Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2évesetek mikor fekszik le...

2évesetek mikor fekszik le este? A fél 10 késő?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 2. 22:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő...

Az enyém másfél, de hiába próbálom 8kor fürdetni és utána fektetni, szinte soha nem alszik fél 10 előtt. Viszont reggel nem kel nagyon korán 8 körül szokott kelni, akármikor alszik el.

Ha a tiéd is tovább alszik, mint az átlag, akkor nem késő szerintem. De ha 5-kor kukorékol már, akkor érdemes lenne átgondolni, hogy alszik-e eleget így?

2012. ápr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem késő. 8-1/2 9 körül egészségesebb lenne elaludni. Korán fürdetni, hogy legyen ideje lenyugodni, és a TV nem mehet, csinálj úgy, mintha ti is aludnátok, sötét, stb. Akkor könnyebben elalszanak, mintha megy a Tv, és az esti élet. Enyém is elkalandozott volna fél 10-ig is, ha hagytam volna, de Tv és egyéb mókák hiányában lenyugszik, és elalszik.
2012. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A lányom alapesetben este 8-kor már alszik, de legkésőbb fél 9 kor. Reggel fél 7-7 kor kel. Délutáni alvás 12-15/16 ig. Nagyon jó alvó volt mindig. Februárban töltötte be a 2-őt.

A fiam 2 évesen kb 10 kor aludt el este, reggel 6kor már fenn volt, tele energiával. Ebéd után másfél, nagy ritkán 2 órát aludt.

2012. ápr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Általában 8kor kell reggel. Az apja este 8-ra ér haza a munkából,ezért fekszik fél 10kor. Fél 8kor fürdettem,de ezt is már "kiharcolta" hogy akkor legyen ha az apja hazaér!

Kisebb korában fél 7-kor fürdött,és 8kor már aludt,de mindig felkelt mikor jött az apja,pedig nem volt hangos.

2012. ápr. 2. 22:56
 5/19 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ekörül alszik el, néha van 10 is, mire elalszik. Így reggel fél 8 - 8 között ébred.

Többször próbáltuk már előrébb hozni a fektetést, de nagyon nehezen alszik el ha hamarabb tesszük le, sőt, igazán nem is alszik el hamarabb, hanem azt az időt, amit egyébként még játékkal töltenénk, azt kínlódással tölti a kiságyban, és többször be kell menni hozzá. Arról nem is beszélve, hogy ha sikerült is hamarabb letenni, akkor meg már 6 előtt ébren volt.

Én meg sokáig fent vagyok éjszaka, és így nekem is jobb, hogy kicsit tovább alszik!

2012. ápr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Teljesen normális vágy, hogy találkozzon este az apjával.

Nem kell mindent a nagykönyv szerint csinálni, hanem igazítani kell a családhoz. Ha így tudnak egy kicsit együtt lenni, akkor nyilván nem fog 8kor aludni. :)

Szerintem ha 8-ig alszik reggel és ebéd után is alszik, akkor csináljátok így. Ha nektek kényelmes így.

Ha nem, akkor át kell gondolni, hogy mikor tudnak időt tölteni együtt és úgy átsakkozni a napot.

2012. ápr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

nálunk is így van, f10 kor van fekvés, néha kitolódik 10re. apával fürdik és vacsiznak, picit játszanak és csak utána tudom letenni.


viszont vannak napok mikor apa nagyon későn ér haza, akkor beletörődik és f9kor alszik :)

2012. ápr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nekünk/neki is jó így,csak sokszor "megkapom" más anyukáktól hogy 8kor már aludni kéne egy ennyi idős gyereknek! Délután '-5-2órát alszik. Lehet ha a párom 12óra helyett csak 8-at dolgozna akkor aludna hamarabb.
2012. ápr. 2. 23:25
 9/19 A kérdező kommentje:
"1,5-2órát"
2012. ápr. 2. 23:26
 10/19 anonim ***** válasza:

nálunk is fél 10-10 körül van fekvés, és reggel 9 után kel, délután is jól alszik.

Szerintem ez családfüggő, kinek hogy jó. Nekem anyum mondja mindig, hogy nem így kéne, de most minek erőltessem a korai lefekvést, hogy aztán hajnalban ébredjen? Szerintem annak semmi értelme nem lenne.

2012. ápr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!