Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsibe gondozónőnek havonta...

Bölcsibe gondozónőnek havonta pénzt adni?

Figyelt kérdés

A bölcsi, ahova felvették a kislányom, híres arról, hogy szeretnek a gondozónők ezt-azt elfogadni.

Arra gondoltam - mivel magánbölcsit nem engedhetünk meg magunknak -, hogy havonta 4-5 ezer forintot adnék a gondozó nőnek, hogy jobban odafigyeljen a lányomra, lehetőleg 8-9 óra alatt ne 1 pelenkát kapjon és az evésnél is segítse, ha szükséges.


Azért kérdezem ezt, mert semmi tapasztalatom, más szokott-e és ha igen, mit és milyen gyakran adni?


Errefelé állítólag egyszer pelenkázzák a gyerekeket ebéd előtt. Nálunk például mindig ebéd után van kaki.

Enni is önállóan kell nekik kanállal, villával, nem segítenek, ha szomjasak, maguknak kell a kis bögréjükbe vizet tölteni. Mivel állami bölcsi, ki is jelentette a vezető, hogy ez tulajdonképpen egy gyerekmegőrző, ne várjunk csodát. Elég rosszul hangzik.



2012. ápr. 3. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én, mint gondozónő azt mondom, hogy semmiképp. Délelőtt ha nem szükséges, akkor mindenhol egyszer cserélünk pelust, hisz nem kell óránként még csecsemő korban sem. Ha belegondolsz 7-8kor viszed, ebéd előtt ami 11-12kor van történik a pelus cseréje, így 4-5 órát van rajta, ami teljesen ideális. Ha ebéd után kakil, akkor tisztába lesz megint téve, hisz egy gyereket sem hagyunk kakis pelusban. Ha nem eszik önállóan, akkor vagy két kanalas módszerrel, vagy ölben történik az etetés. Csak annak kell önállóan ennie, aki tud is. Az ivás szintén. Sem éhes sem szomjas nem fog maradni amiatt, mert nem kap. Attól, mert állami bölcsi, még az ellátást rendesen megkapják a gyerekek. Ha jót akarsz, akkor én személy szerint azt javasolom, hogy nem pénzeled a gondozónőt. Már csak azért, mert rosszul is elsülhet. Inkább vigyél a csoportnak mindig egy kis gyümölcsöt, gyümölcslevet, valami rágcsálni valót. Nem a pénzzel kell bevágódni.
2012. ápr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk nem volt szokás pénzt és semmi mást sem adogatni a gondozónőknek.

Nálunk alap feltétele volt a bölcsinek, hogy nincs se cumi, se pelenka.

Így nálunk ez a "gond" ki volt lőve.


Ha úgy érzed, hogy a pénz által cserélődik a pelenka, akkor adogassad, de mi lesz akkor, ha a bölcsis néni nem lesz bent s más lesz helyette?!

Minden alkalommal "lefizetsz" valakit?!


Nálunk a gyerekek maguk terítenek meg. Egyedül esznek, a gondozónők pedig körbe járják az asztalokat és ha kell csak akkor segítenek nekik.

A wc-zés és a fogmosás sorrendben történik.

Öltözni is maguk szoktak a gyerekek és kimenetel előtt ellenőrzik őket, hogy miket vettek fel!

Tőlünk a ruha csomagokat is külön felcímkézve kérik.

Lányomnak 4 van bent pl., amit hetente hozok haza mosni! Vagy ha nagyon indokolt (totál sáros!)

2012. ápr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Gondolhatjátok, hogy a legjobbat szeretném a gyereknek és ebben a bölcsiben ez a szokás. Nem "lefizetni" akarom a gondozónőt (aki mellesleg elvár valamit), hanem azt, hogy igenis jobban figyeljen oda a gyerekre.

Mindenhol kevés a pénz, gondolom annak idején az anyukák jelentős része az orvosnak sem egy doboz csokoládét vitt szülés után.

Sajnálatos, hogy ez a mai magyar valóság, de ha több figyelmet kap a gyerek pénzért cserébe, vagy ha a szülész orvost fel lehet hívni éjjel is ha baj van, akkor ennek ez az ára.

2012. ápr. 3. 21:05
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
nem kell pénzt adni!! Van gondozónő ismerősöm. Pelust egyszer cserélnek ebéd előtt mindenkin, + ha kakis akkor is, kakiban nem hagyják. Enni egyedül esznek, de akinek kell segítenek. Öltözésnél is segítenek. Én más dolgokon vagyok kiakadva, pl cumi, cumisüveg használat tilos, nincs fogmosás, az étkezés többe kerül mint az oviban és a gyerek olyan éhesen jön haza mintha semmit nem evett volna.
2012. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még ilyet nem hallottam,de nem is pénzelném a gondozónőt.Ez a dolga,ezért kap fizetést,mint a szülészorvos is.Az más ha munkaidején kívül tesz dolgokat,de ez a gondozónő dolga hogy ha kell pelust cseréljen stb.És honnan tudod hogy a pénzed ellenére meg is tesz mindent?Ha ebéd után kakil a lányod erre hívd fel a figyelmét.Az evésnél meg köteles segíteni,még az oviban is szoktak.Akkor később adhatnánk az óvónéninek,tanárnak stb.Ezt abban a bölcsiben is elkezdte valaki.....De ha van fölösleges 4-5 ezer forintod adjál,és meglátod.Én előbb megnézném hogy megy ez anélkül.
2012. ápr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Hát ne haragudj, de ezen most totál kiakadtam. Igen, kezdjük már el ezt is, aztán majd oda jutunk, hogy az iskolában nem tanul meg az a gyerek olvasni, akinek a szülei nem tömik a tanárokat.

Igen, én is aggódom, hogy a bölcsiben jó helye lesz-e, mert való igaz, hogy 20 gyereket kell 2 főnek ellátni, és ötletem sincs hogyan csinálják. De azt azért nem hinném, hogyha bekakil, akkor benne hagyják. Enni, öltözni meg max. megtanul egyedül, előbb-utóbb muszáj lesz neki.

Max. ajándékot vinnék a gondozónőknek mondjuk havonta egyszer, de pénzt semmiképp. Nekem nem is lenne bőr a képemen odaállni, hogy adjak egy borítékot. Kicsit hülyén jön ki, nem?

2012. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nemrég lettek bölcsisek a gyerekeim, így még elég frissek az élmények. Nekem eszembe nem jutott pénzt adni a gondozónőknek! Szerintem nagyon kiakadnának, biztosan szólnának a vezetőnőnek, számomra iszonyú kellemetlen lenne egy ilyen szituáció.


A többi hozzászóláshoz:

A bölcsiben 1/2 éves kortól 3,5 éves korig vannak gyerekek. Akik már a 3-hoz vannak közelebb, ott természetesen elvárhatják, hogy egyedül egyenek és ne pelust hordjanak, önállóan tudjanak öltözni (nagyjából, mert mindig segítenek, ha pl. cipőt fordítva húzzák fel), hiszen nemsokára mennek oviba és ott ez már alapkövetelmény, amúgy fel sem veszik őket.

De pl. az 1 év körülieknek nem kell önállóan enni, és szerintem rendszeresen cserélik a pelust, ha bekakilnak, akkor mindig azonnal.

A mi bölcsinkben nem 20, hanem 12-13 gyerek jut 2 gondozónőre + 1 segítőre. Csúsztatott műszakban dolgoznak, így reggel és délután már csak 1 gond.nő van benn, de nálunk a gyerekek 1 része csak 9-10 felé ér be, illetve délután vannak, akik korábban mennek haza. Ez a max. csoportlétszám, de szinte mindig vannak hiányzók, betegek.

Nálunk nem kell vinni gyümölcsöt, a bölcsiben így is adnak nekik minden nap. Hogy milyen ételt szeretnek a gyerekek, ez nyilván eltérő, az enyémek nagyon jól esznek, sosem maradtak még éhesek. Szerintem a bölcsiben még többet is esznek, mint itthon.

Fogmosás a mi bölcsinkben sincs.

2012. ápr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj pénzt. Ha elégedetlen vagy, fordulj a vezetőhöz, ha nem segít, a fenntartóhoz.

Az állami bölcsik, amiket én ismerek, jóval többek egy "gyerekmegőrzőnél". Nagyon gondosan, hozzáértéssel, szeretettel nevelik a gyerekeket.

Ha a gyereked tud vizet önteni, az a helyes, ha hagyják egyedül ügyeskedni. Ha nem megy, biztos fognak segíteni neki, különben a ruháját cserélhetik, vagy a padlót lehet takarítani.

Persze sokkal több önállóságra adnak lehetőséget a gyerekeknek, mint egy átlagos anyuka otthon. Pl. a gyerekek megkapják a melegítőnadrágot, és megpróbálják önállóan felvenni. A dadus néni pedig segít először a legkisebbeknek, aztán sorban a mindenkinek, amennyit kell.

Az én kislányom másfél évesen került bölcsibe, közel egy évvel volt fiatalabb a csoporttársainál. természetesen öltöztették, és külön figyelmet fordítottak rá. A csoport előtt behozták az udvarról délben, és a gondozónénije megetette. Külön miatta betettek a szobába egy kis etetőpadot meg egy rácsos ágyat. Mire a többiek ebédelni kezdtek (kisasztalnál, önállóan), ő már az ágyban volt, néha el is aludt. Mindezért pedig az őszinte köszönömön kívül semmit nem kaptak, de szerintem nem is vártak el.

2012. ápr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy másoknak ennyire jó tapasztalata van és meg van elégedve. Ezek szerint nem jutott el hozzátok, amit írtam, hogy ebben a bölcsiben ez már egy kialakult szokás, hogy kapnak a gondozónők, el is várják. Megnézném azt a gondozónőt, aki felháborodva visszautasítana bármit is, vagy sértve érezné magát :) Magyarországon sajnos ez még nem így van.
2012. ápr. 4. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:
5. vagyok.Hozzám eljutott hogy azt írtad ez ott szokás,de a válaszolók én is azt írtam ami a tapasztalat.Hogy más szokott-e és milyen gyakran ez volt a kérdés.Úgy láttam egyöntetűen nem szokás,személy szerint én nem is adnék.De ha Te adni akarsz adjál,a Te pénzed.
2012. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!