Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldanád meg azt a...

Hogyan oldanád meg azt a problémát, ha a nagyszülő sok dolgot nem jól csinál a gyermek (ek) körül, és gyakorlatilag soha semmit nem kérdez meg a szokásaitokról?

Figyelt kérdés

A gondot az okozza,hogy nem lehet szólni, mert megsértődik. És akkor én leszek a család fekete báránya, aki undok,mert mindenért szól és kötekedik.

Hatalmas generációs különbségek vannak, teljesen más gondolkodás.

Ráadásul sajnos anyósomnak egyáltalán nincsen érzéke a gyerekekhez, és még borzasztóan öntörvényű is, így meg sem kérdez semmit, hanem kitalálja ő maga hogy hogy legyen. Általában rosszul.


Ennek az az eredménye, hogy mivel szólni nem merek semmiért, egész nap gyűlik bennem a méreg, és nap végére kipurcanok. Na most ha több napig itt van, az nekem totális idegi kimerülés.


Mi a fenét lehet csinálni ilyenkor?


A párom sem szól, mert ő meg annyira nem is figyeli a dolgokat sosem, elsiklik a dolgok felett. Ha átbeszéljük utólag a dolgokat, akkor mindig mondja, hogy b...szus tényleg, igaz, neki fel sem tűnt akkor éppen hogy nem jól voltak a dolgok.


Azt hiszem ki lehet mondani, hogy rettegek anyósom haragjától, még a saját otthonomban is. Hogy lehetne kilépni az árnyékából?



Még kiegészítésképp annyit,hogy ő nem egy gonosz ember, nagyon kedves, nagyon jót akar mindig, csak egyszerűen borzasztóan sértődékeny, és nagyon makacs. Gyakorlatilag ilyen érzelmi "terrorral" irányítja az egész családot, de párom és a testvére már kiskoruktól hozzászoktak ehez, én viszont nem tudom és nem is akarom megszokni.


Hogyan lehetne rávezetni a dolgokra úgy hoyg ne legyen belőle sértődés? Hogyan kell kommunikálni egy ilyen típusú emberrel?

Olyan jó lenne ha nem lenne bennem az állandó feszültség emiatt...


2012. márc. 17. 06:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

hát en mar terhesen mondtam mi lesz..mostis megmondom, nem erdekel, ha undoknak tartanak..

pl elso gyereknel kertem ne jojjenek be a korhazba, masnap ott voltak.. 3 ev utan masodik gyerekkel kivarjak a két hetet, ahogy kertem

szoval volt haszna a nevelesnek, bar a nagyszuloket nehezebb megnevelni, mint a 3 evesem :) (es igazabol nem is feladatom)


tapasztalatom szerint (vegigzongoraztam mindent) nem lehet sertodes nelkul megcsinalni.. :(


viszont kell, mert ha most nem, kesobb rosszabb lesz..

2012. márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg kedvesen, mintha nem is neki mondanád. Pl. odafordulsz a babához, és azt mondod: mi ezt nem így szoktuk, igaz, édesem? Ha ilyen finom célzással nem érsz célt, akkor vesd be a párod. Kérd meg, hogy beszéljen vele ő, mert neked ez így nagyon rossz. Nálunk is volt hasonló a helyzet, de finoman leszereltem (nálunk kaja téma miatt volt), ha nem értették, akkor kerek perec megmondtam. Megsértődik? Legalább kevesebbet jön. Vagy menjetek ti látogatóba, így akkor jöttök haza, mikor akartok; nem kell megvárni, míg anyósod hajlandó végre hazamenni. Így maradhattok, amíg bírod cérnával, aztán ha betelt a pohár, akkor irány haza. Sajnos ahogy az utolsó is írta, sértődés nélkül nem megy, de mindenképp beszéld meg vele a problémákat, mert így magadat őrlöd fel.
2012. márc. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem szólhatsz, mert te vagy a fekete bárány és a rossz, ezért a férjednek kellene szólnia anyukának, hogy vegyen vissza, nem otthon van, alkalmazkodjon egy kicsit, még ha nehezére is esik. Elhiszem, hogy kivagy pár nap után, ha ott diktátorkodik a saját lakásodban anyós. De ennek ez lenne az útja, hogy a férjed állítja le a mamát. Te ezek szerint nem tudod (és ezt nem rossz szándékúan írom, hanem a mama besértődik, nem érdekli a te véleményed).
2012. márc. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az a baj,hogy a férjem még jobban "fél" az anyjától,mint én. Úgy értem, annyira megszokta hogy nem szól vissza vagy nem irányítgatja, hogy nem mer. Egyszerűen retteg attól hogy megbántja a saját anyját.

Ezért engem is mindig türelemre int, hogy legyek én az okosabb, de hát azért lássuk be sok év után már elég nehéz tűrni, és csak folyton az okosabbnak lenni.

Főképp hogy ezáltal nem jó irányba mennek a dolgok.


Meglátjuk.

Az egészben az a nehéz,hogy anyósom nem akar rosszat,tényleg egy tünemény. Csak azt hiszi jól csinál dolgokat,pedig nem.

2012. márc. 18. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!