Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kéne "aggódnom"? Titeket...

Mikor kéne "aggódnom"? Titeket nem idegesít ha napokig "nem eszik" a gyerek? Evés kérdés, a többi lent!

Figyelt kérdés

2éves a lányom,nem sovány inkább jó húsban van,de engem akkor is nagyon zavar hogy már vagy 2hete nem eszik rendesen!

Persze amíg 1-2napig nem evett nem izgatott,de most már semmilyen főtt ételt nem hajlandó megenni. Csak kakaó,tej,joghurt,kuki és kb ennyi! Hiába főzöm a kedvenceit,rá sem néz.

Régen rengeteg gyümölcsöt,felvágottat,kenyeret,sajtot megevett,most meg egy falatot sem. Még a túrórudi sem kell neki.

Nem beteg,kint van az összes foga,kap Béres cseppet. Nem tudom mit csináljak???



2012. ápr. 2. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, engem is szokott idegesíteni, ha nem eszik. 1-2 napig én sem foglalkozom vele, de 2 hét után már nagyon ki szoktam akadni. :(

Az összes ötletemet kilőtted, hogy miért lehetne, szóval ha még sokáig fennáll a helyzet, akkor én elvinném a gyerekorvoshoz, hogy nézze meg.

2012. ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha 2 hétig nem enne, vagy csak ilyeneket enne, én azért elvinném az orvoshoz. Nálunk is előfordul hogy pár napig alig eszik, én már akkor ideges szoktam lenni.

Az hogy csak ilyen folyékony dolgokat eszik, biztos jelenthet valamit, talán az orvos lát vmit a torkában vagy a szájában. Nincs véletlenül lyukas foga? A lányomnak volt egy lyukas foga 2.5 évesen, akkor alig evett, amíg be nem tömték.

2012. ápr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Múlt héten voltunk a 2éves státuszon akkor volt a lányom 99cm,és 18kg. Szóval egyáltalán nem sovány,de nem is kövér!

A védőnő semmit nem mondott,pedig mondtam hogy eszik. Az orvos nem látta.

Semmilyen jele nincs hogy beteg lenne,egész nap pörög,a fogain sem látom hogy rossz lenne,nagyon szépek. A hangulata is jó.

Olyan ideges vagyok sokszor hogy bármit kínálok neki,mindenre az a válasza hogy "(n)em ke(l)".....,hogy legszívesebben megtömném!ű

Nem lehet hogy dacból nem eszik???

2012. ápr. 2. 17:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Uristen, nagyon nagy a lanyod! En nem aggodnek, nem is szoktam. A fiam 87 ceni es 11,7 kilo. Ket eves o is.
2012. ápr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éves fiam van, és ő 96 cm és 15 kg. És dundi. A te lányod hatalmas! Ha nem eszik, hát nem eszik. Én nem foglalkoznék vele. Ha egész nap pörög, akkor elég neki ez a kaja, mert ha éhezne, akkor gubbasztana egész nap. Nekem azt mondta a doki, hogy akkor gond az, ha keveset eszik, ha mellette erőtlen, és nem akar játszani.

Ha ennyire görcsölsz azon, hogy nem eszik, akkor lehet hogy megérzi, és igen, lehet, hogy dacból csinálja.

2012. ápr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Igen hatalmas de 55cm,és 4950g született. És nem dundi! Tudom hogy közhely de erős csontozatú,én is az vagyok. Ha kövér lenne a védőnő biztos mondta volna. Már születésétől nagyobb az átlagnál,most olyan mint egy 3,5éves!


Jó nem eszik,de meddig? Ha még hetekig nem eszik akkor mi van?

2012. ápr. 2. 18:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor azt csináltam, hogy inni csak vizet kapott étkezések között, és csak gyümölcsöt tízóraira és uzsonnára.

Semmi székrekesztő dolog, kakaó, csoki, fontos, hogy legyen széklete, mint máskor.

A kukit én lecserélném kölesgolyóra, az lúgosít, igaz remekül öli az étvágyat, viszont nagyon jól egyensúlyba tudja hozni az emésztést.


A joghurtot kivenném, mert tele van rejtett kalóriával, ha megeszik naponta 2-3-at, megvan az üzemanyag.


Szóval, őszintén, a gyereked nem éhezik, csak nem a megfelelő ételeket eszi.


Sajnos 3 kemény napot be kell vállalnod, ha változtatni akarsz, és el kell tüntetni tejet, jodhurtot, kakaót...


Mondjuk fogyjon el... és ne legyen helyette új...


Egy gyerek sem hal éhen, ha van előtte ennivaló..


Neked kell bekeményíteni. tudod, én iszonyú lágyszívű anyuka vagyok, úgyhogy együttérzek veled, de a béres csepp nem pótolja a rendes ételeket...

Azt pedig cseréld le rendes, minőségi vitaminra.


Mi is átmentünk ilyen szakaszokon, főleg karácsony után és tavasszal, amikor nincs rendes gyümölcs, zöldség, ilyenkor érdemes elővenni a céklát, spenót fagyasztva...


Szóval érted...

2012. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Ahhoz, hogy ettől beteg legyen, sokáig így kellene étkeznie... Hacsak nincs ki nem mutatott érzékenysége tejre.


Addig azonban kitavaszodik, és jönnek az új zöldségek és gyümölcsök...


A példamutatás nagyon sokat számít. Ülj le elé, és fogyassz el jóízűen egy zöldséges rizses husit savanyú uborkával, vagy céklával, esetleg rakj ki az asztalra egy "gazdátlan" nagy pohár édesítetlen almalevet szó nélkül...

2012. ápr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


A Béres-cseppet nem étvágy javítónak kapja,hanem megfázás ellen. Már szeptember óta szedi az egész család,és nem is volt beteg egész télen!


Kakaót/tejet reggel,délután és este iszik,felkelés után vagy lefekvés előtt. Joghurtból általában 1-1,5pohárnyit eszik meg,kölesgolyót is szokott enni. Gyümölcs mindig van itthon,és olyan helyen ahol ő is eléri. Inni csak vizet iszik,néha gyümölcslevet,de nem igazán kell neki!


Tudom hogy nem éhezik,csak "fusztrál" hogy egyik napról a másikra így megváltozott.

Régen reggel 8kor megitta a kakaóját,utána evett valami felvágottat,kenyérrel,sajttal. Tízórai joghurt,krémtúró,ebéd főtt étel,uzsonnázott,vacsorázott rendesen. Evett almát,banánt,narancsot,magától elvette,most meg semmi! A napi 1 rudija sem kell neki!


Az apjával azon szoktunk "poénkodni" hogy lehet diétázik!

2012. ápr. 2. 22:14
 10/10 anonim ***** válasza:
néha egyszerűen csak eltelnek a gyerekek, aztán növés előtt megszívják megukat, növesztenek tokát, aztán azon kapod magad, hogy rövid a póló és kicsi a gatya... tök normális
2012. ápr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!