Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan kisfiu, akit 2...

Van olyan kisfiu, akit 2 évesen körülmetéltek, teljes fityma szükület miatt?

Figyelt kérdés
az urulogus szerint nincs más megoldás,csak a mütét,semennyire sem lehet huzni a bört neki.2 uulogus is ugyanazon a véleményen van.szerintetek belemenjek a mütétbe?tényleg nincs más megoldás?nem kicsi még hozzá?2 éves,3 honaposan?nappalra már szobatiszták vagyunk.vélemények?

2012. ápr. 2. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

urológusnál még nem voltunk, de a gyerekorvos szerint mi sem ússzuk meg a műtétet :( 2,5 éves, egyáltalán nem lehet felhúzni neki a bőrt

az a baj, hogy ha így hagyjuk, később a szexuális életében lehet neki ebből baja :(

de ha a pisilésben egyelőre nem zavarja, még várhattok vele, csak nem tudom van e értelme

2012. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyermeksebészeten nem voltatok?

Az én fiamnak is le volt tapadva bár valamennyire hátrajött de ott megoldották...

2 hétig krémeztük de az nem sokat segített a doki bekente érzéstelenítő krémmel és hátrahúzta teljesen majd megint bekente azóta szépen hátrajön és nem fájt neki.

2012. ápr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most 27 hónapos a kisfim.Januárba voltunk a sebészeten,mert hiába kenegettem a Ftorocorttal nem igen használt a bőrt így le kellett fejteni.Vissza kellett menni controllra márciusba minden rendbe volt,de azt mondta a főorvosnőnk)nagyon szuper sebész főorvosnő),pedig szk-s,hogy 9-10 éves korba még meg kell plasztikázni,hogy egyenesen álljon.Nem ilyen korba szokták,mert ilyenkor altatásba végzik s azt mondta annyit nem ér az egész.Érzéstelenítéssel 9 éves korba megcsinálják a sebészeten.

Én nem mennék bele ezek után!


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

Lányok más a fityma letapadása és más a fitymaszűkület!!

A letapadás mikor a fityma bőr hozzá tapad a makkhoz, de ez nem jelenti azt, hogy szűk!

A fitymaszűkületnél a fityma a makkon túllógó része szűkül be annyira, hogy akár a pisilést is zavarja. Nem tud a vizelet távozni. Lufiként felfújódik a fityma ilyenkor. Vese és hólyag gyulladást okozva.

A letapadás ilyen idős korban természetes, majd 3 éves kor után jelenthet problémát!

A szűkület viszont, ha súlyos akkor bármikor!

2012. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
2 évesen metélték teljesen körül a kisfiamat. 1 éves korában begyulladt a kukija,urológus kezelte és ő mondta,hogy annyira szűk a fityma,hogy ezt műteni kell majd.Megvártuk,hogy betöltse a 2 évet ( akkor már a mi kórházunkban is altattak) és a szülinap után 4 nappal műtötték.Teljes metélés volt,olyan szűk volt a fityma,hogy pisilésnél felfújódott a kuki.Letapadva nem volt,ha a fityma engedett volna az elején,akkor simán hátra lehetett volna húzni. Azóta minden rendben,nem emlékszik rá,nem ciki neki,így szokja meg a fütyit.Nagyobb gyerkőcnek szerintem már ciki is lehet.Ha a doki azt mondta,sőt 2 is akkor minél hamarabb menjetek.Jobbulást!!!
2012. ápr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ne egy nő döntse el azt, hogy mi a jó egy férfinak. A férfiak sem szólnak bele a női egészségebe. Saját káromon tanultam. Amióta az eszemet tudom fitymaszűkületem volt. Rémes egy érzés de fityma nélkül élni is az. Javaslom a fitymaplasztikát. Én 20 évesen estem át rajta. Emberséges egy megoldás. Nem szárad ki a makk tőle és marad fityma is. A visszaszűkülés kockázata pedig kizárható. Mindenféleképpen emberséges megoldást kell találni a problémára. A körülmetélés egy barbár zsidó szokás. Ez a véleményem, személyes tapasztalat.


20/F

2012. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Csatlakozom az utolsóhoz, nekem is ez a tapasztalatom! És nekem is csak a bajom van a körülmetélés miatt.
2013. febr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!