Sem wc, sem bili.

És hiába magyarázom neki, hogy nem szabad pisilni, amikor anya pelenkázik, nem használ!

Más is volt így? Hogy oldotta meg?

Ja, és nem olyasmi van, hogy ő még kakálna, én meg már cserélném a pelust, mert a tiszta pelusba már nem kakál!


2012. márc. 14. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyerekek 1,5-2 évesen jönnek rá hogy tudjßák a szükségleteiket tartani, vagy engedni.

Szerintem készíts oda egy mosható pelenkát amire rá psilhet. Èn ezen nem küzdenék ha napi 3-4 mosható pelenka koszos lesz, hát, gondolom van mosógépetek amiben kimosod. Lehet direkt csinálja így ha nem foglalkozól vele leszokik róla. De miél nagyobb körítést csinálsz neki annál jobban fogja csinálni.

2012. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

először is mikor kakil akkor ne vedd ki alóla a pelust csak hajtsd vissza. így ha le is teszed a fenekét, a pelus külső része lesz kakis ;)

de mondjuk szerintem egy 2 éves már nyugodtan beállíthatsz a zuhanyzóba és lemosdathatod kakilás után :)

így ha pisil se gond :)

2012. márc. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!