Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bilizés-sikerült kakiklni,...

Bilizés-sikerült kakiklni, pisilni a bilibe. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kislányomat ráültettem már sokadjára a bilire, és hétfő este szépen bele is kakált, amikor megnézte szegéynkém először meglepődött,hogy mi az a biliben??? De tegnap este fürdés előtt ismét sikerült neki belepisilni.

viszont ha reggel is ráültetem, ugrik fel,és meg se próbálja.

Jól haladunk,vagy hogyan folytassuk tovább???


ja 16 hónapos


2012. márc. 14. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ügyike,így tovább,ne erőltesd,de csodát se várj,az már jó ha ráül és belepisil!!!Szerintem most napokig csak fürdés előtt ültesd rá,majd később megint próbálhatod reggel.
2012. márc. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjad, hadd menjen minden a kislány tempójában. Nem kell semmit siettetni, mert meg fogja utálni. Majd ő tudja.
2012. márc. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy 16 hónapostól nagyon szép teljesítmény!!

Ha hajlandó ráülni,akkor had üljön rá.Ha bele is pisil,kakál,akkor dicsérd meg! Ne erőltesd,mert elveszed a kedvét a dologtól! Nem lóverseny :-)

Elég ha este bele pisil,kakál a bilibe- ha így folytatja,akkor 1 hónap múlva megkérdezheted nappal néha,hogy szeretne e ráülni a bilire,kell e pisilnie,kakálnia. Majd látod,mikor érett meg rá teljesen,akkor eldughatod a pelust nappalra,és mondhatod Neki azt,hogy nincs, bugyi van! De erre még bőven ráértek- szerintem!

2012. márc. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi kb 15 hónaposan kezdtük, kb így haladtunk az elején.

Ha annyira le akar szállni, akkor hagyd,de én mindig próbáltam elterelni a figyelmét.Játszottunk, könyvet nézegettünk a bilin, így egész sokáig rajta ült.

Sokszor nekem is volt, hogy felpattant, de mikor mondtam, hogy még üljünk vissza picit, és megnézünk 1 könyvet, akkor visszaült.

Most 17 hónapos, és kb 2-3 hete minden reggel belekakil,így általában a napi kaki le is van tudva:)Aztán napközben még igyekszem többször ráültetni, délelőtt még 1-2x(reggeli után és mielőtt kimegyünk)ilyenkor nem ül sokat rajta,van hogy sikerül pisilni, van hogy nem.Aztán mikor felébred akkor is ráülünk, meg délután még 1x,meg fürdés előtt.De nem ül sokat a bilin amúgy, nem töltjük ott az egész napot:)

Szerintem alakítsatok ki magatoknak egy rendszert, amihez tud igazodni.

Amúgy nagyon jól haladtok szerintem, ne is hagyjátok abba!

Én azt tervezem, hogy nyáron leveszem majd róla a pelust, mikor kint vagyunk, aztán meglátjuk mi lesz:)

2012. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmit, mert ez még nem szobatisztaság, csak véletlenül pont akkor ültetted rá, amikor kellett neki. Ültesd rá mindig fürdés előtt, hogy hadd szokja, hogy van bili is, de mást ne tegyél. Majd akkor kell tovább haladni, ha tud szólni, hogy pisilni-kakilni kell (nem azt, hogy bekakilt-bepisilt!).
2012. márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!