Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14 hónapos a kisfiam, jelenthe...

14 hónapos a kisfiam, jelenthet érzelmi gátlást egy ekkora babánál, ha nem szereti, ha puszilgatják?

Figyelt kérdés
Egy ismerős azt mondta,azért nem ad puszit,mert érzelmileg nem oldott,és többet kellene hasonló korú gyerekek közé vinnem.Eddig nem jutott eszembe,hogy gond lehetne a pusziügy,mert határozott volt egész pici korától kezdve kisfiam,és ha valami nem teszik,azt határozottan elutasítja.Ha valami miatt vigasztalni kell,odabújik,és igényli a puszit,viszont azt tényleg nem szereti,ha puszilgatják. is,hogy vannak ilyen temperamentummal rendelkező kisgyerekek,és ez nem probléma,én sem érzem problémának,de tapasztalatotok ezen a téren...
2012. márc. 31. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem sem probléma.vannak felnőtt emberek is akik nem szeretnek nagyon bújni,puszilozni.Sok hülye felnőtt gondolja azt hogy egy kisgyerek mindenkinek adjon puszit meg menjen oda hozzá.Az én lányom egy időben szabályosan visított mert uton útfélen mindenki fogdosta a haját mert"milyen szép".Aztán nem értették miért sír.Most előre szólok hogy ne érjenek hozzá mert nem szereti.Én sem szeretném ha idegenek nyúlnának hozzám az utcán.
2012. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat! :)
2012. márc. 31. 17:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem hiszem, hogy ez probléma lenne, főleg, ha Neked is ilyen határozott a kisfiad. Az én fiam se engedi, hogy állandóan ölelgessem, puszilgassam, csak ha ő is igényli. Például utálja, ha elmélyült, fontos tennivalójában (mint autó tologatás)zavarom meg "ilyenekkel". Szerintem, és tényleg csak szerintem, hasolnó korú gyerekek között nem hiszem, hogy "oldódna érzelmi gátlása", mert ahogy én láttam a saját fiamon, inkább fusztrációt okoz, hogy a másik fiú elveszi az ő játékát, meg hasonlók...De ebben nem vagyok biztos, nem vagyok gyerekpszichológus csak ezt láttam. Szóval, szerintem semmi baja a fiadnak, inkább az ismerősöd untakozhat egy kicsit..:-)
2012. márc. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a helyzet,hogy az ismerősöm a sógornőm,az ő kisfia 5 hónapos,sógornőm 43 éves,én 23,általában a korára hivatkozik,utalva arra,hogy ő emiatt többet tud,szándékosan nem írtam le,hogy ne ebből induljon ki aki olvassa a kérdésem...

Azt vettem észre,hogy szeret okoskodni,és bár az én kisfiam idősebb,mi előbb tapasztaljuk a dolgokat,ahogy nő,sógornőm így is megmondja,hogyan kellene csinálni.Erre a legjobb példa a szoptatás,azt tanácsolta,szoptassak ameddig lehet,az egészségem árán (volt egy betegségem,ami miatt gyógyszert szedtem,de a szoptatás idejére,saját felelősségemre,az orvossal egyeztetve felfüggesztettük,de sajnos gyógyszer nélkül a szervezetem nehezen bírta azt az időszakot,kisfiam 4 és fél hónapos koráig kitartottam) is a baba kapja meg az anyatejet,aztán megszült,és amikor rájött,hogy 3 óránként szoptatni kell,és éjjel is fel kell kelni a picihez,azt mondta,ezt ő nem csinálja,más gyerek is felnő tápszeren.Igazából nagyon idegesítő,hogy mindenbe beleokoskodik,és megmondja,hogyan kellene csinálni,pedig egy anya ösztönösen érzi,mi a jó a gyerekének,amikor meg eljutnak arra az időszakra,és rájön,hogy hoppá,ez fáradtsággal jár,akkor meg azt mondja,inkább nem...Amúgy szeretem a sógornőm,jól megvagyunk,csak a gyereknevelésről ne kelljen vele beszélni... :)

2012. ápr. 3. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!