Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Darászcsípésre és egyéb...

Darászcsípésre és egyéb balesetekre milyen házi patikát célszerű otthon tartani?

Figyelt kérdés

16 hónapos a lányom, és jó lenne összegyűjteni ami feltétlenül szükséges lehet darászcsípés,balesetek eseten.

Nektek a házi patikában mi van otthon???


2012. márc. 22. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én ecetes borogatást tettem rá nekik, és rögtön itattam kalcium injekciót kis vízzel keverve.

Persze mázlifügggő, hogy hol a csípés, nálunk szerencsére csak kézen-lábon fordult elő, és nem kapott el fő eret soha.


ennél többet nem tudom, mit lehet tenni házilag amúgy, kíváncsian várom a válaszokat :)

2012. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
állítólag a kettévágott vöröshagyma is jó rá!
2012. márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A megrágott dohányról is azt tartják, hogy csökkenti a fájdalmat. A gólyahír, és az útilapu összetört levele is jó a darázs csípésre. Jéghideg vizet, és jégkockát is lehet a sebre tenni. A vízbe tett néhány csepp citromlé, a csípés lúgosságát van hivatva csökkenteni. Ezután gólyahírből készített kenőccsel kenik be a csípést, hogy csökkentsék a gyulladást.
2012. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
óóó, bocsi félreérthetően fogalmaztam. HÁzi patika alatt azt értettem,hogy mit célszerű itthon tartani ha baleset éri pl. kötszer, betadni, ....
2012. márc. 22. 12:57
 5/11 A kérdező kommentje:
*betadin
2012. márc. 22. 12:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi ecetet szoktunk rátenni rögtön, aztán panthenol spray vagy kenőcs, valamint calcimusc ampullából egyet megitatok a gyerkőccel, ha kell nurofenes fecskendővel.


Többet nem tudsz tenni.

2012. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Előző a darázscsípésre vonatkozott.


Horzsolásra betadin, de azt mondják a curiosa is nagyon jó.

2012. márc. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Rovarcsípésre a Fenistil gélt szoktam használni és Calciumot.
2012. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a Fenistil csepp is jó.
2012. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem múlt héten csípett meg darázs. Rohantam haza calcimust-ot inni (egy ampullát) és utána ecetes vízzel borogattam.

Szerintem jó ha van otthon calcumusc. Fel kell íratni.

2012. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!