Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel ízesítsem a teát 2 éves...

Mivel ízesítsem a teát 2 éves kisfiamnak? Kristálycukor kizárva! Féltem a fogacskáit! Mézen kívül egyéb ötlet?

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 13:53
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Igen, ha elkezdett szuvasodni a foga, az nem javul meg, maximum szinten lehet tartani. De a zománc már nem nő vissza.
2012. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom igazából,hogy mi volt a fogakkal lehet,hogy nem szuvasodás,de kezdtek elszíneződni illetve olyan volt mintha kezdenének átlátszóvá válni fehér helyett.Nem tudom értelmesebben leírni:)))A lényeg,hogy azóta ez a jelenség elmúlt és újra ragyogóan fehérek.Akkor nagyon megijedtem,hogy én hülye mit tettem,és azóta is rettegek,hogy nehogy újra előforduljon.Ezért tettem fel a kérdést!De lehet,hogy igazatok van és valahogy a vizet kéne itatni vele! de hogyan????????
2012. márc. 21. 15:11
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor olvasd el hogy eddig mit itattál a gyermekeddel!! Mert a Hipp babatea tele van cukorral, nekünk a gyerekorvos mondta hogy granulátumos teát ne adjak neki soha. Tehát a fogacskák elváltozásának semmi köze a cukorhoz mert eddig is cukrosat ivott.
2012. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Hát szerintem próbáld meg úgy, hogy fokozatosan, először gyümölcslével fele-fele, aztán mindig csökkented a gyümölcslét, míg végül csak víz nem marad. Tényleg az volna a legjobb a fogainak.
2012. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

A hipp teában ugyanúgy cukor van, mint a gyümölcslében, emiatt nyugodtan adhatsz cukros teát a gyereknek.


De olyan nincs, hogy egy gyerek nem iszik vizet/édesitetlen teát, ha szomjas, illetve csak akkor, ha tudja, hogy kicsit nafog és az anyja máris adja neki a megszokottakat.

2012. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
72%

A legegyszerübb, ha leszoktatod a gyereket a cukros italokról, mert a 100%-os gyümölcslében annyi a cukor, mint az édesre cukrozott teában.


Egyszerre nem nagyon fog menni, de figyelj, hogy mindig kevesebb cukrot (mézet, vagy bármit, mert egyformán ártalmas lehet) tegyél az italába, llletve egyre több vizet a gyümölcslébe, akkor lassan megszokja, hogy az innivalónak nem kell édesnek lennie.

De természetesen ez rád is vonatkozik, amig TE édesitett italokat iszol, és nem vizet, addig a gyerek sem fogja meginni a vizet.

2012. márc. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
A nyírfacukrot nagyon dicsérik, igenám, de 1 kg majd' 2000Ft :( Ezenkívül nádcukor, szőlőcukor. Én jelenleg nádcukrot használok a teájába, én sem teszek bele kristályt. Másba is ezt teszek, pl tejbegrízbe, vagy mézet teszek bele. Én is féltem a fogacskáit, amik nagyon szépek, mind egészséges, és szeretném, ha sokáig így is maradna.
2012. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Xilit! A fogakat is védi! És pl a Nenedent fogkrémben is az van (a többiben nem tudom mert mi csak ezt használjuk).

Mivel természetes anyag (nyírfacukor), így nyugodtan adhatod a gyerkőcnek. Én is ezzel főzök/ízesítek itthon. (2,5 éves és 13 hónapos gyerekek)

2012. márc. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!