Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Semmi segítséggel hogy oldjáto...

Semmi segítséggel hogy oldjátok meg a napot (meg az éjjelt) nagyon kicsi babánál + "nagy" testvérnél (aki maga se túl nagy valójában)?

Figyelt kérdés
a kislányom dec. végén lesz 3 éves, a kicsi meg szmbaton 3 hetes....semmi segítségem nincs. az apja annyiban segít, hogy heti 1 nagybevásárlás + hétvégén elmegy a naggyal játszóra kicsit, valamint az esti fürdés az övé a naggyal. de a nagy velem akar elaludni, ahoy régen is, a kicsi meg hasfájós, vagy elalszik este vagy nem...és egy szobában vannak, mert máshogy nem tudjuk megoldani. a mai éjjel is elég rossz volt,a kicsi sokat nyöszörgött, fennvolt, cicizett (de azt is jó hangosan csinálja, összevissza cuppog meg szörcsög, a nagy meg persze felébred rá, és 2 óra mire visszalaszik). ...nappal meg a sok tennivaló, főzni, vasalni, pakolni, ellátni a gyerekeket....azt nem is mondom hogy magamra nincs semmi időm, de iszonyú stresz így is, hogy egyik se szenvedjen hiányt semmiben, amennyire lehet, se érzelmileg, se fizikailag. a kicsi hálistennek sokkal nyugodtabb baba, mint anno a nővére volt, de még így is úgy érzem, minden nap 100-zal több az ősz hajszálam. nem is fizikailag vagyok kimerülve, hanem borzalmasan stresszes vagyok. mikor lesz ez jobb? lesz jobb valaha? :(
2011. szept. 27. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nagyszülők nincsenek vagy jó barátnő? Ilyenkor mindenkit be lehet vonni. Szerintem beszélj a pároddal, h jó lenne ha többet segítene.

Pár hét múlva szülök én is , már van egy 20 hós lányunk és én már mondtam a páromnak, h ha meglesz a kicsi neki is többet kell majd itthon segíteni. Eddig a nagyszülők nálunk sem sokat vigyáztak a gyerekre, de ez azt hiszem, ha már ketten lesznek változni fog, ha másként nem megy én fogok szólni, h egy kicsit vigyázzanak a nagyra, h én addig tudjak pihenni. mert ha az anya kibukik akkor nagy a baj és én nem fogok meghülyülni az tuti. Szerintem ne szégyelj segítséget kérni.

2011. szept. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk a nagy 20hónapos, a kicsi már majdnem 3. :-) 2 kisördög... Először is nyugodj meg, mert ezért sírós a babád, mert te is stresszelsz. Nálunk sincs segítség, még annyi sem, mint neked, én még mindkét gyereket is egyedül fürdetem, férjem reggel megy, este jön, eszik, alszik... A hasfájásra próbáld ki a mecsek baby teát. Igaz, 6hetes kortól lehet, de én már adnám neki. A nagy majd megszokja, hogy ott a pici, és fog tudni tőle aludni! A takarítást meg ilyeneket hagyd hétvégére, vagy mikor alszanak(nálunk pl alvás közben is lehet porszívózni, mert nem kelnek fel rá), a főzést meg tudod oldani hétvégén, és lefagyasztod, vagy előtte nap este, mikor már apa is otthon van. Azért egy 3éves gyereknek csak le tudod kötni a figyelmét egy kis rajzolással, gyurmázással, míg mondjuk szoptatsz. Engedd, had segítsen a baba körül, pelusozásnál, etetésnél, stb. Kapcsolj be neki egy mesét, az leköti, addig tudsz csak a picivel foglalkozni, babusgatni. Ne hagyd magad kikészíteni, mert sokkal nehezebb és rosszabb lesz. Ha szalad a ház, hát had menjen, kit érdekel?! Ne emészd ezen magad. :-) Rendelhetsz kaját is, nem sokkal drágább mintha te főznél, és egyszerűbb az első időszakokban. Nem tudom még mit írhatnék, ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan. És kitartás, lesz azért jobb is! :-)
2011. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nincs nagy tesó csak egy 4 hetes kicsi, a párom nem minden éjszaka van itthon a munka miatt, általában heti 1 napot van egész napra itthon. Úgy oldom meg, hogy sehogy, kezdek kiborulni. A vasalni való ruha hegyekben, a mosni való megint csak hegyekben áll, amikor a kicsi alszik délelőtt akkor főzök és amit tudok megcsinálok. Délután meg már nem is akar aludni, a hasa nagyon fáj állandóan a mellen van.
2011. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

logisztikázni kell egy kicsit és menni fog...

nálunk is a párom este 9 előtt nem ér haza a munkából, 17 hónap van a két gyerek között, más segítségem sem nagyon van, max hétvégén néhány órára valamelyik nagyszülő. Amíg a kicsi éjjel is kelt, addig a mi szobánkban aludt a saját ágyában, így a nagy ne ébredt fel rá. Amikor már átaludta az éjszakát stabilan és elmúlt a hasfájós időszak is, akkor került ő is a nagy szobájába. Egyébként meg ragaszkodj a nap sarkalatos pontjainak betartásához, mindig hozzávetőlegesen ugyanakkor legyen ebéd, vacsora, fürdetés, előbb-utóbb a kicsi is rááll erre a napirendre és kapásból lesz minden nap 1-2 órád ebéd után, amikor magaddal foglalkozhatsz, pihenhetsz, mert ők egyszerre alszanak. Hidd el, az az időszak aranyat ér. Akkor ne állj neki vasalni, főzni, teregetni, az legyen a pihenésé.

2011. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért nem kértek segítséget,az Otthon Segítünk alapítványtól?Az orvosotok, védőnőtök erről miért nem beszél?Ingyen van és jó emberek a tagok.
2011. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. mi sopronban lakunk, ott is van ilyen vajon?

amúgy a férjem a rendmániás meg a főttétel mániás....nem nagyon megértő sajnos. szeritne ha sír a baba, akkor hagyni kell sírni....én meg ezt nem akarom. amúgy a kicsi nem kifejezetten sírós, csak hasfájós, éjjel. nappal elég jó baba. de mindent egyedül csinálok. nincsenek nagyszülők, nekem már meghaltak a szüleim, a férjem anyukája meg miskolcon lakik....volt itt 1 hetet szülés után, de aztán mennie kellett. nemrég költöztünk ide, nagyon ismerősöm sincs.

a kislányom leköti magát, ezzel nincs gond, szoktunk úgy gyurmázni, hoy a mellemen van a kicsi közben...meg mesét is néz dvd-ről. de azért nem akarom, hogy állandóan önmagát kellejen szórakoztatnia, mert mi sokat játszottunk együtt, amíg még lehetett, és azt se hogy állandóan tv-t nézzen. az oviba meg nem vették fel, mert nincws hely. majd januártól kell éredklődnünk, hogy van e szabad hely, de hát miért is lenne. fullon vannak az óvodák. az a bánatom, hogy nem nagyon érik jelenleg új ingerek, félek, elunja magát itthon egész télen, amikor amúgy is kevesebbet tudunk kimenne ha egyáltalán....már azon gondolkoztam, hogy beadom fizetősen az oviba, mert állítólag lehet, heti 2-3 délelőttre, már ha akar menni, mert azért ez az egész őt is nagyon megviseli, nagyon kis nyüszi lett, mióta van a baba.

2011. szept. 27. 14:43
 7/12 anonim ***** válasza:

13hós és 3 éves manóim vannak.

Hasonló volt a helyzetünk, a nagy is engem akart, még szopizott is, a kicsi pedig hasfájós volt szintén. Úgy terveztem egy szobában lesznek, de ez egy időre meghiúsult, a nagy a saját szobájában általában végig alussza az éjszakát, a kicsi, hogy ne ébressze fel a nagyot az ágyunk mellett egy utazóágyban alszik. A legjobb döntés volt így megoldani, mert volt olyan éjszakánk, hogy mindkettő teli torokból sírt. A nagyot is sajnáltam, mert ő nem tehet róla, hogy van a kicsi és a kicsit is, mert nem tudtam annyit ringatni, altatni, büfiztetni amennyit igényelt volna... Majd, ha már a kicsi is teljesen átalussza az éjszakát egy szobában lesznek.


...és nyugi jobb lesz idővel. Ők is beleszoknak, Te is jobban tudsz "szétszakadni". Most még nagyon nehéz...emlékszem... Kitartás!!

2011. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az interneten nézz utána:)Ajkán van de a szülők nincsenek tájékoztatva.
2011. szept. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk van a gyerekeknél bébiőr, és ha elkezd a kicsi ébredezni, már hallom és megyek érte, és nem ott szoptatok, már csak akkor viszem vissza, ha alszik.Délelőtt délután elmegyünk kerülünk egy kicsit,ésígy a a nagyot lefárasztom, ha oothon vagyunk melénk teszem a kicsit.Takarítás hétvégén, minden egyéb még alszanak.
2011. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ilyen ez az ember kimerül, és hogy nem tudja meddig tart, rosszabbá teszi. De hidd el lesz ez jobb is. A férjeddel próbálj ne veszekedni (nem mintha az lenne) de figyelj rá, hiszen segít ő. A segítségeire gondolj, hogy igazán, van akinek ennyi sincs. Mikor a kicsi már jobban fog aludni akkortól is jobb lehet, mert te is jobban fogsz.

Figyelj rá mikor jobb, és tudatosítsd magadban, hogy hát bevallom, csak jobb most, mint 2 hónapja, csak jobban alszok stb. Azt mondanám mikor a kicsi 2-3 éves körül lesz tuti jobb lesz, de változó ez, hamarabb is eljöhet.

A férjedet kérd meg, hogy néha lehess totál egyedül. Vagy menj el valahova néhány órára ami kikapcsol, vagy vigye el a gyerekeket mindkettőt 1-2 órára, az is jelent ám sokat. Nem fog feltűnni, de mégis jelent, és ez is kétrészű, egyik, hogy egyedül lehhettél ha 1o percnek is tűnt, de mégis több, a másik, hogy a férjed megtette ezt.

Nehéz, de figyelj nagyon a jó részekre, és hidd el jobb lesz a helzet előbb utóbb.

2011. szept. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!