Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csinálnátok hasonló...

Ti mit csinálnátok hasonló helyzetben? Inkább odaadnátok a cumit hogy ne legyen hiszti vagy nem?

Figyelt kérdés
2 és fél évesem egy ideje nagyon sokat kéri a cumiját. Cumival alszik még amit nem bánok de napközben már régóta nem adtam oda ami tökjól működött, és reméltem hamarosan áttérhetünk az éjszakai cumi elfelejtésére is. De mostanában álandóan kéri szinte, ha fáradt, ha valami nem sikerül stb és legtöbbször ha nem adom oda akkor nagyon kétségbeesetten vigasztalhatatlanul sír, hisztizik sokáig, szinte könyörög hogy adjam oda, hiába próbálom megmagyarázni neki hogy ekkora kislánynak már nem tesz jót a cumi mert rossz a fogainak stb. Ha valahogy kibirom a hisztit és elterelődik a téma akkor is nagyon hamar újra kéri és kezdjük elölről... Néha úgy gondolom nem éri meg hogy elrontsuk a hangulatunkat és kikészüljünk mindketten amúgy sincsenek könnyű napjaink... nemtudom miért kéri annyit, jönnek a nagy örlői? Nem látok semmit hátul hiába nézem. Vagy a féltékenység miatti stressz oldásához? Úton a kistesó. Nemtudom mit csináljak... Rokonságba van olyan kisgyerek aki sokáig cumizott és most logopédushoz kell járnia..
2012. márc. 20. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
20 hónapos kislányom eddig csakis alváshoz használta cumit, de most ö is gyakran kéri nappal is, pl. ha elfárad. mondjuk ö látja, hogy a kistesó cumizik, így eszébe jut, hogy neki is van :) én próbálom elterelni a figyelmét, sokszor sikerül, de ha látom, hogy fáradt oda adom neki.
2012. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Először is nem a cumi miatt kell a rokon gyereknek sem logopédushoz járnia, ez téves infó. Másrészt ha úton a tesó, akkor ez a kulcs. Add oda neki, aztán ha megszületik majd közösen a kicsinek adjátok, így tőle elkerül. Mindenképp közös megegyezésnek kell lennie.
2012. márc. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát én csak egy apuka vagyok és a fiam már 10 múlt, de mindig nagyon mosolygok az ilyen kérdéseken.

Semmi nem történik, ha két hónappal később szokik le a cumiról. Vagy egy évvel :)

Kétés félévesen? simán.

Nem mesélem el, hogy a fiam meddig cumizott (ráadásul kézzel), logopédushoz is járt (nem emaiatt és jót is tett neki) és most jó tanuló és gyönyörűen beszél.


Szóval csak lazán :)

2012. márc. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam hogy a cumival a szájba való beszéd okozza a beszédhibát, a rokon gyereknél is ezzel van magyarázva hogy az R,L betűt J-nek mondja mert annó a cumival nem tudta megformálni ezeket a betűket. Most 6 éves és még mindíg hibásan beszél..
2012. márc. 20. 21:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló szitu volt nálunk is, 17 hónap van köztük, és a nagy eleve rettentő cicifüggő volt, majd ugye cumifüggő lett. Nagyon örültem, amikor eljutottunk oda, hogy napközben elvétve kérte, de a kistesó érkeztével ez borult, állandóan a szájában akarta tudni, amit persze nem hagytam, ment az állandó kuncsorgás, hiszti-bepróbálkozások stb, és bármivel próbálkoztunk, semmi nem hatotta meg. Aztán gondoltam egyet, megkértem a rokonokat hogy hanyagolják a témát a gyerek előtt, ne nyüstöljék, és mi sem hoztuk szóba. Eltelt így vagy 2-3 hét, aztán egyszer megkérdezte, hogy cumival is ugyanúgy szeretsz? Majdnem elbőgtem magamat, de sikerült megzaboláznom az érzéseimet, és pár mondatban mondtam neki, hogy persze, mindig/bármi van, én úgy is szeretem. És cumival is, csak sajnálom, hogy nem hallgat rám, mert később bánni fogja ha csúnyák lesznek a fogai, mert bár én csúnya foggal is szeretni fogom ,de ő nem fogja annyira szeretni, hogy fogszabályzóval kell kűzdenie majd. De én akkor is szeretni fogom. Ennyiben maradtunk, másnap megnéztük a Verdák c mesét, és egyszercsak rábökött a Matukára, hogy biztos ő is cumizott, ezért ilyen a foga. Mondtam ,hogy igen, és ezért félek ,hogy neked is matuka-fogad lesz.

Na ennyi kellett a hiúságának, kijelentette, hogy ő többet nem cumizik, azon nyomban összeszedtük az összes cunmit a lakásban és saját kezűleg kidobta mindet. Másnap elmentünk a játékboltba és választhatott "akármit", ő egy rettentő randa pink csillogós pegazus-unikornist választott, hogy mostantól ezzel alszik, nem cumival.

Még hosszú hetekig mondogatta elalváskor, hogy hiányzik a cumi és kár, hogy kidobta, de sosem hisztizett, kicsit szomorkodott és kelletlenül rákapott az ujjszopásra. viszont ezt tényleg csak elalváshoz van, napközben soha, mert ugye kell a keze játszani :)

Úgyhogy végülis a hiúsága motiválta, pedig korábban még a cumimeséket is kipróbáltuk, meg mindent ami csak fellelhető volt a témában. Viszont drasztikusan elvenni én sem akartam, mert neki ez volt az egyetlen önnyugtató módszere, és nem akartam megfosztani ettől, hisz épp elég volt a kistesó érkezésével aztán később a bölcsivel megbírkóznia.

2012. márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ismerös "kislánya" 7éves és még mindig cumizik , vagy 5 cumival alszik. Szépen beszél csak picit pösze de szerintem az nem vészes.
2012. márc. 21. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves 5-ös válaszoló nagyon jó nevettem ezen az édes történeten

2012. márc. 21. 10:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló helyzetben vagytok, mint mi.

2 és fél éves a kislányunk. Cumizik. Még mindig. A kistesó bizony nagyon közrejátszhat abban, hogy még mindig kéri a cumit. Nálunk már egy éves a kistesó. Addigra, mire megszületett, már alig kellett a cumi. SZinte csak elalváshoz. AZtán megjött a kistesó, és egész nap ki sem lehetett venni a szájából a cumit. AZtán már egész jól álltunk, már szinte csak alváshoz kellett. És költöztünk... És szinte egész nap ki sem lehetett venni a szájából a cumit. SZegénykék nagyon próbálják bepótolni azt, amit úgy érzik nem kapnak meg. Legalábbis szerintem ezért van ez a nagy cumizás. A mi "nagy"lányunk szerintem azt élhette meg, hogy belőlem nem kap annyit, amennyit szeretne, így aztán a "pótszere" a cumi lett. Legalábbis én így látom.


Most pár hete nem találtuk 2-3 cumiját (mert 4 volt...). Azt modtuk, hogy elvitte a cica (mert ugye nagyanyáink ezt szokták mondani). Mi persze azt hittük, ennek nem lesz semmi jelentősége. De ő komolyan vette. Egy hét erőlködés után végre nem volt gond, hogy 2 cumi helyett 1 cumival aludjon el. Most eljutottunk odáig, hogy csak alváshoz használjuk, mert ha magunkkal vittük sétára vagy leesett, vagy utána nem találtuk alvásnál.

Reménykedem, hogy ezt az egyet is elhagyjuk hamarosan.

És még egy ötlet: ha van nagyobb ismerős a családban/baráti körben: a mi "nagy"lányunknak nagy példája az egy évvel idősebb unokatestvére, aki nem cumizik és cumi nélkül alszik el. Ezen felbuzdulva már 2-szer!!!!!! sikerült cumi nélkül elaludnia, mondván, hogy ő úgy csinál, mint a NAAAGY unokatesó! :)


Szóval teljesen megértem a dilemmád, mert néha nem éri meg a békességet felborítani a cumi miatt, inkább odaadtam én is neki sokszor, csak ne legyen állandó sírás. Azt hiszem, néha szükségük is van rá. De néha az is bejön nekem, hogy gyorsan elkezdünk foglalkozni valami olyan dologgal, amit tudom, hogy nagyon szeret. Vagy elkezdtünk játszani, és közben, amikor nagyon belemelegedett, kihúztam a szájából, és eltettem, hogy ne lássa.


Tarts ki! Próbálkozz mindenfélével! Valószínűleg a kistesó is közrejátszik ebben a cumizásban. De ha őt megnyugtatja, az is lehet, hogy egy kicsit kell neki hagyni a cumit.

Sok okosságot nem tudok mondani, de azt igen, hogy nagyon átérzem a dilemmád.

Kitartás!

Engem is mindig azzal biztatnak, hogy senki sem érettségizett még cumival! :)

2012. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!