Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam egyik szeme felkelés...

Kisfiam egyik szeme felkelés után csipás, néha összeragad, napközben néha váladékozik, kicsit kisebb a szeme, de nem dörzsöli, nem viszket. Mi lehet? Huzatot kapott?

Figyelt kérdés
A kötőhártyagyulladás viszketne, igaz?
2012. márc. 25. 18:53
1 2
 1/11 Sally06 válasza:
kötőhártya gyulladásra tippelek. De szerintem vidd orvoshoz
2012. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha csipásodik, és össze ragad, az kötőhártya gyulladás. HOlnap vidd el orvoshoz
2012. márc. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy kötőhártya gyuszi.
2012. márc. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kötőhártya gyulladás mindkét szemen jelentkezik, ragacsos a csipa és viszket a szem. Ha csak a fél szeme ilyen és nem viszket, akkor lehet tényleg csak huzatot kapott, de mutasd meg orvosnak mindenképp.
2012. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A fiamnak és utána nekem is volt ilyen kétszer is egymás után (valószínűleg visszafertőztük egymást) és az igenis kötőhártya gyulladás volt. Nem értem, hogy miért ne jelentkezhetne csak az egyik szemen. Főleg, ha az elején van. Szemcseppet kap rá, semmi extra, csak tudd csöpögtetni. Én nem tudtam a fiamnak, mert úgy szorította össze a szemét, hogy az összes lefolyt.

Nem biztos, hogy viszket, a fiam nem vakarta. Nekem mondjuk viszketett.


Én elvinném dokihoz holnap, mert ha mégis kötőhártya, az fertőz (a könny fertőz, tehát ha megdörzsöli a szemét, utána azzal nyúl valakihez, könnyen elkaphatja - by doki)

Jobbulást kívánok!

2012. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt a fiamnál is télen. Ő sem dörzsölte, nem tűnt úgy, hogy viszketne neki, de elég csúnyán csipásodott, és piros is volt a szeme. Elvittem orvoshoz, nem mondta, hogy ez konkrétan kötőhártya gyulladás (mondjuk ő már a harmadik gyerekorvosunk, és eddig mindegyiknél azt tapasztaltam, hogy nem mondják meg, hogy mi a baja a gyereknek, csak felírják a receptet, aztán szevasz tavasz), de szerintem az volt, kapott rá szemcseppet, és egy hét alatt el is múlt neki.


Azóta volt már ilyen kétszer is, de akkor már nagyon hamar felismertem, hogy baj lesz a szemével, és rögtön kapta is a szemcseppet, így nem lett belőle komolyabb gond, már másnapra mindig elmúlt neki.

2012. márc. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy neki is csak az egyik szemén jelentkezett, illetve a legelső alkalommal egy idő után a másik szeménél is kezdett csipásodni, de az az érdekes, hogy mindhárom alkalommal ugyanaz a szeme lett csipás.
2012. márc. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi. A kötőhártya-gyulladás minden esetben fertőz? Hány nap a lefolyása????
2012. márc. 26. 08:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy igen, ráadásul nagyon könnyen el lehet kapni, ezért is nem szabad ilyenkor közösségbe menni, bár az esetek többségében nem okoz nagyon kellemetlen panaszokat, inkább csak csúnya, de a szövődmények már lehetnek súlyosak.

Nálunk az első eset egy hét volt, addig kellett itthon maradni.

2012. márc. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, voltunk dokinál és kötőhártya-gyulladás, de ez vm i vírus velejárója, a torka is piros és hasmenéssel is jár - az nála még nincs! Köszi a válaszokat!
2012. márc. 26. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!