Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesem semmiben nem működik...

2 évesem semmiben nem működik együtt, vetkőzés-öltözés, pelenkázás, evés. Stb, lázad minden ellen és hisztizik, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Színte egyik napról a másikra a nyugodt kedves kislányomból egy állandóan hisztiző kislány lett. Csinálja a hisztit egész nap, a rutin dolgoknál is, hiába próbálom játékosan, kedvesen és türelmesen. Megy az ordítás, kapálózás nyafizás egész nap....nehezen bírom már. Semmit nem tudok mellette csinálni, a háztartásom úszik, ráadásul nem alszik délután sem, azt is elhagyta. Van más is ilyen cipőben? Jól esne egy kis bíztatás, javaslat! Köszönöm!!

2012. márc. 30. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Üdv a csapatban:)


Dackorszaknak hívják és hogy mivel bíztassalak? Hogy lesz még rosszabb is! Kitartás és következetesség, na meg a türelem:)


2 gyerekkel csináltam, az egyik még jócskán benne van :)

2012. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

mert rájött, hogy van akarata. kicsit hagyd őt, hagy hozzon ő is döntéseket. válaszhasson melyik pelust kéri, milyen ruhák, mit akar ebédelni, viszont vannak dolgok amikből ne engedj.

pl. olyan nincs, hogy 2 éves elhagyja a du. alvást, max olyan, hogy nem akar aludni te pedig hagyod. tarts csendes pihenőt, majd belealszik!

2012. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az enyém már 3 éves elmúlt és még mindig itt tartunk. Én úgy kezelem, hogy megzsarolom valamivel (tudom nem a legjobb de 1,5 éve nem lehet öltöztetni és már elegem van) vagy nem foglalkozom vele és 3 perc múlva magától jön, hogy fel akar öltözni vagy enni akar stb...
2012. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most is 1 órája csendespihiztünk, odafeküdtem mellé, de 2 percig nem marad fekve, így nem alszik el. Erővel nem nyomhatom az ágyba, hát ha a kiságyba teszem akkor meg üvölt akár 1 órán keresztül is (már próbáltam). :((( Egyszerűen nem tudom elaltatni!
2012. márc. 30. 14:27
 5/12 anonim ***** válasza:

Jaaaaj, mi is kínlódunk a 27 hónapossal!

Nálunk még a csapkodás is bejött, üt(öget) minket rendesen.

Engem is az álladó 'résen-levés' fáraszt ki, egy udvarról történő feljövetel is fél óra, és csak trükkökkel megy.......

De rémisztő ám, hogy pontosan tudják, mit csinálnak. A minap a fiam elvágólag abbahagyta a hisztit és közölte: "Látod, anya, B. befejezte a hisztit!" Majdnem elájultam!

Igyekszem őt hagyni kiereszteni a gőzt (sikítozik a lépcsőházban, őrülten pacsálja a vizet esténként), kineveztünk egy 'mérges-labdát', ha kínlódik azt bármikor földhözvághatja stb., de még így is baromi nehéz.

2012. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Engem az döbbentett meg, hogy egyik napról a másikra lett ilyen. Azelőtt pl. úgy aludt el, hogy betettem az ágyba a babájával,puszi-pá és kijöttem, maga aludt el. Most meg csak a hiszti.....
2012. márc. 30. 14:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Ismerős.Az én 22 hónapos kisfiam is egyik napról a másikra lett ilyen.De érted olyan hisztis,hogy nagyon.Anyukáméktól mentünk volna haza biciklivel.Elfut, ordít,olyan szinten,mint akit ölnek.Ugrál a gyerekülésben,ahogy tud.Az utcán szerencsére még viselkedik,a boltban nem hisztizik,ott semmi gond vele.A hétvégén kinézett egy motort magának és addig vezetett vissza,míg nem mondtuk,hogy az övé.A tesco-t végigmotorozta.

Az alvásnál nincs hiszti,de öltöztetni katasztrófa.Ha nem az van amit ő akar, úgy ordít,hogy teljesen vörös a feje.Ilyenkor verekszik is.Ez megy az utóbbi két hétben.Fürdéskor ki kell könyörögni a kádból.Apukámra meg a nagyobbik öcsémre hallgat,ha rászólnak.Én ugyanolyan hangnembe,szavakkal szólok rá és semmi eredménye.A teáért megy még a hiszti,mert ugye a víz végszükség esetén jó neki.


Nem tudlak megnyugtatni,mert sajnos ugyanabban a helyzetben vagyok én is.DE!Úgy hallottam,hogy ilyenkor fejlődik.:)

2012. márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nálunk is dettó!Én 2 20hónapossal kinlódok!már el is kezdődik a dac-korszak??te jó ég!!
2012. márc. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3 válaszoló vagyok.

Hát ige, annó nálunk is menrt az alvás, hogy este fürdés majd egy jó meleg kakaó, kiságyba betesz, lámpát leolt, ajtót bezár, gyerek alszik reggelig. Most meg? Amióta 2 évesen nagyon beteg lett magas lázzal és 2 éjszakára magunk mellé vettük azóta nem tudjuk kitenni és este 11-ig is fent van aztán meg reggel nem tudjuk kitenni. Ja és Ő is zsarol ám minket mert azt mondja azért nem alszik a szobájába mert fél és sírva fakad máre akkorr is ha csak beszélünk az egyedül alvásról. De onnan tudom, hogy kamu, hogy egyszer hallotta, hogy anyu azt mondta, hogy lehet, hogy fél egyedül. Azóta mondogatja...

2012. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocs, szóval reggel nem tudjuk felébreszteni. :O Telefonról írok azért vagyok ilyen béna.
2012. márc. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!