Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek "apró" műtétre...

2 éves gyerek "apró" műtétre szorul! Kérdés, hogy zajlik az altatás ekkora gyereknél? Vele lehet a szülő amíg elalszik? Változó lehet kórházanként is?

Figyelt kérdés

Hogy végzik az altatást? Utána mellette lehetünk ahogy felébred? Kórházban ott is alhat a szülő ha bent kell maradni a gyereknek?

Hogy viselik az ilyesmit ekkora gyerekek? Van "utóhatása" az egész procedúrának, viselkedésben pl.?


Kérem írjon olyan akinek van ilyenben tapasztalata!

Köszönöm!


2012. márc. 27. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tág ez így egy kicsit. Nem mindegy milyen a műtét, melyik kórház és, hogy milyen a gyerek.

Nekünk orr- és utána 2 év múlva garatmandulaműtét volt az utóbbit rosszul viselte először is mert idősebb volt, meg mert 2 napot kellett bent lenni, meg mert fájt tőle a nyelés.

Az első esetben kábitólöttyöt kapott a kezünkben és az altatás a műtőben volt. A másodiknál már ugyanott az altatást a szülővel végezték a folyosón. Az ébredés velünk volt.

Szerintem amúgy ennyi idősen a legjobb a műtét, ha már kell, mert sokkal hamarabb túlteszik magukat rajta, és az emlékezetükben sem marad nagyon meg.

2012. márc. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 3 éves. Neki most volt garat- és orrmandula műtétje. Én nem mehettem már be a műtőbe, az ajtóba megvárhattam. Az altatás úgy történt, hogy 30 perccel a műtét előtt kapott egy fél tabletta nyugtatógyógyszert. Az altatás úgy történt, hogy lufit kellett fújnia és abban volt az altatógáz. Akkor hozták kis a műtőből, amikor már ébren volt, megvoltak a reflexei. A kislányom 9x hányt az altatótól, és sírt nagyon egy 30 percig. Ez mind az altató mellékhatása volt. 2 éjszakát töltöttünk bent, ha megkérdezik milyen volt a kórházban azt válaszolja, hogy jó volt. Nem viselte meg egyáltalán. Előtte mindenképp fel kell készíteni a gyerkőcöt, hogy mi vár rá. Nem szabad becsapni, hogy nem fog fájni, ha valóban fájni fog.
2012. márc. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!
2012. márc. 27. 19:18
 4/5 anonim ***** válasza:
1 éves volt a kisfiam, mikor volt egy apró szépészeti műtétünk. Győrben a gyermeksebészeten voltunk. 1 szobába tették az aznapi műtéteseket és életkor szerint vitték őket a műtőbe, előtte egy kis nyugtató kúp, majd a kedvenc játékkal és egy pelussal vitték el, mi addig várakoztunk az osztályon, miután visszahozták vele lehettünk végig, ébredés után nagyon nyugtalan volt, de szerintem azért mert az előző napi vacsi volt az utolsó kajája. Csak szép lassan lehetett teáztatni félóránkén 1-2 korty. Délután hazajöhettünk, mivel nem volt hányás és rosszullét. Másnapra csak a szemöldökén lévő kis kötés emlékeztetett a tegnapra, az utcán rákérdezőknek már csak egy kis játszótéri balesetet mondtunk (semmi kedvem nem volt mindenkinek magyarázkodni)Immáron semmi nem látszik fél éve volt.
2012. márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó!
2012. márc. 28. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!