Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy sikerült milyen érvekkel...

Hogy sikerült milyen érvekkel rávenni a férjedet hogy otthon maradhass a picivel 3 éves korig?

Figyelt kérdés
a kisfiam 20 hónapos, bölcsibe megy szeptembertöl, de annyira kicsi és én nem akarom adni, nincs hitelünk, van házunk, de a párom szerint a gyesböl nem lehet megélni (ami tényleg elég kevés) de nem tudom meg gyözni. mit tegyek? nem akarom bölcsibe adni, több gyerekünk nem lesz ,ezzel legalább szeretnék maradni, nem is maga mmiatt, várnak a melohelyen vissza de a kicsi miatt.. sok betegség, nem tud beillezkedni, nagyon anyás (pisilni se tudok egyedül menni) mi lesz igy? hogy vegyem rá? adjatok ötleteket..
2012. márc. 12. 13:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen gond, a férjemnél alap, hogy itthon maradok vele 3 éves koráig. Hitelünk van, és csak gyest+csp-t kapok... Magyarázd el neki, hogy neked fontos, hogy otthon maradhass addig, a kicsinek meg így a jó! Szerintem ő is jót akar a gyerekének! :)
2012. márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Fel sem merült nálunk a bölcsi és a pénzből is kijöttünk. Teljesen rám bízza, ahogy nekem jó.
2012. márc. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
nem kell rábeszélnem, mert még születése előtt így terveztük, hogy itthon maradok
2012. márc. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

ezek az érvek,nem voltak neki elegek amiket felsoroltál?


te tismered a férjed,hogy tudd mivel lehet még hatni rá. és,ha azt mondod,hogy nem mész vissza és kész,-akkor mit tesz?

2012. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én azért a férjedet is megértem. Nem akarja, hogy rosszabbul éljetek. Ha eddig megmaradt annyi pénz mint amivel kevesebbet kaptok akkor ezzel érvelj. Ha nem maradt meg... akkor szeptemberig kéne bizonyítanod hogy meg tudtok majd kevesebből is élni. Vagyis addig a különbözetet félre kéne rakni. Akár szeptemberben is visszaléphetsz a bölcsitől.
2012. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

EGYETLEN érved lehet: bebizonyítod, hogy tényleg kijöttök. Szépen fogsz egy papírt és tollat, leülsz és írni kezdesz.


Egyik oldalra bevételek (férj fizuja, gyes, csp), másik oldalra kiadások, MINDEN. Rezsi, telefon, pelenka, kaja, stb. stb.


Ha a bevétel oldal nagyobb, vagy közel megegyezik, akkor maradhatsz otthon mert NINCS szükség a te keresetedre.

Ám ha a kiadás a nagyobb, akkor bizony dolgoznod kell, mert szükségetek van a te keresetedre is.


Én kisfiam bölcsibe megy szeptemberben és pedig dolgozni, mert eddig GYED-et kaptam de nyártól csak gyest fogok és nekünk bizony így már a bevétel nem fedezi majd a kiadásokat. Nem hogy spórolni nem tudnánk, de konkrétan sokkal több lenne a kiadás! A mai világban nem maradhat mindenki otthon babázni, bármennyire is jobb az.


Tehát számolj, és kiderül, melyikőtök akaratát támasztja alá a valóság. Mert "szeretnék"-ből és meggyőződésből sajna nem lehet megélni.

2012. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Több, mint 2 éves lesz, mire bölcsibe kerül, ne aggódj, nem lesz gond. Az én lányom 23 hónaposan ment bölcsibe, eleinte sírós volt, de ennél jobb döntést nem is hozhattam volna. Azóta imád oda járni, nagyon igényli a saját korabeli gyerekek társaságát. Ráadásul az immunrendszere is rengeteget fejlődött ez alatt a tél alatt, amíg ide-oda adták egymásnak a vírusokat. Az én lányom is nagyon anyás, sokszor mindent csak velem hajlandó csinálni, senki mással a családba (még ha csak egy orrfújásról is van szó). De semmi gond nem volt a beilleszkedéssel és hidd el, neki is jó lesz egy idő után a kispajtásokkal.
2012. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia.

Kérlek meg ne haragudj,de neked kellene kiállnod magatokért.Szíved joga addig maradni a gyermeked mellett ameddig megteheted.Legyél erős bátor és határozott.Nem szabad engedned,hogy elnyomja a párod a döntéseidet és ezzel együtt,téged is.

Egy pár közös életének nem arról kellene szólni,hogy parancsolok dirigálok és megszabok a másiknak dolgokat,hanem,hogy végigkísérem és segítek,ha kéri.Mellette állok,nem folytom meg és ő sem tesz semmi olyat,amivel kissebrendűségi érzést kelt bennem.

Ha az embered osztja az észt hát oszd te is.Ne engedd neki,hogy a gyermekeként kezeljen téged is.

Higyj magadban és bízz a saját döntéseidben,erődben,mert szerintem akkor is a NŐ a legerősebb ösztönlény az egész kerek világon.:)

2012. márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Soha nem mondott volna ilyet a férjem hogy menjek dolgozni és adjam bölcsibe a gyereket! Egyikkel sem! Még ő is azt mondja hogy egy gyereknek az anyja mellett kell lennie ne a bölcsi nevelje! Egy anyának az a dolga hogy nevelje a gyereket! Fájna a szívem ha nem látnám a gyerekemet amikor legelőször csinál valamit volt olyan ismim akinek a gyereke ott kezdett el menni! Nem látta mikor elindult a gyereke...
2012. márc. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A szív jogából sem lehet ételt venni és számlát fizetni.

Itt nem lehet miről beszélni, amíg nem bizonyítja be, hogy megélnének-e gyesből. Hiába szíve joga meg anyai jog meg stb. stb. frázis, ha nem tudnak megélni a feleség munkába állása nélkül!

2012. márc. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!