Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2évesetek mikor fekszik le...

2évesetek mikor fekszik le este? A fél 10 késő?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 2. 22:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is későn fekszik, általában még később, mint nálatok... Hát én is meg szoktam kapni a családtól, hogy 8-kor már aludni kéne, de nálunk is apa későn jön, este 9 körül, így kitolódott az alvás , de reggel 9-10 körül kel. Későn fekszik-későn kel. Olyan, mint én. Én amúgy világ életemben ilyen voltam, még kisgyereknek is...
2012. ápr. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az en lanyom is fel 10 korul alszik el, neha 10-kor, reggel viszont fel 7-kor keles, mert megyunk bolcsibe. Hetvegeken hagyom aludni es olyankor "csak" 7-kor kel, pedig ugyanugy este fel 10-10 korul alszik el. Delutanonkent legkevesebb 2, de inkabb 3-3 es fel orat alszik. Szuletesetol fogva este fel 10 korul alszik.
2012. ápr. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok (12.). Nem az a fontos, hogy mikor alszik el igazabol, hanem, hogy megalussza-e a napi szukseges adagot, ami ilyen korban kell, atlag 12 ora.
2012. ápr. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

mindenkinek más a késő

az én fiam fél éves korától mai napig este nyolckor már alszik.most 2,5 éves múlt

neki és nekünk így vált be,nagyon szeretjük,hogy így van

reggel hétig alszik

2012. ápr. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem se izgasd magad! Én is folyton megkapom, hogy későn fekszenek a gyerekeim, de nem érdekel (9kor a másfél és fél10kor a 3,5 éves). Tavaly nyáron annyira el voltunk csúszva, hogy az akkor alig 3 éves fiam 10:45-kor ment aludni.

Nekem is fontos, hogy este találkozzanak apával! Ha nektek így kényelmes és jól bevált, nem hiszem hogy bárki szólhat egy rossz szót...

2012. ápr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az én lányom este 10:30kor alszik el és reggel 9körül kel.Mindenkinek jó igy.
2012. ápr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
későnek késő, de nálunk is ez van, főleg óraátállítás óta. Ma pl. negyed 11-ig ült a bilin, most szokunk bilire, nem akartam siettetni, hogy el ne vegyem a kedvét attól, hogy ő jelezze, ha bilizni kell. Meg aztán 2 gyermek van, óraátállítás óta egyszerűen képtelen vagyok 8 óra előtt megfüröszteni a picit, így fél 9 - 9 -nél hamarabb nem kerül sor a nagyra. Ez van. De azt is megjegyzem zárójelben (bár nem tudom, számít-e), hogy mi Romániában élünk, itt minden később történik, mint nálatok, ha Mo-ra megyünk rokonokhoz, 8-kor már olyan vagyok, mint egy hulla.
2012. ápr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

figyi,szerintem sincs semmi gond ezzel,amíg nektek megfelel,és eleget alszik,ne törődj más véleményével szerintem.

Az én fiam 2 éves volt januárban, este fél10-10 körül alszik el,reggel 8kor kel, délután pedig 2től 4ig,fél 5ig alszik.Nincs ezzel semmi gond,mert a szükséges mennyiséget "kialussza", és nekem is van egy kis szabadidőm,mivel éjjeli bagoly vagyok,sokszor későn fekszem le..este főzök,hogy a délelőtt csak a picié legyen,és délután is együtt alszunk.Nyugi,ha ovis lesz,majd megváltoztatjátok a napirendet.;-)

2012. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nincs ezzel, családja válogatja kinek hogy jó.

Mivel apukája későn ér haza, logikus, hogy vele is szeretne lenni kicsit, ezért megvárja, cserébe viszont reggel sokáig alszik.


Az én fiam 8-kor megy az ágyba, fél 9 felé alszik el, de apukája már 5-kor legkésőbb otthon van, így együtt is tudnak lenni, vele fürdik, stb.

Reggel viszont fél 7-kor kel.

Testvérem gyerekei pedig mindig legkésőbb este 7-kor már aludtak, de az tényleg a legkésőbbi időpont volt, előfordult, hogy már 6-kor mentek az ágyba, ők ezzel szemben nem aludtak délután ebéd után, és reggel 5 körül már ébren voltak, de nekik meg így volt jó.

Aztán a közösségbe (iskolába,óvodába) kerüléssel megváltoznak ezek a szokások.


A lényeg, hogy olyan "napirendetek" legyen, ami nektek, mint családnak megfelel, másokkal, akik erre rosszalló megjegyzéseket tesznek nem kell foglalkozni, egyik füleden be, a másikon ki :).

2012. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!