Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kéthetes baba csipás szemére...

Kéthetes baba csipás szemére jó lesz a kamilla?

Figyelt kérdés
Milyen sűrűn mosogassam neki? Mennyi idő mire elmúlik?Nem vészesen csipás, csak egy kicsit.Ma reggelre jött ki nála.
2012. febr. 26. 05:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet, de ne sokszor, mert a kamilla szárít.

Én napi kétszer töröltem át vele a gyerek szemét, a többi törlést felforralt lehűtött vízzel csináltam!

2012. febr. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 betta55 ***** válasza:
szia!A szemészorvos mondta,hogy a kamillától ödémás lehet a szeme.ezért tista vízzel kintről befelé töröld,de ha nem múlik neki akkor vidd el orvoshoz.Nálunk átmosták a könncsatornákat 8 hetesen,addig meg szemcseppet kapott.
2012. febr. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon gáz, szóval reggel megtörlöd és visszatér napközben is, orvos!Lehet, hogy kezdő kötőhártyagyulladása van.Nekünk anno egy Tobrex nevű szemcseppet kellett használni, pár nap alatt elmúlt a csipásodás.Nem érdemes egy ilyen pici babával kísérletezni.
2012. febr. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

kamillával egy kicsit se mosogasd. két nagy probléma van vele, az egyik extrán szárít így azt a nedvességet is kiszárítja aminek lennie kell, így még nagyobb fertözésnek vana szem kitéve. a másik hogy az egyik legalergénebb növény iszonyat alergiás reakciót okozhat. kamilla sokmindenre jó de szemre kicsit sem.


csak is forralt vizzel mosogasd neki, steril gézen. (se zsepi semmi, mert még több fertözést vihetsz be)

méghozzá a szem alsó felén a külsö csücsökböl befele egy erösebb nyomással húzd végig a steril nedves gézt. ezt naponta sokszor csináld meg. a könnycstorna ha kicsit van elzárodva akkor ez segít. 2 hetes babánál normál.

külsö sarokból befele csak is, mer a könycsatorna így folyik. ha belülröl törlöd kifele akkor éppen ellenkezöleg ,befele nyomod a dugulást.


ha romlik a helyzet vagy nem múlik el párnapalatt akkor azonnal orvos.

2012. febr. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt a kislányommal,nagymamám mondta hogy csepegtessek a szemébe anyatejet az jó rá,régen is így csinálták,nem nagyon hittem kipróbáltam és tényleg jó volt rendbe jött a kis szeme,Reggelente forralt vízzel kis vattával mostam ki a szemét:)
2012. febr. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is az anyatej segített:)
2012. febr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sumergo ***** válasza:
Nekem forralt- lehűtött vizet mondott az orvos, meg azt, ha nem múlik, át lesz mosva a könnycsatornája. A másik orvos(rokon) mondta az anyatejet, és ő javasolta az orrnyereg masszírozását is, mert segít a könnycsatornát átjárhatóvá tenni. Hogy melyik használt igazából, azt nem tudom, a lényeg, hogy teljesen rendbe jött.
2012. febr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4-ik vagyok.


anyatej kicsit szárít, és steril ezért mondják mindenre.

mindenképpen a sterilség a lényeg. és hogy kimaszirzod neki az eldugulást. nekünk a korházban ezt küln tanították, habár így is begyulladt.

2012. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már el is múlott neki.Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 27. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!