Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rohamosan szuvasodó tejfogakka...

Rohamosan szuvasodó tejfogakkal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kislányom és az első 4 foga felül romlik, nagyon el vagyok emiatt keseredve és tanácstalan vagyok. Már az elő fogai kibújása után elkezdtem neki mosni és azóta is minden nap rendszeresen mosom a fogát ahogy azt kell, vettem elektromos fogkefét és fogkrémből is a gyerek elmex-et használjuk. Igaz, hogy eszik édességet de nem töménytelen mennyiségen. Mit tehetnék, már vittem fogorvoshoz is de ő nem tudott mit javasolni mert ezek tejfogak.

2012. márc. 22. 12:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha elöl az első fogak felső részén szuvasodik, arra nagyon kell vigyázni, mert akár le is törhet. Sajnos nekünk is ezt mondták a fogászaton. Az én lányomnak is elég barnás felül. Az már sajnos szuvasodás én először azt hittem, fogkő. Igazából mosni tudod ezerrel, lehetőleg vizet igyon, ne cukros teákat, üdítőket, szörpöt stb. és azt se cumisüvegből, csőrös pohárból, hanem normál pohárból. Az igaz, hogy ezekkel valóban nem tud mit kezdeni, mert ugye ott nem tudja fúrni és tömni, mint a rágófogat. Van egy krém tooth mousse a neve, ha jól emlékszem, ezt mondták, hogy kenjük a fogára, ez állítólag gátolja a baktériumok elszaporodását, amik a fogszuvasodást okozzák, tehát szinten lehet tartani. Elég drága 5500 Ft-ért vettük legutóbb, bár sokáig elég, kb. fél évig.

[link]

Remélem nem minősül reklámozásnak, erről van szó. Finom, gyömölcsízekben lehet kapni, kipróbálni érdemes, ha van rá keret.

4 éves kislány anyukája.

2012. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Egy kérdés?

Esti fogmosás után kap még akármilyen cukros dolgot? Tejet, teát, akármit? Mert a legtöbb gyereknél az esti kakaó, éjszakai tea szokta ezt okozni.

ha nem akkor egyszerüen gyerekfogorvost fel kell keresni.

2012. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

tea cumisüvegből,vagy szívószállal....nem jók

Egyébként Debrecenben a fogászati klinikán van gyermekfogászat,kérni kell beutalót a gyerekorvostól,ha van kérve tőlük dátum----csak ajánlani tudom Őket

2012. márc. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, ki fogjuk próbálni a fogáról van szó még akkor is ha drága:( Nem kap fogmosás után semmilyen cukros dolgot este csak vizet iszik.

Napközben reggel teát vagy ritkán kakaót, és ha szörpöt adok neki az is fel van teljesen vizezve. Már vittem gyerekfogorvoshoz 3-hoz is. Az első szerint egyáltalán nem kellene édességet ennie, a második fogorvos ajánlotta az elektromos fogkefét és az elmex fogkrémet, a harmadik pedig annyit mondott, hogy lassítani lehet ha nagyon lecsökkentem a cukros dolgokat és, hogy sajnos vannak gyerekek akik ilyen hamar lekezd szuvasodni. szóval ahány orvos annyi válasz ezért is tettem fel ezt a kérdést, hogy ha valakinek van valami bevált dogok azt szívesen fogadom.

2012. márc. 22. 13:07
 5/15 A kérdező kommentje:
Cumisüvegből soha nem ivott, csőrös poharat sem szerette, pohárból vagy sportkupakos flakonból iszik.
2012. márc. 22. 13:09
 6/15 A kérdező kommentje:
Hol lehet ilyen krémet kapni(tooth mousse)?
2012. márc. 22. 13:11
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát fogorvostól vettük mi (magán),gondolom sok helyen tartanak, meg szerintem keress rá a google-ban, hátha van webáruház is, ahol lehet kapni.
2012. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves Első!

Ez nem reklámozás, hálás köszönet, hogy leírtad.

Próbálom kideríteni, hol lehet ilyet kapni.

Sajnos az én kisfiamnak is szuvasodnak a fogai, nagyon bánt még nincs 3 éves , de tudom az én hibám sokáig csak cumisüvegből ivott semmi mást nem fogadott el de mindig nagyon hígítva kapta mégis...

Gyönyörű kék szemek tejföl fehér haj és fekete fogak áááááá...de remélem ez segít, nektek lassítja ez a krém a szuvasodást?

2012. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányomnak a fogán is találtam fogszuvasodásra utaló jeleket,megmutattam a háziorvosunknak is,ő javasolta az elmex gélt.Nekem is azt mondta,hogy fogorvos nem tud vele mit kezdeni,hanem fogmosás után kenjem be a fogát elmex géllel hetente egyszer kicsit az ujhegyre tenni és bekenni.Így lassítani tudjuk a folyamatot.(Ő is elmex fogkrémmel mos fogat.)
2012. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A tejfogak sokkal gyorsabban tudnak romlani, mint a maradandóak, mert vékonyabb a zománcrétegük, és a betegség hamarabb eléri a fog közepét.

A jó hír az, hogy nem biztos, hogy a maradandó fogak is rosszak lesznek.

A szuvasodó fogakat meggyógyítani nagyon nehéz, megelőzni kellene. Meggyógyítani sajnos lehet nem tudod már ezeket a fogakat, de a szájhigiéniát a lehető legjobban próbáld betartani. Legyél türelmes, és kitartó, és minden csoki, vagy különösen cukros ételek italok után mossátok meg a fogát.

Nem tudom, hogy cumizik e, de ha igen, akkor a cumit sokszor kellene naponta biztos forrázni, fertőtleni, és gyakran újat venni, mert rátapad arra is a betegség, és az nem jó. Különösen, ha már jönnek majd az új fogak arra nagyon kell majd vigyázni, hogy lehető legtisztább szájba érkezzen, hátha kevésbé kapja el majd a bibit.

Ha cerealt is eszik, bármit ami cukros, vagy betapadhat a fogba feltétlen mossátok ki ! Útra is inkább puha, folyékony dolgokat próbálj vinni, és a táskába fogkefét.

Ezzel igaz csak a maradandó fogat véded, ami már most elromlott az nem fog jelentősen javulni sajnos.

2012. márc. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!