Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 3,5 éves kisgyereknek...

Egy 3,5 éves kisgyereknek mennyire kell követnie a szabályokat egy társasjátékban? Tegnap este társasoztunk, "Vásárolni tanulok"-ot játszottunk.

Figyelt kérdés
Lányom januárban múlt 3,5, elég ügyesen játszik, néha a lépegetést elszámolja. Én lemaradtam a vásárlással, megsajnált és mondta, hogy dobjak még egyszer. Mondtuk, hogy itt vannak szabályok, mindenki csak egyszer dobhat, de erre megsértődött /egyébként bárányhimlős, nyűgös/, ragaszkodott, hogy dobjak még egyszer. Én mondtam, hogy dobok kivételesen még egyszer, erre Apa kiakadt, hogy nem tartjuk be a szabályokat. Szerintem ekkora gyereknél ez nem akkora gond. Szerintetek?
2012. márc. 23. 07:12
 1/9 anonim ***** válasza:

ő csak kedves akart lenni veled és te elutasítottad.

vannak játékszabályok, de 3,5 évesen ezeket rugalmasan kéne kezelni.

2012. márc. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem akkora gond,de azért okosabb,ha megtanulja,hogy a szabályokhoz tartsa magát.ha ilyenkor engedsz,akkor követelni fogja,hogy ő is dobhasson többször is ha vesztésre áll. Pedig veszíteni is meg kell tanulnia.
2012. márc. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fiam 5,5 éves ,figyelemzavaros,ha társasozunk és nem kedvező számára a helyzet,akkor előlről akarja kezdeni a játékot,vagy figyelen kívűl hagyni amit dobott,vagy abbahagyni inkább.


3,5 éveen így társasozni ahogy te írod teljesen rendben van szerintem,sőt !

2012. márc. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
a szabályok betartása értelmezése 5 éves korra alakul ki,vagy késöbb.az a baj az ilyen kegyes be nem tartásokkal,hogy ezt fogja megszokni,és a szabályok betartása pl az iskola érettségnél fontos.igy én a helyetekben nem játszanék még olyan társassal aminek ilyen szabályai vannak.ne frusztrálja magát feleslegesen olyanért ami még nem neki való.az hogy rá van írva egy játékra hogy 3 éves kortól az nem számít,egy olvasni való játékra is az van írva.azt meg nem látom jó ötletnek hogy néha csaltok vagy nem a szabály szerint játszatok.
2012. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Eléggé megoszlanak a vélemények, még várok!

Köszi!

2012. márc. 25. 08:10
 6/9 anonim ***** válasza:
3,5 évesen nem kell, hogy betartsa a szabályokat. Ő még a játék öröméért játszik és nem a versengés miatt. Örül, hogy együtt a család és hogy egymással foglalkoztok.
2012. márc. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem kell betartania.

5éves a lányom de most kezdi megérteni hogy nem lehet csalni,de ha én próbálkozok úgy hogy észrevegye akkor mindig rám szól és élvezi,hogy érti és magyarázhat.

akkor van szánom-bánom, és folytatjuk.

2012. márc. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5-6 éves korban kezdi megtanulni és betartani a szabályokat. 3,5 évesnél ez így normális. Rugalmasan kell kezelni, apának magyarázd el. Más kérdés, ha játszik vele egy 6 éves is, akkor nagyobb a konfliktus, mert tőle meg az nem várható el, hogy rugalmas legyen, hiszen ő épp elkezdte szigorúan venni a szabályokat. De a szülők az más eset.
2012. márc. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Puhítsd az apukát!

Még bőven törvénytisztelő állampolgár lesz a kicsiből, ha most lazábban is kezelitek ezeket a dolgokat. Én még a hatévesemnél is félrenézek néha egy kicsit, ha már majdnem elszakad nála a cérna...

Egyébként okos kisgyerek lehet, egyáltalán nem lehet minden 3,5 évessel ilyeneket játszani.

2012. márc. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!