Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez hiszti, vagy mi a baja a...

Ez hiszti, vagy mi a baja a kislányomnak? Mit csináljak vele? Jellemző ez ebben a korban, valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Még csak 11hónapos lesz 9nap múlva,de már "veri magát a földhöz",toporzékol,van hogy a fejét akarja a falba verni. Álló vagy ülő helyzetből,hanyatt akarja magát dobni. Verekszik,szabályosan megpofoz és harap,nagyon akaratos. Mindenen nyivog,lehetetlenség tisztába rakni,vagy felöltöztetni. Úgy megfeszíti mindenét,hogy folyik rólam a víz mire felöltöztetem,úgy leizzadok. Ordít,sír,de könny nem jön a szeméből.
2011. jan. 28. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Bizony hiszti!A tisztába tevés nálunk van hogy mai napig 2 emberes feladat, pedig már 2 éves elmúlt a kisfiam.

Ma éppen azon hisztizett be, hogy nem tetszett neki amit adtam reggelire, pedig előtte megkérdeztem hogy azt kéri-e és végül semmi nem kellet neki.30 perces hisztit nyomott le.Utána meg azon hogy hozta a cumis üvegét és öntöttem neki bele teát, szintén fél óra.

Én általában ilyenkor nem törődöm vele, mint ha nem is hallanám.Nem is nagyon tudok mást tenni, mert olyanokat rám üt hogy szabályosan fáj.

Lehet rosszúl csinálok valamit, de még nem jöttem rá hogy ez ellen mit lehet csinálni, én csak várok hátha kinövi.

2011. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is ellenkezett időnként ilyen idős korában is,hisztizett, megfeszítette magát pelenkázás közben.Én hagynám,hogy tomboljon.""Nem figyelnék rá ilyenkor"".Nem szolnék hozzá,mintha nem történne semmi.Ha nem reagálod le ,talán feladja mert nincs rá számára értékelhető reaxió tőled.Szerintem ez a műsor Neked szól.Ha más öltözteti csinál ilyeneket?Mások előtt hisztizik sokat?
2011. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Ez hiszti.

Ne hagyd hogy rugdosson harapjon!!!!

Nem lehet , hogy sok mindentöl tiltod? Mindent nem szabad tiltani. Ugy olvastam akkor ilyen a baba, ha pl. nem bababiztos lakásban laksz, és állandoan a nyomába vagy, mert félted, és ezt se meg azt se engeded. Ez általában az egyik ok.

2011. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom a suttogo mindent megold cimü könyvet, valahonnan biztos letölthetö, kitér a hiszti okaira, meg az orvoslására is.
2011. jan. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy ilyen idős korban még nem hisztizik a gyerek,azért nem értettem mi van vele. Teljesen mindegy ki öltözteti,mindenkinek veri magát. Az igaz hogy nem hagyok/unk neki mindent,mert sajnos nem megoldható hogy mindent gyerekbiztossá tegyünk. Elég pici a lakás,de ő be akarja verni a tévét,meg veri az ablakot. Volt már hogy a kukában turkált.
2011. jan. 28. 19:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Együttérzek, ez bizony hiszti...:) Az én kislányom 1 éves, és ha nem kötöm le a figyelmét valamivel, ôt is lehetetlenség tisztába rakni... Az öltözéssel (már) nincsen gond. :) Vagy ha nem engedem közel a tévéhez (mert mindig oda mászik és a tévét ütögeti), és rászólok, akkor beindul a hisztigépezet, és már vágja is le magát a földre, és üvölt. :) Már ott tartunk, hogy ha csak felé indulok, és ô a tévénél áll, már dobja le magát a földre és hisztizik, mert tudja, mi következik...:))) Mondjuk ô az összes ilyen után 10 mp-el már mászik oda hozzám és bújik, tudja, hogy a hisztijével semmit nem ér el. Alapvetôen higgadtan kezelem az ilyeneket, sokszor még nevetek is egyet rajta, hogy ne bohóckodjon már, úgysem ér el ezzel semmit. Alapvetôen egy tök jókedvû, sokat nevetgélôs gyerek, de hisztik szerintem mindenhol vannak. Hála az égnek ô mondjuk nem verekszik egyáltalán, és az ilyen kitörések után 5 perccel már el is felejtettük az egészet. :) Attól tartok egyébként most jön majd csak a java, mert hol van még a dackorszak? :/ Sajnos nem tudom, a verekedés ellen mit lehet csinálni, mert ilyen helyzet nálunk még nem volt, de én is kíváncsi vagyok, más hogy oldja meg a hasonló szitut.
2011. jan. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha kint vagyunk a levegőn,már alig fél óra után nyíg a kocsiban,csinálja a "balhét". Semmi nem köti le. Nem tudok leülni vele játszani,mert állandóan úton van megy,nem tud 1percet egy helyben lenni.
2011. jan. 28. 20:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom most töltötte be a 10 hónapot és ő is sokat hisztizik, ütöget és karmol! Én sem tudom mi tévő legyek...Mi nem engedjük neki és próbálunk jó dolgokat tanítani helyette, pl. "simi-simi"-zni(akit szeretünk azt simogassuk), meg puszit adni... Hát remélem hamar leszokik a hisztikről... :S
2011. jan. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Olyan mértékben nekünk szól a hiszti, hogy tegnap amikor bevágta, ki kellet mennem a házból és a papával volt bent.Amint feltűnt neki hogy nem hallom, abba hagyta, majd amikor bejöttem és meglátott berohant a szobába és folytatta a hisztijét. :)
2011. jan. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!