Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy ha haragsz...

Mit csináljak, hogy ha haragszik rám, ne pisiljen be?

Figyelt kérdés

Kislányom 3.5 éves. Idén kezdte az ovit és hát a reggeli bemenetel időnként elég sírós. Ha a nagypapa viszi oviba reggel, mert előtte ott aludt akkor nincs gond, csak ha én viszem. Ma dokihoz kellett mennem és a nagypapához vittük reggel, hogy ő vigye be.

Kicsim oltári bőgést rendezett és amíg a papa nem figyelt oda lepisilte az ágyát. Du. amikor a férjem hazavitte a kislányunkat akkor pedig a saját ágyán a párnákat pisilte le. Szobatiszta, így csak arra tudok gondolni, hogy bosszúból pisilt be. Hogyan magyarázzam el neki, hogy ez nem megoldás?


2011. szept. 22. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom ismerned kell annyira, hogy tudd, hogy busszúból csinálja e. Ha igen, akkor határozottan leszidhatod, és megmondod neki komoly hangon, hogy ezt nem szabad.

Viszont lehet, hogy nem azért csinálja, hanem a változás az óvodakezdés, a tőled való szeparáció szorongást egy kis pszichés zavart okoz nála, és azért van.

Szóval ne ess neki.

2011. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem terveztem. :(

Csak nem akarom, hogy azt gondolja szabad ilyet csinálni.

2011. szept. 22. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Erezz egyutt a gyermekeddel, hiszen mai felnott emberek is faradtak, nehezen birjak a hajtast, ez a pici gyereknek beilleszkedni is bekell, es nem beszelve a sok valtoztatasrol, amit felsoroltal, tehat nincs egy megszokott programja, es ez viseli meg.

Egy belso szorongas, felelem, egy olyan duh, amit keptelen kezelni.

2011. szept. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én már 2 éve dolgozom, eddig a nagyszülők vigyáztak rá. Ha most ők viszik reggel oviba nincs semmi hiszti, ha én akkor mindig van egy kis pityergés. Bent már pár perc múlva semmi baja és egész végig jól érzi magát.
2011. szept. 22. 16:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a pityergés neked szól. Akkor mi a helyzet, ha nagypapa ott alszik nálad? Ezt még nem próbáltátok?
2011. szept. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem próbáltuk, még. De ez nem is járható út.
2011. szept. 22. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!