Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel ízesítsem a teát 2 éves...

Mivel ízesítsem a teát 2 éves kisfiamnak? Kristálycukor kizárva! Féltem a fogacskáit! Mézen kívül egyéb ötlet?

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 13:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Nyírfacukor esetleg? Azt még cukorbetegek is ehetik, tehát gondolom elég egészséges dolog.


De az is tény, hogy a méz is bír negatív hatással. Meg gondolom azért édességet eszik (legalább valamit) két évesen, tehát ha a gyerek nem bioalmán nő fel biorépával akkor mindenképp bejut a szervezetébe az "egészségtelen" kaja..és a fogakhoz a cukor.

2012. márc. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
A fogak romlása vagy egészsége a genetikán is múlik. Én tettem mindkét gyerekem teájába cukrot (nem sokat, csak éppen, hogy kicsit édesebb legyen) és mégis szépek a fogaik. És elég hamar leszoktattam őket a cumisüvegről, úgy tudom, ha abból isznak cukrosat jobban árthat a fogaknak, mint pohárból, vagy csőrösből inni.
2012. márc. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Szőlőcukrot!Nekünk a védőnő ajánlotta,patikába vettem,ha nagy ritkán kell azt teszek bele.
2012. márc. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

"A xilit egy természetes édesítőszer, egy édes kristályos szénhidrát, amely a természetben szinte minden zöldségben és gyümölcsben előfordul. Egy átlagos felnőtt naponta párszáz milligramm zöldségekből és gyümölcsökből származó xilitet fogyaszt."


"A nyírfacukor nem más mint egy magyar fantázianév a xilitre (xylitolra), tehát aki nyírfacukor terméket vásárol, az ugyanúgy xilitet vásárol, mint bármely más xilit termék esetében. Az eltérés csupán a névben van, de nem magában a termékben.


A nyírfacukor ugyanúgy xilit, mint ahogy a gyümölcscukor fruktóz. Nyírfacukor = Xilit."


A vásárló mindkét néven ugyanazt kapja, mindkettő xilit (xylitol), és mindkettőt nyugodt szívvel fogyaszthatja. Mindkettő ugyanazokkal a termékjellemzőkkel és tulajdonságokkal bír.

2012. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Azért ha csak vízzel kínálnád mindenféle kommentár nélkül, délutánra elfogadná.

Tea helyett szörp? Egyre hígabban míg szinte vIzként adnád.

2012. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Namost az az igazság, hogy ha gyümölcslevet kap, még ha higítva is, akkor is romlik a foga, illetve a tea sem tesz jót még önmagában sem a fognak (zománcnak). Tehát elsődlegesen a vízre való szoktatás lenne a legcélravezetőbb, ha nem megy, akkor nem hinném, hogy egy kicsi cukor annyit rontana a dolgon. Egyébként úgy gondolom mindenféle cukor káros a fogakra, bármivel váltod ki a kristálycukrot, édesítőszert meg gondolom nem tennél bele. 4 éves kislány anyukája.
2012. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Én a szőlőcukrot ajánlanám. Sok helyen lehet kapni, pl. DM-ben is. Nem olcsó, de valamivel egészségesebb, mint a kristálycukor.

Én mézzel ízesítettem, annál egészségesebb nincs, és semmi gond a fogaival.

2012. márc. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
A méz is cukor, a gyümölcscukor is cukor, ezeket pedig kapja...akkor mi a kérdés?
2012. márc. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést mert tavaly ősszel kezdtem el a fiamnak általam főzött filteres gyerekteát adni,előtte kizárólag HIPP granulátumos baba teát ivott,de megunta és akkor tértem át az igazi teára.Cukorral-citrommal ízesítettem neki.Kb. 1 hónap múlva elkezdtek szuvasodni a fogacskái,ettől nagyon megijedtem és azonnal leálltam vele.Azóta kapja a hígított gyümilevet.Azóta eltelt pár hónap és a jó ég tudja ,hogy minek köszönhetem de újra gyönyörű hófehérek a fogacskái.Szóval a lényeg,nem szeretnék újra ebbe a hibába beleesni,viszont szeretnék neki teát is adni! Azért írtam le,hogy értsétek mi a gondom.Egyébként bölcsibe jár és ott sem issza meg a vizet egész nap.....lehet,hogy a vizet kéne valamivel minimálisan ízesítenem:)))
2012. márc. 21. 14:56
 20/28 anonim ***** válasza:

izé...a szuvas fog nem javul meg magától,nem nő vissza a zománc. Ha vizköves az lekophat, bár kétlem, hogy lett volna ideje vízkövesnek lenni.

a gyümölcscukor amit a gyümölcslében kap a fogak szempontjából ugyanolyan mint a kristálycukor. Vagy a méz. Csak emésztési különbségek vannak.

2012. márc. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!