Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítsam meg a kisfiamat...

Gréti10 kérdése:

Hogy tanítsam meg a kisfiamat hogy egyedül aludjon?

Figyelt kérdés
Mikor nem vagyok otthon elalszik egyedül de ha otthon vagyok akkor minden féleképpen velem akar lenni!
2012. márc. 21. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálj neki mesélni. Olyan mesét vegyél elő, amit kifejezetten élvez. Mondd azt neki, hogy a mesetündér azt kérte, ezeket a meséket egyedül gondolja végig elalvás előtt miután te elmesélted neki.
2012. márc. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy hány éves a kicsi, ami azért valljuk be fontos lenne :)
2012. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, az nagyon nem mindegy, hogy hány éves. Ne vedd magadra, ha nem a te cipőd, de azért ne várjuk már el egy pici gyerektől, hogy elaludjon egyedül. Az esti mese, a simogatás, a mindenki maga kis rituáléja olyan érzelmi stabilitást ad egy kisgyereknek, amitől nem szabad megfosztani, míg a magárahagyottság, a kiszolgáltatottság, a félelem érzése, leírhatatlan következményekkel jár. Az egyedül elalvásra nem lehet megtanítani a kisgyerekeket, erre nincs technika, amikor készen állnak rá, akkor megteszik maguktól.
2012. márc. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Legyen 1 rutin fürdés, mese alvás.

Ha torka szakadtából üvölt utánad odamész 1 simogatás, 1 jóét puszi és kisétálsz

ha sír akkor se mész vissza 1 percig majd ugyanez majd 2 percet marassz kint…..

Minél kisebb figyelmet kapjon ha vizet kér ne vigyél, ha megkérdi hol a cica ne válaszolj minél kevesebb az inger annál gyorsabban elfárad.

2012. márc. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4 éves.
2012. márc. 22. 16:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Tud egyedül aludni ezek szerint.

Tudod én is tehernek vettem az altatást jó darabig, mikor is elgondolkodtam, hogy miért is, és rájöttem, hogy nagyon hamar felnőnek, ők lesznek akiknek kell majd a szabadság, kezdik megtalálni magukat, és igen hamar eljön, hogy ők maguk nem engedik, hogy akár megpusziljuk se. Legalábbis sokaknál ez van. Így miután tudtam, hogy eltudnak aludni egyedül, nem volt gond, hogy félnek, vagy bármi ezután én hagyom, hogy míg elalszanak odamegyek hozzájuk. Egyszerűen csak mert nekik is jó, és miután lebeszéltem magam a magam hisztijéről, hogy az altatás nem is feladat, hanem jó érzés, ezek után nem volt gond. Vannak napok, hogy nem alszunk el velük, hogy megmaradjon azért az, hogy egyedül is tudni kell.

A ragaszkodását, szeretét jelzi ki ezzel !

Megpróbálhatod azért hogy beszélsz vele, és egyelőre egy éjszakát egy héten egyedül próbálja meg, néhány hét múlva kettőt, és így tovább.

Sok türelmet !

2012. márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!