Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldanád meg azt a...

Hogyan oldanád meg azt a problémát, ha a nagyszülő sok dolgot nem jól csinál a gyermek (ek) körül, és gyakorlatilag soha semmit nem kérdez meg a szokásaitokról?

Figyelt kérdés

A gondot az okozza,hogy nem lehet szólni, mert megsértődik. És akkor én leszek a család fekete báránya, aki undok,mert mindenért szól és kötekedik.

Hatalmas generációs különbségek vannak, teljesen más gondolkodás.

Ráadásul sajnos anyósomnak egyáltalán nincsen érzéke a gyerekekhez, és még borzasztóan öntörvényű is, így meg sem kérdez semmit, hanem kitalálja ő maga hogy hogy legyen. Általában rosszul.


Ennek az az eredménye, hogy mivel szólni nem merek semmiért, egész nap gyűlik bennem a méreg, és nap végére kipurcanok. Na most ha több napig itt van, az nekem totális idegi kimerülés.


Mi a fenét lehet csinálni ilyenkor?


A párom sem szól, mert ő meg annyira nem is figyeli a dolgokat sosem, elsiklik a dolgok felett. Ha átbeszéljük utólag a dolgokat, akkor mindig mondja, hogy b...szus tényleg, igaz, neki fel sem tűnt akkor éppen hogy nem jól voltak a dolgok.


Azt hiszem ki lehet mondani, hogy rettegek anyósom haragjától, még a saját otthonomban is. Hogy lehetne kilépni az árnyékából?



Még kiegészítésképp annyit,hogy ő nem egy gonosz ember, nagyon kedves, nagyon jót akar mindig, csak egyszerűen borzasztóan sértődékeny, és nagyon makacs. Gyakorlatilag ilyen érzelmi "terrorral" irányítja az egész családot, de párom és a testvére már kiskoruktól hozzászoktak ehez, én viszont nem tudom és nem is akarom megszokni.


Hogyan lehetne rávezetni a dolgokra úgy hoyg ne legyen belőle sértődés? Hogyan kell kommunikálni egy ilyen típusú emberrel?

Olyan jó lenne ha nem lenne bennem az állandó feszültség emiatt...


2012. márc. 17. 06:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Mi a francért van ott napokig ?!

A máásik meg:az én házam,az én váram !

Úgy menjenek a dolgok ,ahogy szoktak,ne az okos nagymama diktáljon már ....

2012. márc. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Azért van itt, mert nagyon messze lakik, és ha eljön látogatóba (egyébként szerencsére ritkán) akkor napokig marad.

Én is így gondolom,hogy az én házam az én váram, de nem akarok én lenni a fekete bárány, aki mindenért rászól. Pedig isten bizony nem arról van szó hogy csak én fújom fel a dologokat.

A baj csak az hoyg amúgy ő egy nagyon kedves ember, és egyszer már óriási botrány volt ebből, hogy úgymond én nem hódoltam be az ő akaratának. Ugyanis amikor mi összekerültünk anno a párommal, megpróbálta irányítani az életünket, csak rájött hogy már nem lehet mert önálló családdá lettünk (akkor még csak egy gyerekkel), és nem ugrálunk úgy ahogy ő akarja.

Ekkor nagyon összevesztünk, azóta megbeszéltük, de természetesen én lettem beállítva a főgonosznak.


Na, azóta nem merek szólni.

De ez így meg engem felőröl idegileg.


Amúgy lehet hogy nem fog tudni senki tanácsot adni itt nekem (bár hátha van valaki hasonló szituban, mert akkor az megérti miről beszélek), de már az is jó nekem ha van kivel megbeszélni,hogy kicsit lenyugodhassak...

2012. márc. 17. 06:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már fekete bárány vagyok, de nem a tisztábbik fajtából, hanem az a jó kormos feketéből. És? Lesz.rom! De ne idegeskedj az anyós miatt. Nem éri meg!
2012. márc. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt a problémám.Mi már 10 éve vagyunk együtt a párommal és 3 éves a nagyobbik fiam a kicsi 1 hónapos de talán most kezd megtörni,mert én mindig "kötekedtem" pedig csak azt mondtam el ahogy én szeretném hogy csinálja de mostanába már nem nagyon szól bele meg nem utolsó sorban a párom is mellém áll most már.Szóval én soha nem engedtem a 21-ből. és ehhez kell a párod is,hogy ne egyedül szólogasd állandóan hanem a férjed is szóljon rá.Tudom nehéz lesz a férjedet rávenni mert az anyukájára nem szól.most már nem akar főzni a mi házunkba nem akar állandóan takarítani ,mert én ezeket utáltam ha csinálja ,csinálja otthon.megmondtuk neki ha hozni akar kaját főzze meg otthon.Amúgy nagyon jó lelkű csak jót szeretne csak túl buzgó néha rá kell szólni.hát remélem egy kicsit tudtam segíteni.nem vagy egyedül ezzel a problémával.
2012. márc. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha ez minden napos lenne akkor szólnék,de mivel pár napos ottlét,én kibírnám.Okos enged alapon,még ha az én váram is.Gondolom nem veszélyezteti a gyerekeket,csak máshogy csinál dolgokat.Ez akkor is így lenne,ha ti mennétek hozzá,vagy ott lennének a kicsik.Nálunk az utcában lakik a dédi aki néha vigyáz a gyerekre,a mai napig nem érti meg hogy nem kell rögtön csokiztatni,főleg ebéd előtt.Már nem is szólok hagy adja neki,legfeljebb kevesebb ebédet eszik.Vagy mikor ott alszik.Itthon a fiam kis autókat fektet maga mellé,azzal alszik.Aztán ha elaludt én kiveszem.Közölte hogy az autó az ágyba nem való,és nem engedte a gyereknek.Állítólag megértette,a fiam imádja őt,úgyhogy nem csinálok vitát ilyenből,nem éri meg.
2012. márc. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Jaaaaaj, igen. Köszi.

Pont ilyen.

Ugyan ez van,bár szerencsére erről könnyen leszoktattam,hogy ne akarja a mi házunkban ugyan azt csinálni mint az ő házában.

De a gyerekekkel kapcsolatban nem jutok vele dűlőre.

A legnagyobb baj hoyg soha semmit nem kérdez meg, pedig ennyi lenne a kulcsa.

Pl kikapta a most 2 hónapost a babakocsiból és ültette a karján mint a 2 éves nagyot. Azt hittem elájulok ahogy megláttam, nem is értem....Eleve nem tud ülni ugyebár, és csak a szerencsén múlt hogy épp nem mozgott be a gyerek úgy ahogy szokott, mert akkor azonnal zuhant volna ki a kezéből háttal... Ilyenek. Sokszor nem si gondolkodik csak cselekszik, mert ő akar lenni a SZUPERNAGYI.


Túl magabiztos, azt hiszi mindent tud a gyerekek körül, és mindent jól tud. :-(

2012. márc. 17. 07:17
 7/14 A kérdező kommentje:

Egyébként nem értek egyet hogy rá kell hagyni dolgokat, maximum akkor ha mi vagyunk náluk. Mert akkor mondhatom a gyereknek, hogy azért lehetett mert a nagyinál voltunk.


De ha itthon is megengedünk dolgokat pusztán azért mert a nagyi itt volt/van, akkor a gyerek nem érti miért nem lehet ugyanúgy minden amikor már nincs itt. Nem hiszem hogy az ő személye miatt változtatnunk kéne (az egyébként jó!) szokásainkon.


Csak arra nem jöttem rá,hogy egy ilyen személyiséggel hogyan kell ahoz kommunikálni,hogy ne legyen belőle balhé...

2012. márc. 17. 07:23
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos szólnék a helyedben,sértődés biztos,hogy lesz ha nem ez miatt akkor másért,ha meg sértődés van akkor inkább azért legyen mert a gyerekedet félted/neveled!

Te vagy az anyja,úgy legyen nevelve,etetve,öltöztetve,stb...,ahogy neked jó,ha ez neki nem tetszik akkor ritkábban is lehet látni a gyereket!Én ezen az állásponton lennék!

A pároddal meg muszáj lenne megbeszélni,hogy jobban figyeljen oda ezekre a dolgokra,mert egyszer be fog nálad telni a pohár!

Sok sikert!

2012. márc. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem anyám ilyen,de én vele is lakom,mondjuk feljebb egy emelettel,igy azért jó.az idő múlásával megtanultam kezelni őt.és a haragjával,sértődésével zsarol mindenkit,képes napokig nem köszönni és olyan összeesküvés elmeléteket gyárt,hogy csak lesek.ő még hozzá teszi az egészségét is,mivel szívbeteg ezzel zsorolja az embert,hogy jaj mindjárt infarktust kapok,meg stb.magadba kéne helyre tenni a dolgok.először is ne érezd magad kisebbnek,ne érezd magad elnyomottnak,érezd magad egyenrangúnak.és legyél kedves de határozott.nem kell mindenért szólni,de amiért szólsz azt lehet kedvesen,és utána már lehet másról beszélni,tehát nem kell magára hagyni,hogy forrjon magába,te leszel a fekete bárány?és?nem fügsz tőle,különálló család vagytok.ha ilyennek lát,hát lásson,amit nem lehet nem lehet.ezeket a pár napokat meg valahogy csak ki bírod.
2012. márc. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem erről is leszokott hogy nevelni akarja a gyerekeket mert akkor nem mehet oda mamáékhoz és ha százszor kell elmondani valamit akkor százszor. A nagy fiam 6hónapos volt amikor ott hagytam neki mert dolgom volt elmondtam mit ehet mert mindig a kajával van meg akadva hogy ő így csinálta ,de ugye régen másképp csinálták mint most , és a gyereket meg etette szalonnával meg kenyérrel. na mondtam neki hogy nem vigyázhat többet a gyerekre ha nem azt csinálja amit mondok.nehezen de már nem szól bele.Mi soha nem veszekedtünk csak mióta vannak a gyerekek.De a másik két menyével is ugyan ez a problémája ő jobban tudná nevelni.
2012. márc. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!