Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki és miért nem viszi még...

Ki és miért nem viszi még rajtam kívül oviba gyermekét, aki szeptember után tölti be a 3. életévét? Úgy érzed, jól döntöttünk?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

nem döntesz jól,ráadásul muszáj is beadnod,3 éves kortól kötelező az ovi. ami jó is,mert kell a gyereknek a közösség, már 2 éves kor után. a fiam évvesztes,ő majdnem 4 volt,mire oviba került és nagyon nehéz volt neki. ezt látva lányomat beirattam bölcsibe 2 évesen és zökkenőmentes volt a beilleszkedés.


ez a visszatartás pont olyan butaság mint h minél később adja valaki suliba a gyereket,legyen még gyerek sokáig. kiszúrás velük.

2012. márc. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem magyarázkodom, de úgy érzem, a gyerekem erre még nem érett meg. A törvény 2014-ben lép életbe, addig mind az ovik, mind a szülők haladékot kapnak és döntenek.
2012. márc. 20. 09:18
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Te vagy a szülő, te döntesz. Nyilván megvan ennek is a jó és a rossz oldala.


Nem ismerlek, de én úgy gondolom (remélem nem így van!), hogy te nagyon ragaszkodsz a gyermekedhez és nagyon nehezen engeded el. Reméljük, hogy nem így van.


Viszont a gyermeknek kell a vele egykorú társaság! Nagyon fontos ahhoz, hogy a saját személyiségét és egyéniségét megtalálja. Ez olyan, mint a játszótér. Kell az is az egészséges fejlődéshez. Kötelező, hogy lássa a gyermek a jó és a rossz példákat mind az ottani szülőktől, ahogy fegyelmezik a gyereküket, mind a gyerekektől, ahogy próbálkoznak érvényesülni a világban!


Az anyagi oldalát felesleges nézni, mert engem nem érdekel, hogy mennyi marad a pénztárcádba a gyerek 3 éves kora után.


Hidd el, nem tudsz annyit mutatni a gyermekednek már 3 éves kora után, hogy majdnem egész napra lekösd!

Lehet, hogy eljátszik magában, de EGYEDÜL! Ezzel csak azt fejleszted nála, hogy a magány jó barát! Pedig nem!


Még egyszer mondom: Ha te úgy érzed, jól döntöttél, akkor legyen úgy, ahogy akarod. De a gyermek szempontjait kell nézni. Ráadásul hosszútávra!!! Mert ilyenkor alakulnak ki a hosszútávú viselkedési formák, egyéniségek, amik életük hátralevő részében elkíséri őket!

2012. márc. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém júliusban lesz 3 éves, és nem íratom még idén oviba.

Hogy miért? Itthon vagyok a 9 hónapos öccsével, tehát rászorítva nem vagyunk. Pillanatnyilag még nem szobatiszta, ki tudja, a nyáron sikerül-e eldobni a pelust. Szójaallergiája van, nehéz intézményes keretek között a diéta betartása. Persze van mód neki bevinni a saját ételét, de kinézi a többi gyerek szájából a nem szabad dolgokat, és sír, ha nem kaphatja meg. Később ezt jobban meg fogja érteni.

Én is úgy érzem, hogy nem érett rá. 4. gyerek, látom a különbséget közte és a tesói között, nehéz lenne még neki nélkülem.

Az meg butaság, hogy nem jó a gyereket visszatartani suli előtt. 2. csemetémet visszatartottam, és sokkal jobban vette az akadályokat, mint a bátyja, hiszen érettebb volt már. Nem hiszem, hogy hátránya van bármelyik gyereknek abból, ha egy évvel később kerül iskolába. Ma már nem nézik ki a "túlkorosokat". Olyannyira "divat" lett a halasztás, hogy a lányom osztályában Ő a legfiatalabb, holott februári születésű.

2012. márc. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekünk 10 hónapos öcsi van! :-)
2012. márc. 20. 09:46
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

szegény gyerekek. arra nem gondoltok h később milyen hátrányban lesz? h 1-2 évvel idősebb lesz iskolában,ovodában? ha nem érett,az a szülő hibája. éretté,közösségi emberré kell nevelni,magabiztossá,önállóvá. a gyerek nem a miént,önálló emberti lény,és nekünk szülőknek az a feladatunk,h felkészitsük az életre.


én most várom a 3.-at de emiatt-sem- gondolom azt h akkor a gyerekek ne menjenek bülcsibe,oviba. és élvezik,szeretik,magabiztosabbak,és pillanatok alatt megtanulnak olyat ami itthon nehezebben megy estleg,mert ott más a rend,látja a többit.


ne szúrjatok ki a gyerekeitekkel!!!!!

2012. márc. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

4-es vagyok és 6-osnak üzenem, hogy ha alaposan elolvassa, amit írok, akkor látja, hogy mostanában már egyáltalán nem okoz gondot a suliban, ha 1 évvel később megy a gyerek, sőt a többségüket visszatartják. Nem tudom, mennyi idősek a gyerekeid, nekem 3 iskolás már, és látom, hogy mennyivel koncentráltabb az a gyerek, aki kicsit később kerül merev iskolai környezetbe.

Persze mindenki azt csinál, amit akar, de azt határozottan kikérem magamnak, hogy a gyerekem az én hibámból éretlen az ovira. Mondd magad szerencsésnek, hogy nálatok nincs ilyen probléma, és ne ítéld el azokat, akiknél megkésnek bizonyos fejlődési szakaszok, akár mozgási, akár értelmi, akár érzelmi téren.

Hidd el, nem tolok ki a gyerekemmel azzal, hogy egy évig még itthon tartom. Konzultáltam erről a fejlesztőpedagógussal, gyógytornásszal, és szerintük is komoly törés lenne neki most még.

Könnyű odadobni, hogy mindenről a szülő tehet, nem is kívánom neked, hogy ismerd meg azt az oldalt, amikor bármit megtennél, mégis adódnak gondok.

2012. márc. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Ebben a döntésben senki nem tud segíteni neked, maximum a párod. Ti ketten ismeritek leginkább a gyerkőc fejlettségét és igényeit. Minden gyermek más. Az enyémet túljelentkezés miatt még nem vették fel. Talán 3 és fél évesen sikerül elkezdenünk az ovit. Mi már nagyon várjuk, mert a gyereknek nincs tesója, nincsenek kis barátai és nagyon vágyik rájuk. A játszótéren mindig barátkozni próbál, keresi mások társaságát, és olyankor teljesen felszabadul, kicserélődik. Ezek alapján látom, hogy ő már érett az ovira.
2012. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A lányom júliusban volt hároméves és nem akartam oviba adni, mert itthon vagyok a tesójával. De annyira szeretett volna menni, hogy végül beadtam a derekamat. Mondjuk nekünk nagyon nagy szabadság van, alapítványi oviba jár és ha azt mondja, nincs kedve menni, akkor nem megy. Abszolút nyitott volt a vezető is mindenre, akár azt is megcsinálhattuk volna, hogy heti 1-2 napot jár, vagy ami nekünk kényelmes. Eleinte nem is ment egész héten, csak csütörtökig, aztán itthon volt.

Egyébként maga az intézményvezető (nagyon elismert pedagógus, az ovi is, amit vezet, nemzetközi szinten híres) azt mondta, semmi nincs, amit az óvoda ad ahhoz képest, amit a szülőtől kap otthon a gyerek és aki teheti, tartsa csak otthon a gyerekét, kivéve, ha az adott kicsi másként gondolja.

Az én lányom - valószínűleg rám ütött ebből a szempontból - nagyon közösségi ember, szereti az ovit, így jár. Sőt, a fiam, aki most 19 hónapos, már folyton menne a nővérével, van, hogy sírás van belőle, hogy ő nem maradhat ott az oviban. Lehet, hogy emiatt miután betölti a két évet, ő is menni fog heti egy-egy alkalommal, persze csak délelőtt, a leányzó is úgy jár. De mivel júniusban születik a harmadik babóka, azt gondolom, a nyarat teljesen ki fogják hagyni oviszempontból, maradunk mindannyian itthon.

2012. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Úgy látszik, hogy a helyi óvodák is kiszúrnak szegény gyerekekkel, nem nézik a gyerek igényét, hogy a szavaitokkal éljek.

Idén januárban volt 3 éves a fiam, tavaly be szerettem volna íratni, de EGYETLENEGY oviba sem vették fel HELYHIÁNY miatt. Ha nektek lenne igazatok, és a szociális fejlődését nézték volna az ovik, akkor csak felvették volna, nem????? akkor az ovik is nagyon "szemetek".

Hm........

2012. márc. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!