Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem hat a bünti? Hisztizik,...

Nem hat a bünti? Hisztizik, felesel, nem fogad szót és "csakazértis", dobálózik, csapkod, ütöget.2,5 éves lesz a lányom és mintha nem is Ő lenne. Borzasztó!

Figyelt kérdés

Fél perc alatt eljuttat odáig hogy kiabálnom kell vele, vagy rácsapni a kezére, 5szöri figyelmeztetés és szépen kérés után. A bünti, hogy felül az ágyra és 2 percig ott marad (többször terelem vissza), de csak folytatja. A másik pillanatban meg egy kisangyal. Szegény kistesót is terrorizálja sokszor, nem beszélve az irígységről. Mindent elvesz a kicsitől (13 hónapos), "ez az enyém, ezzel nem játszhat", még azt is amit a kicsi kapott. Persze nem hagyom, de nagyon rossz. Néha meg aranyosan eljátszanak együtt.

Hiába büntetem, mintha nem érne semmit. Ha megüt ("anya megütlek") elmagyarázom neki hogy nem lehet, nem szép dolog...stb, de ha egy feleselős "nem fejezem be" "nem csinálom" "anya menj ki a szobából"...és még sorolhatnám és utána pl a tesójára üt ismét, hát rácsapok a kezére (nem nagyot) és ismét bünti.

Már nem tudom mit csináljak. Tudom dackorszak.... de Ti mit csináltok még???????


2012. márc. 21. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:

ne a kezére csapj hanem a szájára ha ilyet mond, nem szép ilyet mondani, de ne hagyd magad, ha már kis korában sem tisztel, mi lesz később?

Ha ezeket csinálja amit leírtál, többségébe ne figyelj rá, az nem igazából bünti ha ráülteted az ágyra, az sokkal fájóbb pont a gyereknek ha mindezek után nem szólsz hozzá, levegőnek" nézed.

Nem kell sokáig, csak éreztesd vele. A féltékenységről meg ez van, majd kinövi. Ha bántja a kicsit akkor szólj rá, és büntetésnek lehet az hogy elé teszel egy játékot hogy azzal kell játszania, nem mehet másfelé.kicsit gondolkozzon.

2012. márc. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez most csakátmeneti állapot nyugodj meg!

Féltékeny a kicsire s még ő is pici.

Nekem 4 van.Három sznte egyszerre nőt fel 2,5 év különbséggel,így én márcsak tudom átmentem rajta.A legkisebb most 2 éves a legnagyobb 8.osztályos.Hidd el a nagyobbakkal se könnyebb.Kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond.Én totál ki vagyok!


Kitartás!


4 gyerkőc anyukája

2012. márc. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az a baj az ütéssel és a kiablással,hogy agresszíóra agresszívem válaszol,és magyaázhatod te hogy nem ütjük meg anyát amikor fél perce sincs hogy jól rácsaptál.ez ördögi kör.ki kell zökkenteni abból az állapotból amibe épp van és pont olyan dologgal ami teljesen ellenkezője amit ő csinál,kiabál,szólj neki olyan halkan ahogy csak bírsz,és mosolyogly.lássa hogy nem érsz célt,hogy nyugodt maradsz.amikor az enyém el kezd visítani mindig mondom neki halkan hogy ne visíts már,erre abbahagyja és megkérdezi mit mondtál?ekkor elnevetem magam,oda megyek hozzá,jol megcsikizem és elmondom még egyszer hogy ne visíts már azt mondtam.persze már nyoma sincs a hisztinek,jó kedve lett és kizökkentettem abból amibe volt.tudom,hogy nem könnyű,de hozzá lehet szokni ehhez is.Elveszi a játékit a tesótól?adjon helyette másikat neki amivel játszhat és igenis legyen olyan játék ami csak az övé,és ne kaparintsa meg a tesó,késöbb ő fogja önként oda adni neki.
2012. márc. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Eddig nem ütögettem, és nem is tartom jónak, de a szép szó és amiket még írtatok, nem hat, próbáltam és mindig ezzel kezdem. :(

Ha pl dobálja a játékát, rászólok és figyelmeztetem a következményekre, de ugyan úgy folytatja, elveszem és elrakom. Akkor azt a hisztit levegőnek nézem, vagy beküldöm a szobájába hogy hisztizzen ott.... Áhhh... remélem idővel jobb lesz. Maradok következetes, és nem hagyom hogy maga alá gyűrjön, mert mi lesz később... :(

2012. márc. 22. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!