Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Béres csepp magában?

Béres csepp magában?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányom 16 hónapos, elég rapszódikusan iszik. Keveset is és igazából kiszámíthatatlanul is. Noha még nincs 10 kiló, de orvosi javaslatra kellenne kapnia a Béres cseppet, de nem tudom, hogy kanállal lehet e adni. Tudom, hogy nagyon rossz az íze-kóstoltam-, de amit fixen megiszik, az a reggeli kakaója, amibe viszont nem keverhetem. Szóval a kérdésem lényege, hogy függetlenül attól, hogy rossz az íze, kaphatja e közvetlen csak a cseppeket kanálból, vagy muszály valamivel hígitani?

Köszönöm a segítséget.


2012. ápr. 1. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
És ha az utolsó kanál főzijébe tennéd?Vagy ebéd után se iszik?Próbáld meg gyümilébe,és azt is kanállal.Én mindenképp hígítanám.
2012. ápr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem, mert azt írja a tájékoztató, hogy ha nincs meg a cseppekhez a min. fél dl folyadék, akkor gyomorpanaszokat okozhat. Én úgy csináltam, hogy kevés őszilébe tettem, azzal elég jó az íze (mellé muszáj c-vitamint is cseppenteni, 6 cseppet, mert csak úgy hat) és utána várta a sima őszilé.
2012. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szia, én is ugy csináltom, hogy kifacsarok egy narancsot, vagy ha nincs itthon akkor veszek valami gyümölcslevet, és megfelezem, első felébe bele a cseppek, majd jöhet "tisztán" a maradék lé. Már 5 hónapja így issza meg. SImán megissza, azért a gyümölcslének nem tudnak ellenállni:-)vagy kububa próbáld bele tenni.
2012. ápr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az jött be,h feleses pohárból issza.Biztos mókás elsőre-nem vagyunk alkeszok-de neki annyira tetszik a pici pohár,h abból kiissza simán.
2012. ápr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Az én lányom sajnos az üdítőknek is ellen tud állni. És ha bekeverem neki vízbe, akkor azt mennyi "ideig" ihatja? Mármint záros határidőn belül meg kell innia, vagy a lényeg, hogy elfogyjon? És a C-vitamint közvetlen vele együtt kell, hogy megkapja, vagy csak kell hogy kapjon valamikor a nap folyamán. (Persze C vitamint egyébként is kap.)
2012. ápr. 1. 22:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasonló problémánk volt. A bevált módszer: kevés gyümilé (nagyon kevés), + csepp + C-vitamin, Nurofenes adagolóval felszívni (3 ml gyümilét kell kimérni, és akkor belefér), és mivel ez tényleg rossz ízű, úgyis iszik rá, ha ki van készítve az, amit szeret. Viszont bármibe keverve nem issza meg az egészet, mert egyébként egy korty után rá jön az undor. Így viszont már lenyelte, mire kapcsol.
2012. ápr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Hát én a fiamnak kanálban adom hígítás nélkül és semmi baja.Nem is panaszkodik,hogy rossz az íze,iszik rá pár kortyot és kész.A két lányomnál is így adtam,sőt a téli időben most is így veszik be ( 13 és 15 évesek )Leöblíti és kész.Nincs a görcsölés,hogy ezt most mind meg kell inni,mert akkor tuti,hogy nem issza meg.
2012. ápr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!