Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszamentél volna dolgozni...

Visszamentél volna dolgozni és mégsem sikerült?

Figyelt kérdés

Áprilistól mennék vissza dolgozni GYes mellett.

A munkáltatóm csak annyit jelzett vissza, hogy tudomásul vette és jelenjek meg a munka felvétele céljából a megjelölt időpontban.

De be sem hívtak, hogy milyen munkakört adnak, mi lesz a feladatom.(Tudtommal minden pozíció be van töltve.) A régi helyemet biztos nem kapom vissza, mert az 8 órás meló és részmunkaidőben nem lehet ellátni.

Elképzelhető, hogy valami közös megegyezéses papírt majd elém tol, hogy előre kifizet és akkor előbb megválhat tőlem, nem kell őszig várni.

Nem akarok találgatni, majd úgyis kiderül, ha első nap bemegyek. CSak már hallottam ilyenről, hogy anyuka úgy készült, hogy dolgozni megy és szépen "lapátra került".

Volt/van valaki hasonló helyzetben?


2012. márc. 21. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. A helyem betöltve, más munka nincs. Én már a szabimat töltöm, májusban kezdek, de még nem tudom mit fogok dolgozni.

Fontos tudni, hogy a gyermek 3 éves koráig nem bocsájthat el! (Kivéve, ha csődbe ment a cég, természetesen.) Közös megegyezéssel igen, de azt alá ne írd. Ha egyoldalúan ő mond fel, azért perelhető.

Ez esetben a korábbi pozíciódhoz hasonló munkát kell adni neked. Ugyanannyi fizetésért (sőt, ha közben volt béremelés, azt is meg kell kapnod). A 6 órásra viszont nem kötelezhető, ha csak 8 órás munka van. De engem 6 órásban vettek fel, mert ha nincs munka, minek fizessen 8 órás munkabért? Olyan munkát kell adjon, amit te is elfogadsz. Ha nem fogadod el, akkor neki kell felmondania, amit ugye nem tehet meg most. Tehát nem fogsz takarítani, attól ne félj.

Az persze könnyen elképzelhető, hogyha lejár a védettség, akkor kitesz. Ettől én is félek, de nekem még van 1 évem, remélem addig visszadolgozom magam, igyekszem majd keveset hiányozni. (Sajnos a gyerekeim elég sokat betegek, de talán majd a nagymama bevethető.)

2012. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen,igen.Közös megegyezést nem aláírni-lehet néz majd rád te ezt miért nem írod alá,közöld vele,h mit fogsz tenni akkor velem,kirúgsz???Amúgy a gyermek 3 éves koráig védett vagy,minden úgy ahogy előző írta!
2012. márc. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen tudom, védett vagyok (rendes felmondással szemben) a gyerek 3 éves koráig. Illetve biztosan nem takarítói munkakört ajánlanának fel.


Viszont most már egyre biztosabb vagyok benne, hogy ősztől megválnának tőlem. Kisgyerekes anyuka,sokat lesz beteg a gyerek stb...és úgy hallottam a helyemre felvett csaj jól benyalta magát.Ebből gondolom (illetve, ahogy írtam is, hogy már hallottam ilyen esetről), hogy közös megegyezéssel akarnának elküldeni idő előtt.


Csak azt nem tudom, olyankor mi van, ha nem írom (nem akarom aláírni)alá a közös megegyezéssel történő felmondást. Nem rúghat ki, állásidőre nem küld, hogy bocs nincs munka, maradj otthon az alapfizetésedért, ráadásul nem küldhet vissza fizetés nélküli szabira, azt csak a munkavállaló kérésére lehet.

2012. márc. 21. 13:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem írod alá a közös megegyezést, akkor érvényes az eredeti munkaszerződésed. Úgyhogy ha munkát nem is ad, a fizetést mindenképpen utalnia kell. Erre kénytelen lesz egyoldalú felmondást írni, de azzal meg perre lehet menni. Szóval nem küldhet el. Csak sokan nem tudják a jogaikat, és ezzel vissza is élnek a munkaadók. Ha látja, hogy te tudod, mi jár neked, akkor jobban meg fogja gondolni.
2012. márc. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!